Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába szeretnék költözni....

Amerikába szeretnék költözni. Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
A párommal kiszeretnénk költözni.Mindketten felnőttkorúak vagyunk.Kb.8-10 évről lenne szó. De úgy hallottam ez nem biztos, hogy lehetséges. mert állampolgárság kell..de, hogy is van ez pontosan? Kérlek segítsetek,és köszönöm
2010. febr. 17. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagy kerestek még itthonról munkát, és ha megvan, akkor a kinti cég igazolása alapján folyamodtok az itteni követségen munkavállalói vízumért, vagy beneveztek a zöldkártya-lottóba, ahol minden évben kisorsol az amerikai kormány n db ilyen engedélyt. A követség honlapján próbálj körülnézni.
2010. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szóval nem kell állampolgárság, de nem is lesz könnyű menet. Nem ígéri meg senki, hogy sikerülni fog.
2010. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezt tervezzük. Legalább egyikőtök végezzen egészségügyi sulit (ápoló, idősgondozó, szocgondozó) - ehhez jár az amcsiktól a soronkívüli munkavállalói tartózkodási engedély. Ahhoz, hogy a másik fél is megkapja, vagy neki is kell a bizonyítvány, vagy házasnak kell lenni az előbb említettel. Természetesen csak úgy jár minden, amennyiben dolgozik is odakint ebben a szakmában. Ami fontos : az említett szakmákban a kezdő fizu olyan 4000 dollár körül mozog, ami nem rossz, tekintve, hogy egy átlag droid mondjuk egy bevásárlóközpontban, vagy egy mekiben 1000-2000 dodó között keres. Úgyhogy hosszútávon mindenféleképpen megéri.


A megélhetés áraival tisztában vagytok? Elég sok mindennek utána néztem már, tudatosan készülünk a dologra.

2010. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kint levő ismerőseimtől tudom,hogy ott is nagy a munkanélküliség.Akiknek eddig volt biztos munkájuk,évek óta kint vannak,ha elvesztik a munkájukat,akkor nehezen találnak újat.Kivétel néhány keresett szakma,de az is csak akkor,ha van cég,amelyik meghívólevelet küld neked.
2010. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
amerika azért nem könnyű. mármint kijutni. első szempont folyékony angol tudás. anélkül nem is érdemes kimenni. aztán hogy munkavállalóit kaptok e? hát a mostani helyzetben necces.
2010. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az angol tudás felsőfokú mindkettőnknél.:) Köszönöm a válaszokat, majd körül nézek:D
2010. febr. 18. 17:50
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Felsőfokúval sokat nem érsz, majd kinn úgy meglepődsz ahogy azt tanultad...
2010. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Itt az EU, minek Amerika?
2010. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Felsőfokúval azért hamar belerázodik az ember az adott nyelvbe.
2010. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom:) Jó az EU, de érdekelnek a különböző kultúrák..is;)
2010. febr. 22. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!