Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik városban kezdenétek USA-t?

Melyik városban kezdenétek USA-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokat , véleményeket kérnék!

Az a helyzet áll fennt , hogy ki szeetnék költözni USA-ba hazámat elhagyva de tanácstalan vagyok és jó lenne tudni hova menjek mert nagyon nem mindegy :)

Szóval azt a várost keresem USA-ban amelyik a legalkalmasabb arra hogy az ember elkezdjen egy "új" életet.

Az alábbi szempontok számítanak:

Kevés vagy semmi természeti katasztrófa , alacsony bűnözés, biztonságos legyen. Ezek számítanak a legjobban.

Plusz pont még ha olcsó és vagy szép !

Köszönöm hogy segítetek az elindulásban !


2011. okt. 4. 18:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Anyámék Boston alatt laktak majd' két évet, bár ők csak ideiglenesen, de nagyon szerették. Egy üvegházba dolgoztak, szépen megtanultak egy csomó dolgot a nyelvről, meg ilyenek! De ez kb. 91'-ben volt... Remélem valamennyit tudtam segíteni :)
2011. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
hát én mindenképp egy kisebb várost választanék (100-200ezer lakos) nem pedig nagyvárost. én nagyvárosban kezdtem, borzalmas volt, most egy ilyen kisebben élek ami nagyonjo mert olcsó, kedvesek az emberek, a külföldire még ugy néznek mint érdekesség, nem pedig mint egy milliomodik bevándorlóra, plusz főleg amerikaiak lakják ami jó angoltanulásra is.
2011. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Phoenix, AZ


Én imádom!

2011. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen Phoenix nekem is most a legjobb USA-ban :)

Biztos hogy nem nagyvárossal kezdenék az biztos.

Ami Phoenixet illeti most nagyon érdekel a dolog és van egy kérdés amit én tettem fel kedves utolsó és másoktól is kérném hogy ha tehetik akkor irnának oda?:

www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__2256564-phoenix-varosa-a-legelhetobb-az-usaban


Köszönöm.

2011. okt. 4. 22:33
 5/27 anonim ***** válasza:

Egy baromi fontos szempontot kihagytál a számításból:

Melyik aza város ahol egy magadfajta első generációs bevándorló könnyen munkát talál, aztán ha esetre kirúgnának ismét pár napon belül lesz meló.


Úgy vezetted fel ezt a kérdés mint ha komfort és esztétika kérdése lenne, de sajna odakint sincs kolbászból a kerítés. Sokkal fontosabba meló hely mint az, hogy van-e természeti katasztrófa vagy nincsen.

2011. okt. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Mi is épp hasonló cipőben járunk, családommal mostanában költözünk ki USA ba, és még nincs eldöntve hova..

Mi következő szempontokat vesszük figyelembe:

természeti katasztrófa

munkalehetőség

kisváros

lakásbérleti díjak

éghajlat


Namost ebben a pillanatban nálunk Virginia Richmond az ami egyelőre átment nagyjából fenti rostákon. Bár sajnos el kellett fogadnunk, hogy valamilyen szintű kompromisszum megtétele elengedhetetlen.. mert hogy mind a ketten meleg imádók vagyunk, de sajnos ahogyan EUrópában is, délebbre midnig szegényebbek az államok, mint északabbra.. Ezért tűnik jelen pill ban Richmond egy amolyan arany középnek..

Remélem segítettem. És persze én is várok magyon ötleteteket még azoktól, akik most épp kint élnek!

Esetleg van valaki aki Virginiában lakik?

üdv Niki

2011. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Talán igazad van 03:37-es.

Csak tudod pont az ingatlanárak miatt van az hogy ha összedől a házad a természeti kataztrófa miatt akkor fizethetsz ki mittudom én mennyi dollárt jó sokat az biztos.

Utcára kerülsz nem lesz annyi pénzed se hogy visszautazz.

A természeti katasztófa sem egy utolsó szempont, viszont én sem ugy mennék ki usaba hogy ne lenne munkám.

Utolsó örülök hogy "egy cipőben járunk".

Utánanézek a városnak örülök hogy felvetettél egy újabb lehetőséget.

Esetleg e-mailben beszélhetnénk ha neked is jó?

Köszönöm az eddigi válaszolóknak, várom a további városneveket !

Akkor legyen egy + szempont a munka.

Köszi.

2011. okt. 5. 14:39
 8/27 anonim ***** válasza:

Én Floridában éltem kint és munkahely szempontjából nagyon jó és a klíma se utolsó szempont.

Van hurrikán szezon, de kiszámítható, előre tudható mikor jön.

Saját ház amúgy ritka az alsó osztályba (bocsi egy jó ideig az leszel), inkább bérlemény van, az pedig nem a te gondod.

Nem is szólva róla, hogy komoly pusztítást ezek a viharok is x évente csinálnak és akkor is a könnyűszerkezetes házakban. New Orleans is az árvizet szívta meg (évszázada nem volt ott olyan).

2011. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Bármelyikben, csak juss el oda!
2011. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Richmond, Virginia


Nem ajánlom! Szép a város, de a bűnözés jóval az amerikai átlag felett van. Sok a betörés(majdnem 3szorosa az átlagnak!) Kocsifeltörés, utcai bántalmazás is elég gyakori.


Nem véletlen ez a szöveg:


"Richmond was ranked overall as the 5th most dangerous city and the 12th-most dangerous metropolitan area in the United States"



Amit ajánlok lakhatás szempontjából: San Diego, CA, Portland, OR, vagy Seattle, WA

2011. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!