Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A barátommal szeretnénk...

A barátommal szeretnénk kiutazni Kanadába. Én 18-at töltöttem most, ő pedig a 20-at. Viszont úgy hallottam, hogy ott kint 21 évtől van a nagykorúság. Szükséges gyámság, hogy kitudjunk menni, vagy ott már nem foglalkoznak ezzel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy Kanada melyik provinciájába mész, ugyanis mindegyikre más törvény vonatkozik. 18-tól vagy nagykorú sok tekintetben csak pl. italt nem lehet venni, de ez az USA-ra vonatkozik (ettől szavazójog 18 éves kortól van és büntetőfelelősség is). Kanadában tehát attól függ, hogy hová akarsz menni. A következő provinciákban 19 év a felnőttség korhatára: Brit-Kolumbia, New Brunswick, Newfoundland és Labrador, Északnyugati területek, Új-Skócia, Nunavut, Yukon.


Forrás: [link]


Szerintem nem kell gyám.

2010. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Akkor tehát semmilyen gyámsági átvállalás nem kell.Felnőttként megyünk ki,de ott már fiatalkorként vonatkoznak ránk a szabályok.Így gondoltad?
2010. jan. 19. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom biztosra, de szerintem úgy van, ahogy írtad. A barátod nem fog fiatalkorúnak számítani eleve, ha 19 ott a korhatár, de hová mentek? Ezt jó lenne tudni ehhez. Melyik részre? Egyébként szerintem érdemes lenne felhívnod a kanadai konzulátust Mo-n és ott majd megmondják a pontos választ.
2010. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Torontoba szeretnénk menni.
2010. jan. 21. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!