Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hol lenne a legjobb számomra?

Hol lenne a legjobb számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minenképpen ki szeretnék költözni majd külföldre. De még nem tudom hogy hova. Amikre gondoltam lehetségesnek:

Kanada,

Usa,

Ausztrália,

Ausztria ,

Németország,

Anglia,

Svájc.

Azért ezek mert angol németet tanulok.

Szerintetek hova lenne a legjobb menni kiköltözésre vagy akár hosszu ideig ottélni?

Főleg olyanok válaszát várom akik kint élnek(tek) vagy rokonuk ismerősük kint él.

A válaszban annyit irjatok meg hogy melyik ország azonbelül város lenne a legjobb kiköltözni..

Fontos lenne ez most nekem.

Hol a legjobb élni? Melyik országban?

Azonbelül városban?

Válaszokat előre is köszi!!


2011. szept. 11. 17:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy neked mi lenne jó, azt mi nem tudjuk megmondani. MIndenkinek más jön be. Én Angliában, azon belül Londonban élek. Nem a legjobb hely élni, de elindulni szuper.

Amit én javasolnék, hogy elsőre ne menj messzire, maradj Európán belül. Nem tudhatod, hogy fogod bírni a távollétet, egy közelebbi országból könnyebb hazaugrani, bármi van is, mint egy távolabbiból.

2011. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

En ugy vàlasztanàm:


Svàjc

Németorszàg

Ausztria

Anglia


a többibe nem nagyon mennék, mert nagyon messze van.

2011. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a távolság az egy jó pont :)

Jó de azért gondolom usaban elég jó lehet élni azon kívül hogy messze van.

Ment a zöld várom a további válaszokat!

Köszi!

2011. szept. 11. 17:54
 4/22 anonim válasza:
100%
kb. 5-6 év múlva mennék veled akkor én is szeretnék külföldre menni. Meg tudsz várni? :D Vagy majd talizunk ott. :D
2011. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az általad felsorolt összes országban élnek vagy rokonaim vagy közeli ismerőseim, tehát nem az ismerősöm ismerőse, így sokat tudnék mesélni,de próbálok a lényegre törni.


Pro: Mindegyik ország nagyon jó abból a szempontból, hogy ha nem is luxusban,de jólétben tudsz élni,ha megvan a magadhoz való eszed, értsd nem vagy sültbolond.


Kontra:Nos igazából a különbségek nagyon szerteágazóak, mert van amelyik pl. az oktatásban jobb és olcsóbb is, van amelyik ország másban. A teljes igénye nélkül a SAJÁT véleményem, tehát senki ne kezdjen el kioktatni, mert ez az amit én tapasztaltam hónapok alatt + mondták is a rokonaim, akik hasonló beállítottságúak,mint én.


Kanada: Rengeteg a magyar cigány, így a magyarokat, már aki halott rólunk az általában finoman szólva is nem szereti. Ráadásul Kanada sem a szomszédban van,ha honvágyad lenne.


Usa: Nehéz letelepedni hosszútávon, sokak évekig görcsölnek a témán,míg feladják,ha nem kifejezetten csak az usába akarsz menni,akkor szerintem felejtsd is el,annyit nem ér. Ráadásul nagyon nagyon a különbségek, ott a "leszakadt" réteg,még nagyobb mély szegénységben él,mint itt, szerintem Nyugat-Európában nincsenek ekkora különbségek, bár ez attól is függ,hogy Usán belül melyik államra gondoltál. Valamint USA van a legmesszebb, kezdésnek ritkán ajánlott, ha tanulsz akarsz és nincs tartalékod,akkor szintén nem ajánlott. Itt az exem él Princentonban, arról tudnék bővebben mesélni.


Ausztrália: Szintén nagyon messze van, szintén nem egyszerű kijutni, de egyszerűbb, mint az Usába. A nénikém élt itt, hát én rosszul voltam az állatoktól...akkora pókok vannak itt,mint itt egy félmacska,mondjuk ez az én gondom, de nekem annyira más minden ott, hogy a hideg futkosott a hátamon.


Ausztria: Bár közel van és ez előnynek is betudható,de hátrány is,mert bár sokak szerint az osztrákok már jobban élnek,mint pl. a németek, nekem valahogy "túl közeli", tehát szinte folyton azon járna az eszem,hogy tudnék hazajönni. Így szerintem egy európai ország lenne a legtökéletesebb,ami elég közel van ahhoz,hogy haza tudjak járni,viszont elég távol ahhoz,hogy ne hetente akarjak hazajárni. Mielőtt kikerültem azt gondoltam,oh,majd 3havonta,aztán a frászt...szerintem sok emberrel így van. Az osztrák felvételirendszer és minden iszonyatosan liberális,viszont talán az egyik legellenszenvesebb nép az idegenekkel, a szélsőjobb pártjuk most nagyon előre tört. És nagyon nem szeretik a bevándorlókat,pedig sok van belőlük,szerintem lelkileg nagyon betegek,tisztelet a kivételnek.


Németország: Az oktatás nagyon kemény, túl vannak hajszolva, egész évben a szinte "kötelező" nyaralást várják. Szintén nagyon el vannak szállva maguktól, hasonlóan,mint az osztrákok, szerintem nehezen fogadják be az idegeneket, sokat hallom ottaniaktól, hogy előbb barátkoznak törökökkel. Még velem is így volt,pedig a török népet kifejezetten nem szívleltem, bár nem utálom őket. A németek nagyon egyszerűen gondolkodnak, ez a felsőoktatási rendszerben is megnyilvánul, bemutatod a középiskolás jegyeidet, és az alapján vesznek fel,se felvételi se más. Ez szép is jó,kivéve annak,aki kemény iskolába járt és/vagy időközben komolyodott meg. Második esélye nincs..és ez sajnos mindenre igaz. Arról nem is beszélve,hogy Németországban se ér hatalmas kultursokk. Az autósok ugyanolyan gyorsak és bunkók,mint itthon. Pedig folyton emlegetik,hogy Nyugat-Európa milyen más, hát Németország nem, legalábbis nem ebben. Az emberek távolságtartóak,hidegek,és nagyon hangosak! Régen azt gondoltam mi magyarok folyton kiabálunk,hát a németek rajtunk is túltesznek,engem nagyon irritált,hogy folyton üvöltözve beszélnek,ráadásul at örökök is,akik nem csekély kisebbséget alkotnak ott. És még az iskolákba is fegyverrel járnak.


Anglia: Bár az angol nyelvet és irodalmat imádom, és Anglia is nagyon szép ország lenne...de Európa szeméttelepe lett. Elnézést attól,aki ott él. De tényleg mindenki oda megy,aki nem hajlandó kemény munkával egy újabb nyelvet megtanulni,más tészta,ha valaki tényleg ott szeretne élni, de ugye az angol nem túl bonyolult...

Szerintem a közbiztonság se valami hatalmas ott, az általad felsorolt országok közül Angliában csalódtam a legnagyobbat közbiztonság terén.


Svájc: Sose fogsz kapni állampolgárságot, drága az orvosi ellátás, a gyermeked az iskolában olyan speciális rendszerben fog tanulni,ha elköltöznétek kb nem tudna sose átállni a másik rendszerre. Mert pl. természettudományi tárgyakat úgy ahgy vannak nem oktatnak. Iszonyat sok a magyar prosti,de az Németországban is, úgyhogy a magyar nőről ott elsősorban a k*rválkodás jut eszükbe. Az ottani német nyelvjárás és az irodalmi német nyelv ,amit te beszélsz szinte teljesen más, itt szögezném le,hogy Németországban is már szinte kihalt az irodalmi német,tehát ne lepődj meg,ha nem fogsz semmit se érteni, de a svájci német még ezen is túltesz.


Gondolom a sok szépet és jót már hallotad,ezért emeltem ki a negatív oldalakat. Van még kérdésed?:)

2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

18.26-os vagyok,ha már választani kellene,akkor:


Németország...Svájcba nem mennék, mert tényleg sose ismernének el állampolgárnak,és nekem ez fontos. Ausztria nekem nagyon nem jön be, mint ország. Angliában nem jó a közbiztonság, a többi meg túl messze van. Tehát csak Németország.

2011. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

Érdekes hogy nekem is 5-6 év van még mire valahova kijuthatok. szivesen megyek veled igen :)

Nevedet megtudhatom? Majd irok privátot.


Utolsó:

Huhh te nagyon nagyon kedves vagy.

Köszönöm szépen a válaszod nagyon nagyon hasznos volt. Ment is a felpontozás nagyon.

Szerencsés vagyok hogy mindegyikben él rokonod.

Én ugy vettem le hogy igy a negativokbol talán usa a legjobb meg kanada.

Irok privátot majd ott beszélgethetünk persze hogy van kérdésem :)

Jah és még annyit hogy szerinted megéri más nyelvet tanulnom még harmadiknak vagy a német helyett mást 8 év emeltszintű német után és akkor máshova menni nem német vagy angol nyelvterületre? Spanyolt biztos nem tanulok spanyolország nagyon szép de nagy a munkanélkülisg + válság, ahol még spanyol van az dél- amerika de az nem tetszik. Tehát mondjuk tanulok még franciát és kimehetek franciaországba vagy belgiumba. Vagy ott észak európai nyelvet és kimenni oda? Tapasztalat vagy vélemény?

Köszi a válaszokat :)

2011. szept. 11. 18:44
 8/22 A kérdező kommentje:

igen németország az tetszik..

De aztmondják a török/ arab bevándorlók miatt ott para van.

Német nyelvterületen csakis németország , de amit még ajánlottak az anglia (london) kezdésnek aztán kb. felsőfoku angol körül már lehet menni usaba.

Talán igy mehetnák usa-ba ha angol nyelvterületre mennék.

De akkor itt egy ujabb ebből adódó kérdés:

Németország vagy usa.

Mivel német nyelvterületen németország a best,

angol nyelvterületen ausztrália messze van kanadát nem szeretik a cigányok miatt és (állitolag azt halottam sok a betörés), angliát se a közbiztonság miatt, USA viszont a világ legnagyobb hatalma.

Akkor leszükitöttük Németország - Usa-ra.

Annyi még hogy németországban melyik várost ajánlod illetve usaban melyiket?

2011. szept. 11. 18:49
 9/22 A kérdező kommentje:

amit találtam:

Németország:

-Düsseldorf


USA:

-Chicago

-Portland

-New York City

-San Francisco

-Washington

-Seattle


ezeket találtam amik jó helyeknek tünik kint élők álltal usaban és németországban.

Jah és még valami.

Ha new york akkor brooklyn vagy manhattan?

Tapasztalatok vélemények?

Köszii :)

2011. szept. 11. 18:56
 10/22 A kérdező kommentje:
+ Boston
2011. szept. 11. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!