Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért szólják le ennyien...

Miért szólják le ennyien azokat, akik az USA-ba vágynak?

Figyelt kérdés

Valóban, Amerikában sincs kolbászból a kerítés. De ennek ellenére magyar szemmel az ottani helyzet még mindig kiemelkedő!

Engem az érdekel leginkább, hogy aki el szeretné hagyni Magyarországot, minek avatkozik bele a sok hungarista? Aki elhagyja ezt az orszákot, sikerélménnyel számol be (nagyrészt). Ha ők itt akarnak maradni, maradjanak. Aki menni szeretne, menjen. Most ez miért probléma? Talán azért, mert nekik nem jött össze? Az is érdekelne, aki folyton azt löki, hogy "minek próbálkozol, úgysem fog menni!", miért mondja ezt? Próbálkoztatok valaha? Az önbizalmat segíteni kéne, nem letörni.

Személy szerint én is szeretnék kijutni oda. Folyamatosan tanulom az angolt, mindent megteszek a siker érdekében és hiszem, hogy sikerülhet. Mellesleg én nem a fényűző élet reményében szeretnék menni, szimplán úgy érzem, hogy nekem Amerika az álmaim otthona. Leginkább a táj miatt, mindig is szerettem volna a tenger közelében élni, vagy legalább életemben egyszer eljutni oda!

Valóban nem a legegyszerűbb dolog ez, de próbálkozni szabad...Akik az ázsiai országokat szeretik, azokat miért nem szólja le senki?

Egy normális "vitát" szeretnék, nem veszekedést.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. júl. 10. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
A magyarok többsége ilyen, hogy aki ki akar mászni a pokol főzőüstjéből azt a többiek visszahúzzák. Sajnos még akkor is ha teljesen becsületes úton és az ország javát szolgálva emelkedik ki valaki.
2016. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos be kell látni, hogy ez tényleg így van...

2016. júl. 10. 15:34
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel semmi baj nincs, amit itt leirtal. Azzal van a baj, hogy a legtobben akik ideirnak, meg ertelmes magyar mondatokat sem tudnak megfogalmazni, es minden kepzettseg nelkul illegalis bevandorlokent akarnak ott elni, mert "a Jozsinak is sikerult". Na, az szanalmas, es oket nem csodalom hogy leszoljak.
2016. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

Köszi!

Igen, egyébként én azt figyelgettem, hogy a legtöbb kiíró elég fiatal(10-12 évesek), viszont fogalmuk sincs semmiről. Oké, én is 17 éves vagyok, de úgy gondolom magamról, hogy mivel már kb 2-3 éve ezzel foglalkozom, olvasgatok, tájékozódok, már nagyjából össze tudom rakni a képet. De még így is van egy csomó dolog, amiről fogalmam sincs! :) Leginkább az utazás..:D Mindegy.

Engem egyébként a többi kérdésben az is zavar, hogy eleve azzal indítanak, hogy "AKAROK" költözni, nem pedig SZERETNÉK.. Nektek erről mi a véleményetek? :) Utólag átgondolva, lehet ez zavarja a többieket is, de ennek ellenére én nem mondanám, hogy lehetetlen dolog lenne oda utazni! :)

Amúgy...Ha véletlen idetéved egy olyan személy, aki esetleg kint él, jelezze, kérem! Persze csak akkor, ha szívesen eltársalogna velem ezekről a dolgokról! :)

Legalább ennyivel is előrébb lennék! :)

Ment Nektek a zöld kéz!

2016. júl. 10. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

2 éve foglalkozol a témával és odáig jutottál, hogy ott nem magyarul beszélnek :D

Menjél ...

Ugye tudod, hogy csak úgy mehetsz, ha előtte kapsz munkát?

Még mielőtt neki indulsz

És mihez értesz?

2016. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, tudom! :)

Erre gondoltam, hogy mélyen törődök a témával. Az utazást azért írtam, mivel még sosem voltam külföldön, ezáltal még repülővel utazni sem volt alkalmam.

Egyébként hadd kérdezzem meg, miért állítottál ide ilyen mogorván? Miből feltételezted, hogy ennyire jutottam, hogy ők nem magyarul beszélnek? Nem értem!

2016. júl. 10. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

mert olyan sötét vagy, hogy meg se érted amit mondok. :)

Csak úgy mehetsz ki, ha előtte felvesznek valahova dolgozni.

2016. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt úgy írom, hogy éltem kint az Egyesült Államokban, és jelenleg Angliában élek.

Nem az a gond, hogy valaki külföldön szeretne élni. Végül is bárki megteheti ha nagyon akarja, és tesz is érte valamit.

A gond az, hogy sokan nem informálódnak, nem tesznek semmit, csak "ki akarok menni, adj munkát szállást"

Sokan a filmekből tájékozódnak, és azt hiszik, kint minden olyan csodás. Azt hiszik, kint mindenki boldog, mindenkinek bőven van pénze, szép háza, nincs gyűlölködés, nincs korrupció. Minden olyan szép.

De ez nem így van. A másik gond, hogy sokan írják, hogy milyen jól élnek, milyen gazdagok, pár hónap alatt lakást vettek stb, ami szintén nem igaz.

Az embernek aki tervezi, hogy külföldön él, és mindegy, hogy Anglia, USA, Oroszország, vagy Vietnam, fel kell készülnie arra, hogy lehet évekig kemény élete lesz mire elmondhatja, hogy megérte.

Fel kell készülnie, hogy

- lehet munkát nem talál

- lehet 8-ad magával fog élni idegenekkel egy fedél alatt

- lehet vajas kenyeret eszik hónapokon keresztül

- sosem biztos a munkahelye


Fel kell azt is fogni, hogy más emberek is boldogulni akarnak, és lehet sosem talál megbízható barátokat.


Mint írtam éltem kint USA-ban. Igen, szépek a tájak, de ezzel nem fogsz boldogulni. Magyarországon is csodás tájak vannak ugye? Láttam én amerikaiakat kilométeres sorban állni egy tányér levesért. Láttam, hogy a segélyekért rohangálnak, és sajnos láttam olyan amerikai állampolgárt aki felnőtt férfi létére sírva fakadt mert 25 év után kirúgták az állásából..

Nem elég az, hogy "tanulom az angolt".. mert sok született anyanyelvi szinten beszélő amerikai sem tud boldogulni. Nagy elhatározás kell, sok tanulás, jó szerencse, és nem utolsósorban sok-sok pénz.

Én bevallom őszintén, hogy akik azzal jönnek, hogy

ki akarok menni mert olyan szép a táj, meg tengerpart mellett akarok élni, azt nem tudom komolyan venni. Sok sikert kívánok nekik, de nem lepődök meg, ha nem sikerül nekik. Nem ennek kell, hogy fontos legyen..

2016. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szerintem a legtöbb embert azért szólják le, mert csak ideírják, hogy ki akarnak menni, a megoldást meg másoktól várják. Aki tényleg szeretne az Usába menni, az minimum elolvassa a követség honlapját, hogy milyen vízum típusok vannak, hogyan lehet ezekhez hozzájutni, és nem a gyk-n érdeklődik (ahol már egyébként többször leírtak mindent rendesen, csak ugye vissza kéne keresni hozzá).

Ha komolyan gondolod, hogy kiköltözöl, szerintem érdemes először turistaként kimenni pár hétre és feltérképezni azt a helyet, ahová elképzelted magad. Az USA eléggé eltérő szokásaiban, életvitelében a nálunk megszokottaktól, jobb, ha az ember szokja az ottani tempót. (Mi pl. tavaly Los Angelesben voltunk, és elég nagy csalódás volt, pedig mindig ott akartam lakni. A filmekben nagyon más, de azért vannak olyan részei, ahová most is szívesen költöznék.)

Miután meggyőződtél arról, hogy tényleg ott a helyed, csak akkor érdemes azzal foglalkozni, hogy hogy jutsz ki.

2016. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 7/9 Időpont ma 17:08

Köszi a választ, bár nem sokra mentem vele. Tisztában vagyok vele, hogy füttyszóra nem kapok engedélyt semmihez...De ha értelmezted volna a kifejtést, leeshetett volna. Nem egyből azzal kell jönni, hogy sötét vagyok. Ha pedig problémád akadt a személyemmel (amit kétlek, mivel nem is ismersz), azt kulturált módon is kifejezheted.


#8

Köszi a választ!

Igen, Magyarországon is vannak szebbnél szebb tájak, de sajnos kicsi az ország, már nagyjából minden fele jártam itthon! :)

Amúgy én tényleg nem a fényűző élet céljából szeretnék ott élni. Egy-két dolog számomra is okozott csalódást, de ez van! Nem fogom feladni. Általános iskolában az osztályfőnököm nem kedvelt, ezért h.lyének titulált. (úgy mint a 7-es,csak éppen ő ismeretlenül, haha.) Ezért meg szeretném mutatni, hogy többre vagyok képes, mint azt gondolják. Már nem egyszer átolvastam a követség oldalát, innen már az lejött, hogy ez nem lesz egyszerű dolog...sajnos..:/ Végülis ja, sokan még az EU bizonyos országain belül sem képesek megállni a helyüket. Na mindegy, ez bonyolult. Lehet írok privátot (ha nem probléma!), ahol bővebben kifejtem, hogy mit, miért és hogyan szeretnék véghezvinni. :)


#9

Köszi!

Persze, mindenek előtt a legelső az, hogy turistaként kiutazzak. A követség oldalát elolvastam, tudom mik a feltételek a vízumokhoz, meg úgy általánosságban a letelepedéshez is. Engem nem is ezérdekel, hanem maga az utazás elintézése, stb, bár az oldalon ez az első kérdésem! :) Nem lehet nagy kunszt, de mivel még külföldre sem volt alkalmam utazni, nem igazán tudom ezeketa dolgokat..(családból sem repült még senki)

Bármennyire is szeretnék ott élni, így idegenbe nem vágnék bele semmiképp.


Ezt így ömlesztve leírtam, remélem értitek! Ha nem, akkor írok privátot, és ott érthetőbben kifejtem! :)

Végül, de nem utolsó sorban azt is köszönöm, hogy nem egyből azzal jöttetek, hogy "olyan sötét vagy, hogy..."


Kettőtöknek ment a zöld kéz!:)

2016. júl. 10. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!