Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi szükséges ahhoz hogy Az...

Mi szükséges ahhoz hogy Az Egyesült Államokban éljek és dolgozzak?

Figyelt kérdés
És hogy munkát kapjak kint, azt először itthon kell elintézni? Állampolgár hogy lehetek?
2009. júl. 3. 15:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Autószerelő is jó ,csak vigyázz ,mert kint ugyan vannak nyugati típusú kocsik is ( na nem mind), de nagyon sokaknak van amerikai autója, amit én nem tudom ugyan itt ti mennyire tanultok,de valamennyire biztos más ,mint az otthoniak. Egyébként érdemes,valami víz gáz csőszerelést, festést kitanulni, az amerikai ugyanis nem dugítja ki a wc-jét, vagy festi le a szobáját , inkább fizet óránként 90 dollárt egy festőnek.
2009. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Amúgy mennyi egy átlag amerikainak a fizetése? Én úgy hallottam hogy kb 500 dollár környékén mozog, ez igaz? És akkor hogy tudja fizetni az albérletet? Mert az 1000 dollár körül van...

2009. júl. 7. 14:01
 13/26 anonim ***** válasza:
Attól függ mit dolgozol , olyan 1500-2000 dollár között keres egy átlag értelmiségi. Van aki többet van aki kevesebbet. De ha ketten vannak nyílván jobban kijönnek a fizuból. Egyébként itt egészen tavalyig nagy divat volt a hitel felvétel. A mikrotól kezdve, a medencén át minden hitelre volt, de minden. Még a kaját is hitelkártyára vette. A másik viszont, h pl a nyugdíjas évekre meg az egyetemre itt a szülők nem az államtól várják a támogatást ( mert tudják ,h nem kapnak), hanem mondjuk havonta fix összeget félreraknak. így ha jó a fizetésük és tényleg raktak is félre pár dolgot, akkor 40 éves korukra már egész szép kis házat tudnak venni illetve bérelni. Az amit látsz a filmekben ,meg a szex és N.Y.-ban az nem az igazi Amerika, az igazi az pl a Pursuit of happiness-ben van , vagy a 8 mérföldben, na úgy él az amerikaiak többsége.
2009. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Értem.

És lehet olyat pl hogy keresek majd kint valakit akivel felesbe kibérelünk egy lakást? Vannak ilyen hirdetések?

És akkor úgy már sokkal jobban ki lehet jönni hó végén...

2009. júl. 7. 22:13
 15/26 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ez nem szokott probléma lenni. Általában a kijutás szokta a legnagyobb gondot okozni, úgyhogy szerintem ezen gondolkodj és ha azon már túljutsz, akkor sokkal könnyebb lesz, 1 gonddal kevesebb.
2009. júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Simán, olyat is szoktak,h kibérelnek egy házat 5-en, 6-an. Igazából itt tényleg a kezdeti lépések a nehezek, vagy az első 3 hónapban feladod vagy ha már azt túl élted kint maradsz még.
2009. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Zöldkártyát csak a munkaadó biztosíthat nekem?

És ez azt jelenti hogyha kint keresgélnék munkát, akkor nem is kapnék?

2009. júl. 8. 11:44
 18/26 anonim ***** válasza:

A munkaadó munkavállaló vizumhoz tud téged segiteni. De ezt otthonról kell intézned. Otthon kell egy olyan céget találnod, aki ad neked vizumot. Vizum nélkül turistaként nem dolgozhatsz és mivel nem lesz social security számod, nem is fog alkalmazni senki.

Ha szuper vagy a munkádban és a munkavállalód meg van veled elégedve, akkor szponzorálhat és folyamodhatsz zöldkártyáért. Ehhez persze speciálisan olyan munka kell, amit csak te tudsz elvégezni és a munkaadód nagyon nagyon ragszkodik hozzád. De az is lehet, hogy csak a vizumodat hosszabbitják meg meg mindig.

Ami szükséges az elinduláshoz az sok pénz, kitűnő kommunkicációs nyelvtudás és nem nyelvvizsga és egy jó szakma. Általában a mérnökök, egészségügyi dolgozók és a jó szakmunkésok vannak megbecsülve. Egy áltagos érettségivel nem sokra mész.

Nézd meg a www.usembassy.hu-n, hogy mik a követleményei a munkavállalói vizumnak.

Sok sikert!

Én az ELTE biológia-kémia szakára jártam és sikerült megcsipnem egy ösztöndijat, amivel kijöttem. Az egyetemet itt fejeztem be és csináltam meg a doktorimat. Innen nekem egyenes út vezetett a munkavállalói vizumhoz. Egy biológia-kémia laborban kezdtem dolgozni, ahol megismerkedtem a férjemmel, aki amerikai állampolgár és igy házasság révén megkaptam a zöldkártyát és rá pár évre az állampolgárságot is.

2009. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
És ilyen cégeket hol lehet keresni?
2009. júl. 8. 16:18
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát ha te autószerelő leszel, akkor keress két olyan céget amelynek nemzetközi kapcsolatai is vannak.
2009. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!