Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hova mennétek a helyemben?...

Hova mennétek a helyemben? Mexikó esetleg?

Figyelt kérdés

Két dolgot szeretek nagyon: Mexikót, és a meleget. Mexikó az álmom már nagyon régóta, az az a hely a Földön, ahova a legjobban el szeretnék jutni, és ha jól alakulnak a dolgok, esetleg odaköltözni egyszer.

Eredetileg nyáron mentem volna Mexikóba 2 hónapra, mert akkor van ott is a legmelegebb. Aztán kitaláltam, hogy inkább a tél elől mennék el 3-5 hónapra (novembertől márciusig, de minimum a téli hónapokra), mert egyszerűen nem bírom elviselni a hideget. Mexikóban a parton egész jó idő van télen is, de a szárazföldön, a városokban hűvösebb az idő. Ezért elgondolkodtam, hogy lehet, hogy máshova kellene mennem. Délkelet-Ázsiára gondoltam még, esetleg Dél-Amerikára, de bármilyen ajánlást meghallgatok. Annyi, hogy ne legyen hidegebb, és drágább Mexikónál.



2019. jan. 10. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szép Mexico- Voltam ott nyaralni. De még az én angol fizetésemhez is (és mi elég jól keresünk a párommal) drága nyaralás volt. Mexico turisztikai része nagyon szép, hiszen ott a pénzt a turisták viszik ami nem kevés. De az életszínvonal sokkal rosszabb mint Magyarországon. Ha valaki azért akar Magyarországról elmenekülni mert ott nem fog boldogulni, akkor az Mexicoban pláne nem fog. Arról nem is beszélve, hogy a turistavezetőnk folyamatosan mondta, hogy vigyázzunk értékeinkre, magunkra, mert sok a bűnöző. Közbiztonság csakis a turisztikai helyeken elfogadható.
2019. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, oda költöznék ahol egész évben nyár van. Például trópusi gyümölcstermesztőnek vagy méhésznek, vagy akár csak önellátónak.

Egyszer láttam egy filmet ami egy Szamoára költözött magyarról szólt. Azt mondta benne hogy ott télen-nyáron, éjjel-nappal kellemes 28 fok van.

Szerencsére nagy az a terület a Földön ami alkalmas lenne nekünk.

Egy magyar meg Hawaii szigetére költözött és ott épített a dzsungelben egy teljesen rezsimentes házat. Hawaii mesefalu kereső kifejezéssel lehet rátalálni a neten.

Egy debreceni méhész meg szinte már minden kontinensen méhészkedett farmokon. Vagyis nem kiadás volt neki a trópusok felfedezése, hanem bevétel.

Megemlítem még a saját legkedveltebb módszerem, bár sajnos csak Európán belüli. Kerékpáron sokat jártam Nyugat-Európában. Minimum 20 évet szoktam fiatalodni tőle. Bár volt a bankkártyámon jócskán amiből költhettem volna, de gyakorlott túrázóként csak azért is kipróbáltam azt hogy egy fillért sem költöttem. Ugyanis a földutak széle és a vadon tele voltak gyümölcsfákkal, vagy a vadon vizei hallal. És nem voltam ezzel a módszerrel egyedül, mert még gyárossal is találkoztam aki szintén így "ősemberi" életmódra vágyott. Nem azért utazom hogy közben is művilágban éljek és buszból bámuljam a tájat mint a lakásba bezárt házimacska az ablakból.

2019. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem most szeretnék odaköltözni. :D Most csak utazni fogok, de hazajövök utána.


#1: Rengeteget olvastam, és rengeteg videót néztem Mexikóról, és amennyiben nem vagy finnyás, nem drága hely. Hostelek, Cpuchsurfing, Workaway, street food... És olyan hú de veszélyesnek se tűnt. Vannak helyek, amiket kerülni kell, de amúgy semmi probléma. Persze nem voltam még ott, a saját bőrömön nem tapasztaltam, így nem mondhatok semmit, de pl nézek youtube-on egy lányt, aki egyedül stoppolt Mexikóban. Meg rengeteg más videót is láttam Mexikóról. :D

2019. jan. 10. 11:37
 4/18 anonim ***** válasza:
En most voltam Mexikoban egyenileg es nem a turistagettokban jartam vagyis nem voltam CI-nel, Tulomnal es a tobbi cirkusznal sem a Yucatanon. A tapasztalatom hogy Mexiko ezerszer biztonsagosabb mint Magyarorszag, a turista gettokon kivul nagyon olcso, az emberek hihetetlenul baratsagosak es segitokeszek. En nagyon szivesen elnek ott.
2019. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kiköltözést felejtsd el. Turistaként lehet jónak tűnik meg videók alapján, de csak azért, mert az otthoni fizuddal tudsz költekezni. Kint közel se biztos, hogy olyan jó életed lenne, mert közel se annyit kapnál, mint amennyiből turistaként gazdálkodsz.

Meg Mexikónál az a baj, hogy a gázos helyekről egyre jobban megy ki a Kartel. Ami lehet most még jó, biztonságos résznek számítana, mire kimennél addigra lehet már ultragázos hely lenne.

Meg mi lenne az, ami miatt egy mexikói cégnek megérne alkalmazni téged? Milyen szaktudással rendelkezel? Mert az már nem EU, hogy fogod, felülsz a repülőre és simán kimehetsz munkát keresni.

Délkelet-Ázsia országai is olyanok, hogy turistaként lehet jónak tűnik, de kint közel se a legjobb a megélhetés (beszéltem már thaiokkal, fülöpszigetiekkel is, de a többi ország se jobb tőlük). Thaiföld is olyan, hogy nyugati fizetéssel baromi jó, mert minden olcsó, kinti fizuval viszont nem a legjobb.

Dél-Amerika is olyan, hogy egy-két ország jó csak megélhetés szempontjából, de oda meg megint nehéz kiköltözni. Többi rész meg olyan, hogy oda nem érdemes kiköltözni Magyarországról. Csak arra gondolj, hogy szerinted miért éri meg jobban az argentín ismerősömnek továbbra is Magyarországon maradni, mint hazaköltözni? Meg az összes itt élő dél-amerikai ismerősének.

2019. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem mosogatónak mennék ki, nem fodrásznak, nem pincérnek, nem irodistának, de még csak nem is orvosnak. Nem tervezek ott dolgozni, csak semmit csinálni. A jövőbeni munkám elég jól fizet, Magyarországon is havi 500-800 ezer között. Abból már félre lehet rakni annyit, hogy egy jó ideig ne kelljen dolgoznom. Nincsenek nagy igényeim, egy kis szoba is elég, és egy dolláros taco-kon fogok élni. Ha meg mégis úgy adódna, hogy elfogy a pénz, hazajövök dolgozni egy pár évet. :D
2019. jan. 11. 14:44
 7/18 anonim ***** válasza:

Megpróbálom túltenni magam a görcsön, amit az okozott, hogy képtelen vagy egy önálló guglis keresésre, beleértve hogy mit akarsz, mivégre vagy-e világban és egyáltalán milyen előrejelzést ad a gugli az adott időszakra.

Szóval ezekkel nem birkóztál meg szellemileg.

De hogy arra se legyél képes, hogy rákeress, a nagyvilágban épp hol lenne meleg, ez már nagyon gáz...

2019. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Képzeld, igenis a barátom a Google, és ez esetben is használtam. Így tudtam meg, amit eddig is írtam, hogy Mexikóban télen a parton egész jó idő van, de belül nem. Nem a kisujjamból szoptam ki az információt, bármilyen hihetetlen is. De szerintem azt is említettem, hogy rengeteget néztem utána Mexikónak, úgyhogy nem az én internet használati képességeimmel van baj, hanem a te szövegértési képességeiddel.

Tudom, ez most durva lesz, amit írok, de nem csak Mexikóra kerestem rá. :O És tudod, mit találtam? Semmi olyat, ami számomra tökéletes lenne (ami a minimum 28 fok lenne az egész országban/régióban). Ezért tudod, mit csináltam? Feljöttem erre az oldalra, hiszen a saját keresésem alapján nem nagyon találtam kb semmi használható információt, így más emberek saját tapasztalataira hagyatkozom. Tudtommal erre van ez az oldal. Elvégre ha meg szeretnék venni valamit (legyen az autó, könyv, smink, akármi), elolvasom róla az adatokat, de ezen felül teszteket, review-okat is nézek róla, meg meghallgatom az ajánlásokat, esetleges alternatívákat.


Úgyhogy igazán köszönöm a hasznosnak egyáltalán nem nevezhető kommentedet, amiben mást se csináltál, csak belém kötöttél. Remélem, szebb lett tőle a napod. 😘

2019. jan. 11. 18:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem rég voltam Kubában, nagyon szeretem, nagyon ajánlom.
2019. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Bocs kérdező, de te úgy írtad ki a kérdésedet, hogy oda költözni egyszer. Ebből meg az ember arra következet, hogy kint akarnál dolgozni.

De semmit tevésre Mexikóig bőven felesleges elrepülni. Főleg, hogy nem tudom ott mennyi ideig maradthatsz csak úgy.

Ezeket a nincsenek nagy igényeim dolgokat meg felejtsük már el. Nem, bőven nem elég egy kis szoba, hisz te mondtad, hogy jó pár hónapra akarsz kimenni. Ahhoz meg bőven kell ruha, így nem kevés táskával mennél, amihez hely kell. Az meg ritkán szokott működni, hogy hónapokig csak aludni jársz haza. 1-2 hetes kirándulásnál oké, de te lényegében kint akarsz élni rövid időre. Ahhoz meg bőven kevés egy kis szoba, főleg az olcsóbb fajtából. Az ilyen olcsó szobáknál szokott az lenni, hogy meg is lopnak, utána meg nem tudsz semmit tenni, mert papíron te nem is lakták ott.

Meg az ilyen a lehető legolcsóbb kaját megveszem dolog is felejtső. Nem hiába nem ajánlják sokszor az utcai árusokat, mert azok olyan minőségűek is. Nem azt mondom, hogy 3 Michelin csillagos helyeken kajáljál, de azért egy normálisabb étterem az alap, ha nem akarsz semmit se elkapni és egész nap a WCn ülni vagy éppen felette guggolni.

Meg, ha az számít neked, hogy a jó fizetésedből a lehető legolcsóbban meg tudj élni jó pár hónapig, akkor ne Mexikóval szemezz, hanem Thaifölddel. Nagyon sok jobban kereső csinálja azt, hogy félévet dolgozik, félévet Thaiföldön van, mert viszonylag elég olcsó ország. Ha feltudsz halmozni egy csomó pénzt akkor jó pár hónapig kint vígan el vagy.

2019. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!