Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ilyen úton működhet a kijutás...

Ilyen úton működhet a kijutás Amerikába, kaphatnék cégtől vízumot?

Figyelt kérdés

Tudom napi 2000 kérdés van de én nem a hétköznapi hülye gyerek kategória vagyok, rengeteget olvastam már utána, ismerem a lehetőségeket, de!


Ha nekem van egy elég jó szakmám és mellé munkapasztalat is amivel ha kint élnék 100 000$/év lehetne a fizetésem, szóval nem gagyi szakma hanem keresett informatikus szakember, akkor mennyire működne, hogy jelentkeznék állásokra, és írnám, hogy nem vagyok állampolgár de emiatt olcsóbban is elvállalom a munkát ha a cég intézi nekem a papírokat?


Elhajtanának a fenébe? Szóval mondjuk a cég alapból kínál pl 90 000$/év, de mondom hogy nekem jó lesz 80 vagy 70 0000 is csak intézzék a papírokat. Kiröhögnének?


Mert tudom, hogy a többi kijutási lehetőség meglehetősen nehéz, és nagyjából csak ez lehetséges nekem, ezért tanulok, ezért élek, hogy ezt megléphessem!



#munka #vízum #munkavállalói vízum
2015. márc. 11. 21:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elhajítanának a fenébe, és nem is jutnál el oda, hogy választ kapj. Ugyanis azzal, hogy felajánlottad, hogy te jóval kevesebb bérért is dolgoznál a saját szaktudásodat minősíted a béka segge alá. A szemükben ez úgy jön le, hogy te magad is tudod, hogy nem sokat érsz.

Ha van rá lehetőséged akkor pályázz meg az állást, de ne írd le, hogy kevesebb bérért is mész. Ha te kellesz nekik akkor elintézik, hogy kijuss.

2015. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy azt nézik, hogy te milyen állampolgár vagy. Ha tényleg annyira jó vagy, akkor pályázz meg ottani állásokat. Ha bejön ők mindent elintéznek neked.


Őket nem az állampolgárságod érdekli, hanem mi az a tudás amit te nekik nyújtani tudsz hogy előrevidd a boltot.


A papírok elintézése meg nem azon múlik, hogy olcsóban vállalod-e vagy sem. Ha azt mondanád hogy olcsóbban vállalod, akkor lehet elhajtanának, mert azt hinnék valamit mutyizni akarsz.

2015. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, köszönöm a válaszokat. De nekik az nem pénzbe kerül? Bár való igaz egy ilyen szakmát tényleg azért fizetik meg mert gondolom nem hemzseg a jó szakembertől. Mindenesetre, minden erőmmel azon leszek hogy minél jobb legyek és elérjem, hogy felvegyenek Amerikában. De mi van ha sikerül, és elintézik a munkavállalói vízumot, mondjuk, hogy dolgozok ott 10-20 évet vagy bármennyit, majd csődbe megy a cég, vagy kirúgnak, vagy akármi. Akkor irány haza? Nincs olyan, hogy X év után kaphatok zöldkártyát vagy ilyesmit?
2015. márc. 11. 21:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
munkavállalói engedéllyel folyamodhatsz zöldkártyáért, de írtó hosszú lesz a folyamat, ugyanis a munkavállaláson keresztüli kérelmek intézése lassú. Jelenleg a 2005. év végén beadott kérelmek vannak soron.
2015. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem működik.
2015. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor 10 év, azért annyit egy jó munkahelyen le lehet húzni :D
2015. márc. 11. 22:33
 7/19 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a válaszokat, remélem valamilyen úton módom ki tudok jutni még 2020 ig, addigra tudok mindent elrendezni, mindennél jobban várom!
2015. márc. 11. 22:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, az a neve H1B visa. [link]

2-szer 3-évre adják ki, de közben intézheted a zöldkártyát is. A cégeknek pénzbe kerül, meg van egy éves kvóta is, de ha tényleg nagy a munkaerőhiány egy adott területen, akkor belevágnak.

Van egy másik fajta vízum (L-1), ami működhet még: ezt olyan dolgozóknak adják ki, aki az adott multi nem usa-beli (pl. európai kp., Magyaro.) dolgoztak előzleg, és átakarják őt tenni az amerikai telephelyre.

2015. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

gondolom angol megy ha ilyen terveid vannak


Ezeket az oldalakat nezted mar?


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Ne vedd tolakodásnak, de leginkább olyan területeken van esély munkavízumot kapni, ahol hiány van, vagy valami nagyon különlegeset tudsz, mint például kutató vagy, vagy pedig egy vezető beosztású ember egy amerikai multi európai részlegén és át akarnak helyezni az államokban lévő kirendeltséghez.

Nem rosszindulatból írom, de az IT pont az a terület, amelyen dolgozókból az államokban Mississippit lehetne rekeszteni és ott igazi nagyágyúk vannak, nagy koponyák. Ne felejtsük el, hogy onnan indult ki az IT forradalom. Az IT szakember már Magyarországon sem különleges, rengeteg munkanélküli IT-s van, akik néha alkalmi munkákból élnek, ők is hogy nagyon okosak. Magyarországon és Európában és az Államokban is több IT-s van, mint állás. Onnan tudom, mert ismerek IT szakembereket, több nagy cég CEO-ját. Ha tényleg valami nagyon különlegeset tudsz, például mesterséges intelligenciát programozni (tudom ez most laikusnak látszó megfogalmazás, de érted mit akarok) amit csak te tudsz, akkor ha bemutatod a tudományodat a művedet egy cégnek és lát is benne fantáziát, akkor elindíthatják a vízumos dolgot.

2015. márc. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!