Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 1 hetes New Yorki utazás...

1 hetes New Yorki utazás megér 732 000Ft-ot?

Figyelt kérdés

Ebbe benne van a repülőjegy,szállás,programok és más városok is pl Washington..

Egyedül a költőpénz nincs ebben.

Amerikába hova érdemes elutazni még?

Miami, Los Angeles és környéke,ami még érdekel.

Vagy Mexikóban van még 1-2 hely.


2017. szept. 28. 09:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

ja igen, előző vagyok

nekem New York-ra jutott kemény 3 nap :DDDDD de a legtöbb dolgot láttam (mondjuk napi 10 óra séta megvolt), amit meg akartam nézni

- keresztülsétálni Central Parkon

- magyar negyed kávézójában egy süti

- üzleti negyed, Wall Street séta

- elhajózni a Szabadság Szoborhoz és a bevándorlási szigetre

- átsétálni a két hídon

- WTC

- Central Parktól lesétálni a Time Square-re

- Little Italy-ban a Katz-ban egy pastrami szendvics

- Hell's Kitchen-ben sétálgatás

- egy sör a kocsmában, ahol az Így Jártam Anyátokkalt kitalálták

- Bartók plakett megtalálása :)

stb stb

s erre nekem kevesebb, mint 3 teljes napom volt

szóval szerintem az 5-7 nap elég lehet mindenre (én pl még a 'Corleone ház'-at néztem volna meg ezen kívül, más nem igen ugrik be, amit kihagytam

2017. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
(jaj de jó, 3. komment már :DDDDDDDDDD meg persze a vén lányt is megmásztam, aka Empire State Building tetejére)
2017. szept. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

"én pl még a 'Corleone ház'-at néztem volna meg ezen kívül, más nem igen ugrik be, amit kihagytam"


Mondjuk a teljes Rockefeller komplexum, Met, Guggenheim, High Line, a világ talán legjobb természettudományi múzeuma, MoMA, Bronx Park, neadjisten egy Broadway-előadás, meg ha már Keresztapa, akkor St. Patrick's... Helyiek által vezetett túrák egy-egy negyedben (annyi érdekes dolgot megtudsz hogy hihetetlen), Tenement museum, és ezek még mindig csak a legkommerszebbek, mert a top 20-as lista alatt is olyan mennyiségű király dolog van még, bármilyen érdeklődésű is legyen az ember, hogy mindig csak pislogok, amikor valaki azt mondja, hogy New York-ra x nap elég, legyen az 5, 7 vagy 10.

2017. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Én amúgy 10 napot voltam, és simán visszamennék mégegyszer annyira, ha megengedhetném magamnak. Talán pár év múlva.
2017. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

10-es, hát igen, a felsorolás még jó, de pl engem a Broadway előadás nem vonzott, meg a múzeumok jó része se (a High Line az egyetlen még, amit utólag bántam, hogy kihagytam, pedig mentem el mellette; de az is ink figyelmetlenségből, mintsem időhiány);

ellenben ha a kérdező gondolkodik Washingtonon is, ott egy MUST HAVE az összes Smithsonian + az Udvar-Hazy



szóval igazából az a hány nap kell az attól függ, ki miben érdekelt (pl nekem LA-re is elég volt a 3 nap, míg az, aki film-sztárőrült azt mondta a 10 napos túra után, hogy alig látott valamit)

2017. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
* nem 10-es, 13as :D :D hú de nagyon péntek van
2017. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Hát én nem látnám hogy kiérdemes lenne menni, komolyan mondom, tényleg, de szerintem sok. Ez a pénz, amit kérnek érte, de nem tudom. Nem néztem meg.
2017. szept. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem talàltam meg most hirtelen azt az utazási ajánlatot amit pár napja néztem.

2018 Márciusa körül lesz .. de találtam egy olyat,ahogy láttam az összes ajánlat kb ugyan az tartalmilag. Lényegében New Yorkról a Niagara vizesésről meg pár Washingtoni emlékművet emel ki.. de többnyire new yorkrol szól . Nem is nyaralás inkább város nézès..

én is azt mondom,hogy sok a 700 000Ft.. főleg, ha arra gondolok,hogy némelyik ember örül ha keresv100000Ft-öt egy hónapba,annak közel 1éves fizetése ez ez.. bár talàn az ilyen nem gondolkodik ilyen útban én meg többet keresek.

Részemről meg az nem éri meg,hogy csak azért legyen olcsóbb, hogy 1 csillagos szállodába aludjak.. lehet,hogy sokan erre mennek és így akkor kijön 400-ból.. mert itt mindenkinek olcsóbban jött ki állítólag.

Inkább akkor otthon maradok..

2017. szept. 30. 10:05
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy 400-ból bárkinek kijönne egy hét NY, bár azt azért hozzátenném, hogy ha számít a pénz, akkor NY-ban speciel pont a szállodán érdemes sprórolni, mivel drágák, alig vagy ott, napközben eszedbe se jut visszamenni, és van mit csinálni késő estig. Nem sokat számít, hogy egy 2 vagy egy 4 csillagos szállodában zuhansz az ágyba hulla fáradtan.


Ezerszer inkább kajálnék el plusz 100-200 rugót a jobbnál jobb NY-i éttermekben, mint laknék egy szinttel jobb szállodában.

2017. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Az amerikai 2 csillagos szállodákban ahol aludtunk, egytől egyig volt :

- king vagy queen size ágy (azaz 160-180 cm széles)

- bőséges reggeli

- tisztaság, rendes fürdőszoba, wc, tiszta törülközővel

- parkoló (kivéve SF ès NY de oda nem is béreltünk autót)

- légkondi

- sőt a legtöbb helyen medence is.


Ezen kívül nem tudom mi kell még...

2017. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!