Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy költözzek amerikába?...

Hogy költözzek amerikába? Hogy szerezzek ott munkát?

Figyelt kérdés

Tudom sok hasonló kérdés van, de igazából semmi érdemlegeset nem találtam még... Azt, hogy miért szeretnék kimenni amerikába, s ott élni most hagyjuk. Túl hosszú lenne és végülis a kérdés szempontjából lénygtelen.


Nyílván ez egy nagyon bonyolúlt dolog, de a célom mindössze a következő évtizeden belül kijutni. Még csak most érettségizek majd (18/f), utána matematikára, vagy prog infóra megyek MOn tanulni (amcsi egyetemre esélyem sincs).

Tudom, ahhoz hogy zöldkártyát kapjak 5 évet kell kint dolgoznom, ehhez munkavállalói vízum kell.

Hogy tudok munkavállalói vízumot igényelni majd? Vagy ezt csak a munkáltató tud?

Én úgy gondoltam, hogy első kőrben valami kemény fizikai munkát vállalnék (pl. favágó, vagy valami rakodó, v nt) melyhez nem kell semmilyen nagyon extra végzettség, no de ha a munkáltatónak kell igényelnie ezt a fajta vízumot, akkor gondolom abban az esetben vagyok esélyes, ha kivételes munkaerő vagyok. Ergo nem kezdthetek valami agyatlan fizikai munkával.

Így még jól is jöhet az, ha az említett szako(ko)n tanulok tovább, csak így sajna sokkal jobba ráfogok görcsölni... :/


De akkor, hogy is mennek ezek a dolgok? Mi az amit jól tudtam? Mi az amit rosszul?

Egyéb? Minden érdeke ezzel kacsolatban!


Előre is köszi!



2016. dec. 29. 01:46
1 2
 11/13 Steve G. Paul ***** válasza:
100%

Zöldkártya lottót érdemes megpróbálni, de kicsi az esélyed napjainkban. Kb.20000 a 75-hoz azaz 266 az 1-hez.

Illegális melóért ki nem raknak. De kitiltanak automatikusan 1-10 évre magáért az itt maradásért automatikusan ha kilépsz. Ha nem lépsz ki akkor nem.


Szerintem USA egyelőre felejtős ha nem vagy hiper rugalmas. Vagy a Trump nem változtatja meg értelmezhetőre a bevándorlási törvényeket (amit megígért, de kiderül).

2017. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólóval,annyi kiegészítéssel,hogy ha Mexiko,vagy Kanada fele megyünk ki túltartózkodás után,az amerikaiak nem igazoltatnak,csak a beengedők,és így el lehet kerülni a kitiltást.


Ismételt beutazáskor lódítani kell,hogy időben kiléptem a szomszéd országba,mivel meghívott oda valaki a nyaralás alatt.(Bizonyítsák be,az ellenkezőjét!)

2017. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az újbóli belépéskor nyilván ki kell cserélni az útlevelet,mert a mexikói pecsét benne van.
2017. jan. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!