Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Illegális élet Amerikában...

Illegális élet Amerikában pro/kontra?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

pro/kontra

börtön/szabadság

2014. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Lehetsz illegális rabszolga, èhbèrèr vagy azèrt se, orvosi ellátás nuku, egyèb szociális szolgáltatás nuku. Megdögleni kár kimenni, azt itthon is lehet...
2014. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

kérdező, látom egy kis zavar állt elő nálad.

a mai világban már nincs az ami régen volt hogy egy illegális bevándorló mint a mesékben jól él, és gazdag lesz.

2014. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Előnye nincs. Hátránya annál több. Ki leszel téve a munkaadónak, és bármilyen szabálytalanság, nem fizetés esetén nem tehetsz semmit, hisz papíron nem létezel. Orvosi ellátásod nem lesz, maximum hajléktalanoknak fenntartott ingyenkorház, ami nem éppen kiváló. Szabadságérzeted 0 lesz, az amerikai életet nem lehet feketén élvezni. Ma már egy egyszerű igazoltatásnál lebuksz, a bevándorlási rendszer össze van kötve a rendőrőkével. Akik a 90-es évek végéig kijöttek illegálisan, nekik még megy valahogy, mert akkoriban tudtak papírokat szerezni, de ma már ez nem megy. Ha mindenképp külföld, akkor az egész EU nyitva, lehet menni.
2014. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

ma 12:20-val ittenikent ismerve a dolgokat sajnos egyet kell ertsek. Pont most volt a hirekben, hogy ehberert varrnak a belvarosban az illegalisok, heti kevesebb mint $400 keresnek, de nincs kihez fordulni panaszra, hiszen illegalisok.


Ezzel viszont: "bevándorlási rendszer össze van kötve a rendőrőkével" nem ertek egyet. Megtenned kedves valaszolo, hogy linkelsz valami irast, ami ezt igazolja? Tudom, hogy Arizona allam probalkozott az otlettel, de a minap beszeltem egy californiai rendorrel es o ennek az ellenkezojet allitotta, vagyis neki nem hataskore legalitast ellenorizni es ha meg is allit hogy megbuntessen gyorshajtasert es rakerdez, nem vagy koteles valaszolni. Persze ha kiderul az illegalitas, kotelesseguk jelenteni az illetot ICE-nek, de nem ugy megy, hogy addig bilincsbe zarva varjak az ICE embert, hanem a cimet/nevet lekozlik, de mire azok cselekednek, az illeto akar mas allamba is koltozhet...

2014. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ezzel viszont: "bevándorlási rendszer össze van kötve a rendőrőkével" nem ertek egyet. Megtenned kedves valaszolo, hogy linkelsz valami irast, ami ezt igazolja?"


Forrást nem tudok, nekem egy jó barátom bevándorlási ügyvéd Chicagoban, tőle tudom az infót. Ha ő hazudott, akkor én is.

2014. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ő hazudott - nem mondja senki, hogy hazudott, lehet hogy felreinformalt vagy te ertettel felre valamit.

Kerdezd meg tole, o csak tudja hol a hivatalos info errol.

2014. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
na a szel osszehordta megint a sok szakertot. meg is lepodtem volna, hogyha nem irtok le egetrengeto baromsagokat. :)
2014. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
na a szel osszehordta megint a sok szakertot. meg is lepodtem volna, hogyha nem irtok le egetrengeto baromsagokat. :) - tanits mester, isszuk szavad!
2014. nov. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Tobb millioan elnek illegalisan. De milyen elet ez?

Rendes munkat nem tudsz vallalni, haza nem tudsz utazni, kocsit mas valaki neven kell venned, es millio mas problemaval harcolsz. Allamtol allamig valtoznak a torvenyek, van ahol konnyebb mint mashol Sok ero, egeszseg, es kitartas kell hozza. Es az elonyok? Amerikaban minden lehetseges, tehat as is lehet, hogy valamikor jon valami amnesztia illegalisok szamara.

2014. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!