Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy teljes Miami-i nyaralás...

Egy teljes Miami-i nyaralás mennyibe kerül? Nagyon drága?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy teljes Miami-i (Florida-i) nyaralás mennyibe kerül?

- Repülőjegy (oda,vissza)

-Szállás (tengerpart mellett, közelében)

-Élelmiszer

Én nézegettem a booking.com oldalon egy jó kis helyet, ami 215.000 forint volt.

Repülőjegyeknél meg amit láttam, és a legolcsóbb volt, az 600-700.000 forint..

Családommal mennék.

3-an vagyunk: Anyukám, Apukám és én!

És így összesítve kb. olyan 800-900.000 forintos lenne..

Szerintetek lehet olcsóbb, ami annak megfelel amit írtam?



2013. jan. 27. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet olcsobb, csak egyenileg kell megszervezni az egeszet. Mi most voltunk a nyaron, es nem egy draga resze USAnak Florida. Lufthansanak megy oda A380 as jarata Frankfurtbol, szuper jo gep, 170-180.000 ft/fo ert mar talalsz repjegyet.


Szallas a 40-50 dollartol a csillagos egig talalni lehet. (booking.com on nezelodj eteren, es tripadvisor.com on nezd meg a velemenyeket a szallasrol)


Ha bulis nyuzsgo helyre vagytok akkor South Beach-et ajanlom, ha valamivel nyugisabb reszt kerestek akkor pedig Mid Beach-et.


Kajat mi gyorsetterembol es a Wallgreens nevu ejjel nappali boltobol szereztuk be. Az arak nagyjabol azonosak az itthoniakkal. 8% a floridai allami ado, ugyhogy az sem magas arrafele.


Ha van meg kerdes irj.

2013. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

repülőjegyet legolcsóbban repjegy.hu-n tudsz nézni. szállás booking az tökéletes,

kaja nagyon sok féle van. gyorskaják olcsók, éttermek drágábbag, de a tengerparton inkább gyorskaját tudtok olcsón venni

szállásnál érdemes végigolvasni a véleményeket!!

ha van kérdésed még írj privatában, én new york-ba fogok utazni, valamint elég sok infót összeszedtem már összességében USA-ról

2013. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm a sok infót!

ma 16:42

Igazából az ilyen bulizós helyre mennénk, igen. Ti merre voltatok? Jó idő volt? Meleg volt a víz?

Van elég sok kérdésem, de nem akarok hülyeséget kérdezni!

A másik válaszolónak is köszönöm, megnézem azt az oldalt!

2013. jan. 27. 20:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy olyan 7-10 napra szeretnénk menni!
2013. jan. 27. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor mindenkepp South Beach-re menjetek, ott van a hires Ocean Drive telis tele szorakozasi lehetosegekel. Mi kicsit feljebb voltunk (1-2 km rel, ott mar nem volt olyan ejszakai elet)


Az ido vegig jo volt, alig volt eso, illetve amikor volt akkor is ejszaka inkabb. sokan azt hiszik, hogy Miami a kek egrol es a szikrazo napsutesrol hires, pedig egyaltalan nem, nagyon sokszor esik az eso rovid idokra.

A homerseklet vegig standard 85-90 fok kozott volt, ami 30 egynehany celziusfok. Azzal nem lesz gond :)


Mi csak 6 napot voltunk, mert egy hosszabb USA korut soran ennyit tudtunk raszanni, de maradtunk volna meg szivesen paar napot :)

2013. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja kifelejtettem, hogy igen a viz is nagyon jo meleg volt olyan 27 fokosra tippelem. Mi szeptember kozepen voltunk, ami meg hurrikan szezon, de szerencsere 2 hettel elottunk volt csak hurrikan, a kovetkezo pedig oktoberben.


Es arra keszulj fel, hogy kilepsz az agyon hutott repterrol, es megcsap a 90% os paratartalom, amitol meg fullettebbnek erzed a levegot.

2013. jan. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Voltam párszor.


1. Egy hétre nem érdemes menni!

(Minél rövidebb időre mentek, fajlagosan annál drágább!)

2. Az egy milkát amit rászántok sokkal jobban be lehetne osztani,

hogy sokkal több mindent lássatok!


Ha érdekel, akkor adok tippeket.

2013. jan. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Még az előző válaszolótól kérdezném, hogy Nektek ez az egész kiruccanás (Miami) mennyibe került?

A másik válaszoló: Köszönöm, igen.. Megköszönném, ha adnál tippeket!

2013. jan. 28. 08:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a tippek.


Min. 2-3 hétre érdemes menni, mert a repülőút a drága, és nem az ott tartózkodás.

De leírok nektek egy kb. kéthetes programot.


- Autót kell bérelni, mert anélkül lehetetlen közlekedni.


- Javaslom, hogy odafelé Orlandóba vegyétek a jegyet, de "szakítsátok meg" a repülést, és töltsetek el 2-3 napot New York-ban.

- Orlandóban egy olcsó autót bérelhettek már a reptéren (pl. az Alamo-tól. Írassátok be, hogy Orlandóban fogjátok majd leadni a másik telepükön.)

Azután irány egy olcsó hotel.


- A következő napokon: Seeworld, Universal Studio, Disney, stb...

(Ezekre egy-egy napot szánjatok, mert marha nagy látványparkok.)

- Olcsón bevásárolni úgy tudtok, ha kifelé mentek a városból. Fogtok találni mindenféle GIGA méretű supermarketet, amiben 4-5 teszkó belefér. Az árak sokszor jóval olcsóbbak az itthoniaknál.

Lesznek 1 dolláros üzletek is többfelé.


- Ha "meguntátok" Orlandót, akkor irány autóval Miami.

Ha hétvégén mentek, akkor fogtok látni itt-ott kirakodóvásárt vagy garázsvásárt.

Érdemes megállni, mert rengeteg új dolgot is lehet kapni kéz alól.

pl. mi vadi új farmereket vettünk 1-1 dollárárért!!

- Érdemes lesz megállni valamelyik nagyobb aligátorparknál is és pl. menni egy kört a léghajtású hajóval a krokodilok között.


- Ha megérkeztetek Miamiba, akkor kerüljétek el a "néger negyedet". Ez minden helyi térképen jelölve van.

Ha mégis betévedtek, akkor ne álljatok meg sehol.

- Semmiképpen ne hagyjátok ki a Key-West-et. Az út odáig a "vizen megy". Gondold el, hogy úgy autóztok az óceán felett, hogy jobbra hajók, balra meg delfinek...

Key-Westen érdemes megnézni Hemingway házát is.


- Hazaindulás előtti napon, érdemes másnapra egy transfert megrendelni a hotel recepción, hogy kivigyen a reptérre.

Nagyon érdemes, mert könnyű eltévedni valamelyik bonyolult sokszintes útkereszteződésben.

Az autót, a helyi Alamó-nál leadhatjátok. Vigyázni kell, mert trükköznek és mindenfélét fel akarnak még számolni. A gumi kopástól az autó visszaszállításáig. A lényeg, hogy nem kell odaadni nekik a hitelkártyát, hiszen már előre kifizettétek amikor felvettétek az autót, és előre beírattátok, hogy Orlandóban hagyjátok majd.


Ez az út, hasonló összegből kihozható, mintha csak egy hetet buliznátok Miamiban.

(Tudom, mert már többször kipróbáltam és nem vagyok ellensége a saját pénzemnek.)


Remélem, hogy segítettem.


-

2013. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, igen segítettél!!!
2013. jan. 29. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!