Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha van egy olyan"kedves"barátn...

Ha van egy olyan"kedves"barátnőnk aki USA-ban él és tudja a pontos adataimat (név, anyja neve, utlevel szam, stb) tud abban ártani nekem, pl elküldi a reptérnek ne engedjenek be pl mert illegális akarok később lenni, v akarmi hulyeség amit kitalál?

Figyelt kérdés
El tudja azt érni, hogy ne engedjenek be vagy nagyon átvilágítsanak stb?!Nem voltam sosem illegális, sosem tartozkodtam tovább 2 hétnél sem, sosem vállaltam munkát mindig csak nyaraltam. Most is ez a terv, csak kedves exbarátnő sajnos kicsit féltékeny, csalodott es elmebeteg?

2016. máj. 5. 01:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem hinnem. Es megis kit hiv fel? A repteret? Vagy a CBP-t? Lehet hogy dilis meg feltekeny, stb, de nem hiszem, hogy gonosz, vagy igen? Egyszeru telefonnal ilyet nem lehet elintezni. A hivatalok nem fognak ismeretlen betelefonalotol elfogadni nev/cim/utlevelszam adatokat es beutni a szamitogepbe, hogy amikor ez a szemely megerkezik, ot tessek gumikesztyus motozasra vinni...ugyanmar. Nem nezel tul sok filmet?


Ne erts felre, segiteni akarok. Itt elek, elkepzeltem, hogy en vagyok a dilis, feltekeny baratno es hol kene kezdenem, hogy keresztbe tegyek neked...hat nem egyszeru, pedig egy meno cegnel dolgozom es MINDENT el tudok intezni, de a hivatalokat (IRS, CBP, USCIS) inkabb elkerulom, annak ellenere, hgy evek ota legalisan elek itt...


Ha tenyleg lenne kezzelfoghato bizonyitek, hogy te egy aljas szemetlada vagy, mert pl. megeroszakoltal es tudom orvosi/rendori papirokkal bizonyitani es tudom, hogy beutazasi szandekaid vannak, esetleg akkor el tudnam intezni hogy kicsit radnezzenek. De minden egyebb gyenge indok miatt eloszor is engem szednenek szet, mielott az allitasomat elkezdik komolyan venni...kell az nekem? Nem! Szerintem az excsajodnak sem hianyzik ez, ugyhogy no para ;)

2016. máj. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
SIkerült megnyugtatnod! Köszönöm! :)
2016. máj. 5. 03:02
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A nőnek a rendőrséghez kell fordulnia valamilyen bűncselekmény gyanújával, a rendőrségnek pedig megfelelő bizonyítékokkal a bíróságtól szerezhetnek be letartóztatási parancsot ami súlyos bűncselekmény (felony) esetében bekerülhet a CBP rendszerébe (a federal warrant az biztosan bekerül de ahhoz már tényleg valami ordenáré nagy balhét kell elkövess hogy az FBI körözzön!). Szerinted egy név meg egy útlevélszám ehhez elég? Valami olyan sztori kell hogy a rendőr ne röhögje ki eleve aztán még a bírót is meggyőzze, ennek azért vannak feltételei.
2016. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Én nem aggódnék a helyedben. Sehol nincs odaírva, hogy te illegálisan kint is akarsz maradni. Mivel senki nem gondolatolvasó, így az ex bizonyítani sem tudja a szándékodat. Nem is foglalkoznának vele. Illegálisan lesz neked nagyobb gondod mint az, hogy az ex beköp vagy sem.
2016. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos rendkívül naív a hozzáállása az előző válaszadóknak.

Ha eléggé szemét és elszánt az exnőd, akkor tesz egy névtelen tel.bejelentést, és már csak az ügyintézőktől függ, hogy mennyire veszik majd komolyan.

(Természetesen ha esze van, akkor nem a repteret, meg a rendőrséget hívja fel, de nem adok ötleteket.)


Ne felejtsük el, hogy nagyon sok férfit hurcolnak meg névtelen feljelentés alapján is úgy, hogy eközben teljesen ártatlan, a bejelentő nők, meg jókat röhögnek a markukba. Mint tudjuk pont az USA az, ahol meghurcolnak hírességeket is azzal, hogy senki-csajok feljelentik, miszerint 20 évvel ezelőtt pl. "molesztálóan nézett rá, és azóta rémálmai vannak". Nem egy politikust mondattak már le így.

2016. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4. válaszadó! Mint a kérdésemben is leírtam eszem ágában sincs illegális lenni, munkát vállalni, tovább maradni 90 napnál, DE még 2 hétnél sem! Barátokkal mennénk 2 hétre, dolgoztunk sokat ezért a nyaralásért. Mondjuk szerencsére nem tudja melyik reptérre érkezünk és mikor, de az utolsó válaszadónak a válaszát is köszönöm, és értem mire gondol, amihez nem akart ötletet adni. (jogos igen az ő válasza is.) köszönöm mindenkinek, és írjatok ha valakinek van gondolata, hálás vagyok, köszi!
2016. máj. 5. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Off kérdés: miért tudja az exed egyáltalán, hogy te hova mész nyaralni a barátaiddal? Minek jelentetted be neki?
2016. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok---

Igen, tudom, hogy nem akarsz illegálisan kint maradni, én csak azt mondom, hogy ha AKARNÁL akkor attól jobban fog fájni a fejed, mint attól, hogy az exnőd milyen hülyeséggel akarja magát lejáratni.

2016. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

4 es, oke bocs rendben! igaz!:)

Kedves 7 es, senki nem jelentette be, de mivel Én Magyarorszagon élek és közös baráti társaságunk volt így nem nehéz megtudnia. De szerintem a mai világban ha egy több fős baráti nyaralás kiderül egy amerikaban élő magyar számára aki benne volt ebbe a társaságban azért annyira nem elképzelhetetlen.

2016. máj. 5. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ok, bocsi, csak nekem fura volt. Ha tudjátok, hogy ő képes ilyenre, akkor intézhettétek volna diszkrétebben. Persze ha már ott vagytok, vagy miután hazajöttök kiderül, az normális. De pl mi is voltunk 2 hete egy nagyobb szabású kiránduláson, amiről kizárólag a családunk tudott. Mások csak akkor tudták meg, amikor már hazaérkeztünk...
2016. máj. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!