Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Illegális élet Amerikában...

Illegális élet Amerikában pro/kontra?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 09:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

4 éve élek los angelesben, limo sofőr vagyok, van magyarországon kötött biztosításom ami mindent fedez, meg lehet bukni, de ha okos vagy nem fogsz


kb minden második mexikói illegális itt, senki le se szarja

2014. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
És mégis mikkel/hogyan lehet lebukni?
2014. nov. 20. 00:02
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg igaz, hogy ha megállít a rendőr annak nincsen semmi hatásköre a felett, hogy illegálisként vagy jelen. (A lényeg, hogy ne hazudj, mint fent írták nem vagyok köteles válaszolni.) Úgy van, ahogy a válaszoló leírta, csak kiküldik a beszerzett információkat rólad. És több millió bevándorló van az országban, mire a te ügyedhez érnek már rég másfelé sodort az élet.

Az pedig, hogy bevándorlóként sanyarúbb sorsod lehet mint itthon. Hát kérlek szépen 50-50%. A bevándorlók tartják fent Amerikát. Azokat a munkákat végzik el, amiket ők nem akarnak. Alja munka, amit itthon is csinálsz. Ugyan úgy feketén, ahogy itthon is csinálod. TB nélkül, ahogy itthon is csinálod. Éhbérért, ahogy itthon is csinálod.

Nekem sikerült már 20 éves koromra szart pucolnom, kibelezett csirkéket mérni-csomagolni, vegyszerekkel dolgozni, árut pakolnom (nem 5 kilós dobozokról beszélek) stb.. Óránként annyi pénzért, amennyit egyesek hajléktalanoknak szoktak adni.

Szóval nem hiszem, hogy az alja munka olyan nagy kifogás lenne.

Nekem egyik ismerősöm kint van Amerikában, túltartózkodik illegálisan, és szállodában dolgozik. Itthon megvolt az egyre épülő karrierje, profi a szakmájában, megkereste elég rendesen a betevőt. Mégis inkább kint illegális.

Van akinek bejön, van akinek nem. Valószínűleg aki itthon nem tudná kitaposni az útját, az külföldön se fogja.

De le legyetek már ilyen lehetetlenek. 50-50%

2014. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!