Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Pontosan milyen lépések...

Pontosan milyen lépések szükségesek ahhoz, hogy egy magyar ember az USA-ban telpedhessen le? A-tól Z-ig az összes követelmény, szükséges dolog, költségek és mindenféle intéznivaló érdekelne! Thank you in A!

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben a konzulatossal vennem fel a kapcsolatot, hidd el ott erdemes! Van ugyfelfogadas, jelentkezz be hozzajuk!

En is kulfoldon elek, es tudom hogy az emberek sokszor csak felig meddig mondjak el hogy mi szukseges, de ez szerintem termeszetes is!

Ha komolyak a szandekaid, akkor kerdezz a hivatalostol!

2008. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

www.usembassy.hu/bevándorló vizumok

Én már két éve élek az USA-ban. Szintén bevándorló vizummal jöttem. Most zöldkártyám van és jövőre szeretném megpróbálni az állampolgársági interjút.

Igaz, nekem az az előnyöm megvolt, hogy férjhez jöttem ide.

2008. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok.

Most nézem meg, hogy 4 kategóri van, akiknek bavándorló vizumot adnak.

- rokoni kapcsolat alapján - amerikai férj, feleség, menyasszony,vőlegény

- akik dolgozni mennek

- közeli hozzátartozó - szülők amerikaiak

- akik nyertek a vizum lottón

Ha ezekbe a kategóriákba esel, akkor megkapod. Először egy I-130 nevű nyomtatványt kell az internetről letölteni és bevinni a konzulhoz. Telefonon kell időpontot kérni. Ott, akkor fogják mondani a többi tudnivalót. Most nem tudom mennyibe kerül ez a papir, két éve 30 dollár volt. És együtt kell menni azzal a személlyel, aki miatt kéred a bevándorlást. Tehát pl. az amerikai állampolgár vőlegényeddel vagy az amerikai állampolgár apukáddal. Ha munka miatt kéred, akkor kell igazolás az amerikai munkahelytől.

Minden magyar nyelvű papirt, amit bemutatsz hivatalosan angolra kell forditani. Ezt a Bajza utcai forditóirodában csinálják jó sok pénzért és jó sok idő alatt. Ezt is kalkuláld bele.

Nekem márciusban kezdődött a procedúra és októberben kaptam meg a vizumomat. Ez a vizum 6 hónapig érvényes. Ezalatt amerikában fel kell keresni a bevándorlási hivatalt és kérni kell a zöldkártyát. Az már gyorsan megy, kb. egy hónap.

Sok sikert!

2008. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a jókívánságot!Igazából már kisgyerek korom óta az USA az álmom...mondhatni az életem.Remélem összejön!

Mégegyszer köszönöm!

2008. nov. 11. 21:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves "utolsó 2 komment írója",megkérdezhetem,hogy az USA-n belül hol élsz?Ha nem vagyok túl indiszkrét...

Csak kíváncsiságból!

2008. nov. 13. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
A Thank you in A nem is tudom micsoda, talán azt akartad írni hogy thank you for all, vagy all of you... de hagyjuk... Én hazajöttem 6 év után. Mondjuk, sosem vágytam annyira (szerencsére senki nem mondta, hogy olyan jó hely) de őszintén, ha így vágysz oda, csalódni fogsz.
2008. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Thank you in A" = "Előre is köszönöm".

Az A,mint az anticipation rövidítése az amerikai szlengben.


Lehet,hogy csalódnék,de ezt nehéz megítélni,amíg nem jártam ott és addig bizony a pokol összes ördögfajzata is kevés ahhoz,hogy eltántorítson.

2008. nov. 30. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommenjére válaszolva: New Yorkban élek.


Egyébkét egy jó tanács, ha ennyire vágysz amerikába. Nagyon, de nagyon jól tanulj meg angolul. Hiába mondják, hogy nem fontos, de mindennél fontosabb. Nélküle nem fogsz tudni intézni semmit egyedül.

Nem kell nyelvvizsga, mert itt a fele nyelvtant nem is ismerik, annak, amit otthon bemagoltatnak. A folyamatos beszéd az, ami fontos. Még akkor is, ha nyelvtanilag rossz.

2008. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor kitaláltad a kedvenc városom nevét!;)


Igen,tudom,rendkívül fontos a nyelvtudás!Anélkül meg se próbálnám.Szerencsére a nyelvvel elboldogulok...szóval nem ez a legnagyobb akadálya a dolognak.:/

Köszönöm a választ!;)

2008. dec. 1. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha még nem voltál ott, akkor nem tudod eldönteni, hogy le szeretnél-e telepedni vagy nem!


A helyedben először inkább kimennék 2-3 hónapra valamilyen nyári táborba felügyelőnek vagy egy szermeszterre valamilyen egyetemre, körbeutaznám az országot, szereznék pár ismerőst és utána dönteném el, hogy jó-e ott nekem?

2009. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!