Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha lenne alkalmatok utazgatni...

Ha lenne alkalmatok utazgatni az USA-ban, milyen városokat látogatnátok meg?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy hónapotok utazgatni az USA-ban akkor milyen városokat látogatnátok meg? New York az alap, mert oda érkezik a repülő, és onnan is indul haza. És kb 1500 dollár áll a rendelkezésre. :)
2012. jún. 8. 18:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kilométert nem tudok mondani, de busszal (Greyhound) 8 óra volt a Niagara.
2012. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
wow...azt hittem azért közelebb van...nah mind1 :) még valami jokis hely a környéken amit meglehet nézni?
2012. jún. 8. 22:30
 13/19 anonim ***** válasza:

Többször is jártam az USA-ban!

(Washingtonba biztosan nem mennék.)


N.y.-ból 3-4 nap untig elég, azután irány repülővel Orlandó.

Itt már annyi látványosság van, hogy heteket is el lehet tölteni.

(Természetesen autóbérlés még a reptéren/nél )


Majd autóval Miami, de nem az autópályán, ha látni is akarsz valamit.

Miamiból egy-két napos autókázás Key-Westre.

Ezt ne hagyd ki!


Miamiból repülővel vissza N.Y.-ba, majd haza.

2012. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron voltam kinn 2 hónapot.


NY-ból mi egy 3 napos túrát tettünk. Nincs olyan messze (amerikai viszonylatban) az a Niagara, 660km.

Niagaránál kezdtünk. Még aznap megnéztük. Túráztunk ott. Aztán msánap reggel az első járattal (9 óra) behejóztunk alé. Maid of the Mist

Ezután irány Toronto. 210 km. Csak a bordó útlevél kell a határátlépéshez. De az amúgy is kell, hogy ha meg akarod nézni a Niagarát a Kanadai oldalról. Onnan sokkal szebb és több minden van. Toronto CN Tower és a tó part. Még aznap vissza Niagarához. Megnéztük este is kivilágítva.

Harmadnap irány Washington DC. 648 km a Niagarától. 6-ra értünk le. Kicsit sétáltunk a városban.

Negyedik nap hamar keltünk, hogy legyen parkolónk. Ez az egész városban gond, de így sikerült találnunk. Felfedeztük 1-ig a várost, utána irány vissza NY. 360 km


A kocsi bérlés erre a 4 napra 56.600 Ft volt. New York államban volt a legdrágább. De ha egyedül vagy, akkor lehet olcsóbb busszal utazni. Mi 4-en voltunk.


Utána mi átmentünk a Nyugati partra is. Ott megnéztük: San Francisco

Yosemite

Santa Cruz

Los Angeles

San Diego

Santa Barbara

Las Vegas

Grand Canyon

Antelope Canyon

Bryce Canyon

Zion


Mi kihagytuk Floridát. A nyugati part jobban vonzott minket, de mikor szerveztem az utat sokat vaciláltam hova menjünk. Még pro és kontra listét is írtam. :)


Orlando-ban kb csak vidámparkok és egyéb nayon drága parkok vannak. (én nekem ez mellette szólt volna, de ilyenek LA-ben is vannak) Szóval szeritnem az nem fog beleférni anyagilag.

Miami-ban lehet fürdeni ingyen és a Key West az nagyon szép lehet.


[link]

Ez a blogom, ha érdekel. Írtam minden nap, míg kinn voltam. Most meg gyakorlati dolgokról próbálok írni: autóbérlés, szállás, kaja árak, különbözü kártyák amivel olcsóbban mehetsz be látványosságokhoz.

2012. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszi :) mindenképp végigböngészem a blogodat :)))
2012. jún. 11. 09:40
 16/19 anonim válasza:

Kedves 14-es!

Meglehet kérdezni mivel foglalkoznak a szüleid???

Ez biztos nem volt olcsó....

2012. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az relatív, hogy mi számít olcsónak.

2 hónapot töltöttünk kinn 4-en. Az egész út annyiba került, mint 2 fő részére egy 7 napos amerikai körutazás egy utazási irodával. És akkor mi sokkal többet láttunk, azt amit mi magunk szerettünk volna, sok belépős program is benne van, többen és több időt voltunk kinn. Szóval ehhez képest egyáltalán nem volt drága. És ebben az árban benne van egy csomó ruha és szuvenir amit kinn vásároltunk.

Mondjuk amikor mi voltunk kinn, akkor mi 189 Ft-ért vettünk 1 $. Azóta ez jól felment. :S

Nem tudom olvastad e, hogy a szállásunk végig ingyen volt, mert homeexchange-t használtunk. (illetve néhány helyen couchsurfinget). Sőt 3 hétre a kocsibérlést is megspóroltuk, mert azt is cseréltünk, nem csak házat.

Ha több magyar ember nyitott lenne erre a dologra, és nem a rosszat keresné rögtön a másikban, (hogy lop, csal hazudik) akkor többen megengedhetnének maguknak külföldi nyaralást.

2012. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

New York és Las Vegas ez miden álmom de nem telik rá a szüleimnek :(

12/L

2012. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
utolsó: nyugi még van időd :) én 20 vagyok és még én sem jártam amerikában, ha minden igaz a következő nyáron fogok menni, tehát 21 évesen :)
2012. jún. 14. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!