Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ilyen úton működhet a kijutás...

Ilyen úton működhet a kijutás Amerikába, kaphatnék cégtől vízumot?

Figyelt kérdés

Tudom napi 2000 kérdés van de én nem a hétköznapi hülye gyerek kategória vagyok, rengeteget olvastam már utána, ismerem a lehetőségeket, de!


Ha nekem van egy elég jó szakmám és mellé munkapasztalat is amivel ha kint élnék 100 000$/év lehetne a fizetésem, szóval nem gagyi szakma hanem keresett informatikus szakember, akkor mennyire működne, hogy jelentkeznék állásokra, és írnám, hogy nem vagyok állampolgár de emiatt olcsóbban is elvállalom a munkát ha a cég intézi nekem a papírokat?


Elhajtanának a fenébe? Szóval mondjuk a cég alapból kínál pl 90 000$/év, de mondom hogy nekem jó lesz 80 vagy 70 0000 is csak intézzék a papírokat. Kiröhögnének?


Mert tudom, hogy a többi kijutási lehetőség meglehetősen nehéz, és nagyjából csak ez lehetséges nekem, ezért tanulok, ezért élek, hogy ezt megléphessem!



#munka #vízum #munkavállalói vízum
2015. márc. 11. 21:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az it terület es mindegy milyen, hálózati szakember vagyok. Az itthon is keresett, itthon ahol kb takarítónak vagy kukásnak is lassan PHD diploma kell itt még az is keresett akinek, nincs diplomája csak tudja ezt a szakmát. Külföldön is nemhiába fizetik meg. Akkor minek lenne évi 100k $ fizetés ha lubickolnának a munkaerőbe, akkor lenne aki pl 70k ért is elvállalná vagy hasonló. Azt tudom, hogy az usaban is kevesebb a munkaerő.
2015. márc. 15. 12:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ott másképp működnek a dolgok. Azért is tart ott az államok, ahol, mert ott nem úgy gondolkoznak, mint a magyar munkaadók. A magyar munkaadó úgy gondolkozik, hogy minek fizessen többet, ha egyszer fillérekért is el fogja vállalni valaki a munkát. Az államokban nem így van, ott megfizetik az embereket. Ezért is drágák a szolgáltatások ott. Itt egy órás számítógép javítás 5 - 10 ezer ft egy számítógépes boltban, ott 150 dollár körül (35-40 ezer ft között, a dollártól függ).

Nem akar lebeszélni senki, csak jobb a rosszabbra készülni és utána örülni, ha mégis sikerül. Akik nagyon jól érvényesülnek ott a bevándorlók között, azok közül akiket ismerek, vagy láttam már, hideg-melegburkolók, ácsok, kőművesek, belsőépítők, akik nagyon szépen dolgoznak. Jól boldogulnak még azok, akik ott tanultak egy főiskolán, mert azokat ott helyben elismerik.

Ne is add fel. Egy tanáccsal még megtoldanám. Amennyi pénzt tudsz, gyűjts össze az indulásig, hogy már akkor anyagi biztonságban legyél amikor kimész dolgozni. Ha kijutottál, akkor soha ne felejtsd el, honnan jöttél és ki vagy.

2015. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudom kemény meló lesz, De a párommal egyszerre ketten fogunk lottózni így hátha bejön, és akkor még lesz ez is tartalékba. Azt tudom, hogy kb 14k $ kell indulótőkének, annyi azért lazán meglesz, mert itthon se fizetik nagyon alul a szakmámat. Nem felejtem el honnan jöttem, de örömmel fogok elmenni.
2015. márc. 16. 12:10
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, azért írd meg, ha sikerült és merrefelé telepedtetek le.
2015. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a válaszokat, azért az még kicsit arrébb lesz, De egyenlőre a cél Florida, de előtte még lesz egy kis ESTA val nyaralás pár államban amolyan helyzet felmérésre. Nagyon utálom a téli hidegeket foloridai kisváros valami nagyobb közelében az ideális. Winter Springs nagyon tetszik FL ban.
2015. márc. 25. 23:43
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan dolog, hogy hol kapsz munkat. Hiaba vagyol a deli allamokba ha tobb lehetoseg van eszakon. Vagy jo ido vagy jo munkalehetoseg. El kell donteni. Azt sem felejtsd el hogy az orszagban 300 millioan vannak. Ebbol minden szakmaban van 1 millio elsorangu szakember akik hajlandoak barhova a munka utan koltozni. A lehetosegek utan menjel ne a meleg utan.
2015. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy hülye ötlet! Ilyet ne tegyel!

Ha ennyire ki szeretnel jutni, talan mar tudsz kinti ceget? Esetleg fejvadaszt? Ugy eleve, hogy gondolod a jelentkezest? Ez kicsit zavaros! Mert mondjuk egyetemeken a vegzosoknek szoktak felajanlani munkat, ha olyan extra tudassal rendelkeznek, mint mit tudom en, antomfizikusok vagy rakkutarok (most csak mondtam, ami eszembe jutott) tan te is ilyen vagy? Ne feledd, hogy amerika nagy, es ugyan mi hulyezzuk oket, de azert megsem olyan hulyek am ok, sok ott a hozzad hasonlo, sot, nem csak sok! Rengeteg!

Ha ram hallgatsz, kicsit nyugodj le! Eleve most tanulsz, tehat kezdo vagy - mar csak mert azt irod, "ezert tanulok", gondolom meg diak vagy. Talan esszerubb lenne eloszor Europan belul keresned munkat, ahova nem olyan mocskosul nehez kijutni. Sok europai cegnek peldaul van amerikaban irodaja, szekhelye. De azt is megjegyzem, hogy sok amerikai cegnek is van europai szekhelye! Ha mar egy cegnel elkezdesz dolgozni, par evvel es par orszaggal a hatad mogott a vegso allomas lesz Amerika.

Ha megsem, akkor azt is megteheted, hogy kimesz turista vizummal es kint abban a 3 honapban keresel munkat.

En pl most varom a munkavallaloi vizumomat, nekem van ugynokom es ugyvedem is, aki ezt intezi. De en az elmult 3 evben utaztam: Olaszorszag, Torokorszag, Japan, Kina, Szingapur ... Nekem most jott el a vegso allomas.

2016. aug. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sokan favorizálják Floridát mert azt hiszik ott nincs tél. Tévednek. Ott is lemehet 0 celsius fok alá télen a hőmérséklet. A wikipédián nagyon szép átlaghőmérsékleti adatok vannak Floridára, de az nem fedi a tapasztaltakat.

Magyarországon is vannak nagyon enyhe telek. Cserébe ott Floridában meg egyre keményebbek.

Inkább Brazíliába kellene menned, vagy legalább Kubába. De még a nyugati parton Kaliforniában is kellemesebb télen. A közelben is vannak jó helyek klíma szempontjából, Olaszország déli része, vagy Görögország, Spanyolország déli része. Ezek kellemes mediterrán vidékek.

Ha meg a jobb megélhetés a cél, sokan Kanadába vándorolnak ki Magyarországról, elvileg ott könnyebb megmaradni.

Olyan nincs sajnos, hogy kellemes a klíma és nagyon jók az anyagi lehetőségek is.

2016. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Tudom Floridában is van tél, sőt tudom, hogy sokszor a gyümölcsöket lelocsolják vízzel ami este rá fagy, és az megvédi őket. De nekem Amerika az álom. Hiába van jobb ország, nekem ez kell.
2016. aug. 8. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!