Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 1 hetes New Yorki utazás...

1 hetes New Yorki utazás megér 732 000Ft-ot?

Figyelt kérdés

Ebbe benne van a repülőjegy,szállás,programok és más városok is pl Washington..

Egyedül a költőpénz nincs ebben.

Amerikába hova érdemes elutazni még?

Miami, Los Angeles és környéke,ami még érdekel.

Vagy Mexikóban van még 1-2 hely.


2017. szept. 28. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem kicsit soknak tűnik... Egy hétre nem érdemes menni. Egyrészt a nagy tétel a repülőjegy, bár most már kifoghatók olcsóbb lehetőségek. Szóval több hétre menni gazdaságosabb.

Másrészt az időeltolódás miatt kell pár nap, mire magadhoz térsz, aztán szinte jöhetsz is haza.

2017. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak New Yorkba mész, akkor az nagyjából bejárható egy hét alatt. Viszont ha egy körutazás és más városokba is mentek, akkor mindenhol csak egy-egy nevezetességet tudtok megnézni.

Én egy hetet voltam ott és elég volt. De mi máshol is voltunk előtte. Az már csak az utazás vége volt.

Időeltolódás egyáltalán nem okozott gondot.

Nekem kicsit drágának tűnik, mert repülőjegyet 150-200 ezerből már lehet venni.

Lehet, hogy olcsóbban kijön, hogyha saját szervezésben mentek.

Nekem még a Grand Canyon lenne érdekes. Miami, Los Angeles nyaralni lehet jó, az időjárás miatt, de egyébként csak a várost nem nézném meg.

2017. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

New Yorkban én is egy hetet voltam, de egy 1 hónapos amerikai út elején. Nagyjából elég volt, de tudtam volna még maradni, mert rengeteg kiállítás, színház, egyéb van amire nem volt ezalatt időm. Pedig naponta 10 órát minimum mentünk. Az időeltolódàs tekintetében az első nap volt nehéz (nappali járattal mentünk, délután 1 körül indultunk Párizsból, és szintén délután 1 körül szálltunk le JFK-n). Aztàn viszont koràn keltünk, ès 1-2 nap alatt hozzászoktunk (visszafelé mondjuk nehezebb volt).


Utàna viszont bejártunk más helyeket is, Chicago, Kalifornia, stb. Kalifornia pl nagyon tetszett, 15 napot szántunk rà. San Francisco-ra 4 nap, Yosemite nemzeti park 2 nap, lefelé az Ocean Pacific Highway motelekben megszállva Los Angelesig szintén 4 nap, Los Angeles 4 nap, San Diego 5 nap. LA-ben bőven elég ennyi idő, sőt, Hollywood ès a Sunset Bld hamar bejárható, napközben inkább strandoltunk Malibun és Venice Beach-en (eleve Venice-n laktunk egy tengerparti hotelben).

Kalifornia tele van természeti szépségekkel, San Francisco ès San Diego pedig szerintem elég hangulatos városok. Én a helyedben még hozzácsapnék, de saját szervezésben. Egyrészt pl az American Airlines (de szerintem a többi is) olyan üzletpolitikával dolgozik, hogy ha egyszer megvetted a transzatlanti jegyet, utàna belföldön nagyon kedvezményesen utazhatsz. Másrészt pl hétköznapokon a booking rengeteg akciós szàllást hirdet (mi pl így jutottunk el SF belvárosában egy igazi boutique hotelbe, 700 dollár helyett 180-ért, dèlutànonkènt ingyenes borkóstolóval ami benne volt a szoba árában).

New Yorkban pedig érdemes a Manhattenhez közeli, de már azon kívüli (Queens, Brooklyn...) szállásokat nézegetni, mert sokkal olcsóbbak, és ugyanannyi pénzért sokkal jobb minőséget kapsz. A metró egèsz éjjel jár, hamar el lehet jutni bárhova.


Az amerikai szállodai standardek szerintem kicsit magasabbak mint Európában sok helyen, a kétcsillagos szállásokkal sehol nem volt problémànk. Tiszta volt, és korrekt ár/érték arány.


Én kicsit drágállom ezt az árat, mert nekünk az egy hónapos út került alig valamivel többe...

2017. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Nekem pl az usa egy fillert sem er meg, szoval neked kell eldonteni neked mennyit er
2017. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

A repjegy oda-vissza kb 150-250ezer Ft.

A nagyon olcso szállás egy hétre kb 200-400ezer Ft egy hétre

Ha a programokra idegenvezetö visz, és belépöjegyek is benne vannak akkor nagyon megéri.

1 hét NewYorkot nem rontanék el még Washingtonnal, mert 4 óra az út Washingtonig, és New Yorkra egy hónap is kevés.

New York iszonyatos nagy, maga Manhatten is így egy egy nevezetesség között is lehet órákat utazni a városon belül. Ès maga a nevezetességek is olyan nagyok és olyan sok idöt vesznek el, hogy idöhiányod lesz így is.

2017. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
New Yorkra biztosan kell 1 hát. Én amikor Amerikában voltam, sajnos csak 2 napot lehettem New Yorkban, az nagyon-nagyon kevés volt rá, szinte semmi. 1 hét alatt szerintem ne akarj sok helyre elmenni, annyi idő kevés rá. Washingtonra nem szánnék időt, tök gagyi az egész, nekem nem tetszett.
2017. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

Az 1 hét határeset, New Yorkban annyi mindent lehet csinálni, hogy ott egy hét úgy telik el, mint máshol 2-3 nap. Ha csak egy hétre mész, végképp ne utazgass más városokba, hatalmas időpocsékolás, pláne egy Washingtonra. Azt a minimum fél napot, amit az utazgatással buknál, jóval érdekesebb eltölteni NY-ban.


Amúgy a szervezett programok általában nagyon bénák, engem a hideg kirázna ha még NY-ot is magyarokkal körbevéve kéne megnéznem. Vegyél egy New York Pass-t 250 dolcsiért, korlátlan adatos sim-kártyát 20-30-ért, és nézd azt ami téged érdekel, minden második sarkon van valami. Nehogy már azért ne tudj bemenni egy étterembe, Deli-be, múzeumba, zaciba vagy bármibe amibe épp belebotlottál, mert sietni kell a hajóhoz, ami a nyuggercsoportot viszi a Szabadság-szoborhoz...


Én is a saját szervezést ajánlom. 60 alatt már nem is ismerek embert aki csoportos utazással járna várost nézni, nagyon kiment már a divatból, teljes joggal.

2017. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

keleti iranyba valo utazasnal erosebb a jetlag, vagyis idefele nem lesz rossz, majd hazafele lesz huzos

raadasul a keleti partrol hazamenni nem olyan durva mint a nyugatirol

most voltam otthon (nyugati partrol), delelott erkeztem este fel 9kor mar aludtam es hajnali 3kor mar kukorekoltam es a kovetkezo ket nap minden reggel 4, fel 5kor keltem...mikor visszajottem, semmi gondom nem volt atallni


expedia.com-ot hasznalom utazasra, tudsz rajta repjegyet, szallast es kocsit is berelni, persze NY-ba nem kell kocsi, mert remek a tomegkozlekedese

ha egyben foglalod a repjegyet meg a szallast, akkor olcsobb

raadasul tudsz valogatni a jegyek kozul, h peldaul frankfurti atszallassal luftival jossz, haza meg pl. amsterdami atszallassal mesz klm-el, amelyik olcsobb


egy fel napos keresest meger, hogy kideritsd, hgoy melyik az olcsobb, ha te intezed, vagy ha irodan keresztul

2017. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

1 hetes New Yorki utazás megér 732 000Ft-ot?


Ennyi pénzért azt gondolom, hogy ez valamilyen utazási iroda lehet.

Az utazási irodáknál viszont -többnyire- csak a hangzatos programokat ismertetik, viszont a programokra a belépőket a helyszínen szokták kifizettetni még pluszban, meg még ki tudja, hogy miket. Tehát -valószínűleg- nem ennyi lesz majd a vége.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem nem ér ennyit N.Y., mert én pl. ennél jóval olcsóbban utaztam be egész Floridát N.Y. -tól Key West-ig úgy, hogy többek között voltam Tampában, Daytonában, Orlandóban és Miamiban is.

Vagyis egyetlen városra nem költenék el ennyit, mert ha már ott vagyok, lássak is valamit a "vidéki" USA-ból is.

2017. szept. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ez eléggé borzalmasan drága

én 700ezerből 2 hétig nyaraltam az USA-ban (bár ott előtte Kanadában dolgoztam, így a Magyarország -> USA; USA -> Magyarország jegy ebbe nem volt benne; DE a költőpénz igen)

ez nekem a (Calgary->) San Francisco -> Los Angeles -> New York -> Washington vonal volt; persze 2 hét miatt kevés dolog fért bele per hely, de New York-ban pl a Central Park-i körforgalom közvetlen közelében volt a szállásom, ami nem kutya


szerintem próbáljátok magatok összerakni az utat, ne utazási iroda, mert 1 hét New York költőpénzzel kijönne szerintem kb félmillióból is

2017. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!