Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hova mennétek a helyemben?...

Hova mennétek a helyemben? Mexikó esetleg?

Figyelt kérdés

Két dolgot szeretek nagyon: Mexikót, és a meleget. Mexikó az álmom már nagyon régóta, az az a hely a Földön, ahova a legjobban el szeretnék jutni, és ha jól alakulnak a dolgok, esetleg odaköltözni egyszer.

Eredetileg nyáron mentem volna Mexikóba 2 hónapra, mert akkor van ott is a legmelegebb. Aztán kitaláltam, hogy inkább a tél elől mennék el 3-5 hónapra (novembertől márciusig, de minimum a téli hónapokra), mert egyszerűen nem bírom elviselni a hideget. Mexikóban a parton egész jó idő van télen is, de a szárazföldön, a városokban hűvösebb az idő. Ezért elgondolkodtam, hogy lehet, hogy máshova kellene mennem. Délkelet-Ázsiára gondoltam még, esetleg Dél-Amerikára, de bármilyen ajánlást meghallgatok. Annyi, hogy ne legyen hidegebb, és drágább Mexikónál.



2019. jan. 10. 08:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Félreértesz. Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, vállalom, de megint másról beszélünk. Egyszer valamikor (10, 20 év múlva) jó lenne odaköltözni, de jelenleg az a bő fél év, amiről beszélek, az nem költözés, az csak utazás.

Nem (csak) semmit tenni szeretnék, hanem országot látni is. Márpedig szerintem a Chicen Itza, a Chapultepec park, Guadalajara, Tulum, Oaxa, és a Copper Canyon nem találhat meg se Thaiföldön, se máshol. A Dios de los muertos-t se hiszem, hogy ünnepelnék bárhol máshol, mariachi zenészek se szoktak lenni Bangkokban... Nekem Mexikó az álmom, oda húz a szívem, oda kellett volna születnem. Nem felesleges, én látni szeretném, és át szeretném érezni az egész Mexikói életérzést.

Vízum nélkül 3 hónapot tartózkodhatok egyhuzamban az országban, utána el kell hagynom, de ha másnap visszamegyek, újraindul az a 3 hónap.

Szerintem én jobban ismerem magamat, mint te engem, és tisztában vagyok az igényeimmel. Gyerekkorom óta szegények vagyunk, mindig kénytelen voltam beérni a minimummal. Aminek ha van pozitív oldala, akkor az az, hogy nincsenek nagy igényeim (tényleg nincsenek), és a legapróbb dolgokat is tudom értékelni. A kis helyhez, sok cucchoz meg annyit, hogy amikor albiban laktam, egy 7 nm-es szobát béreltem, 3 lakótársam volt, és nincs sok cuccom, így elfértem. De nincs az a pénz, hogy én egynél több táskát vigyek magammal külföldre. Nem viszem magammal az egész életemet, csak a legszükségesebb dolgokat. Bár, mint említettem, nincs sok ruhám, úgyhogy talán még el is férnének (de akkor se vinném az összeset).

Nem tudom, te mit néztél, de én pl mindig, mindenhol azt látom, hogy ponthogy a street food-ot ajánlják szinte minden helyen, mert a helyiek is ott esznek, így olcsó is ás finom is. A gyomorrontás valóban benne van a pakliban, ezzel számolok, de teljesen mindegy, hogy mennyit költök a kajámra, ezt ígyis-úgyis át fogom élni, aztán majd hozzászokok. Itthon ritkán szoktam mexikóit enni, de amikor eszek (étteremben), érzem, hogy felfordul a gyomrom.

A jövőbeni munkámról beszéltem. Most nem keresek jól. Egy-két viszonylag jobb (inkább elfogadható) fizetésem volt, de amúgy nem sokkal a minimálbér fölött kapok. Csak azért tudok spórolni, mert kitartó vagyok, és mert hajlandó vagyok lemondani bizonyos dolgokról a cél érdekében. Éppen ezért is tudnám mégjobban becsülni azt a kisszobát is. Sőt, még az se feltétlenül kell, a hostelekkel is megvagyok, ha ezzel jelentős összeget tudok megtakarítani. És mielőtt álhírekkel szeretnéd elvenni a kedvemet a hostelektől, többször is aludtam már ilyen helyeken.

2019. jan. 15. 21:24
 12/18 anonim ***** válasza:

"Nem (csak) semmit tenni szeretnék, hanem országot látni is."


Kár, hogy ezt egyáltalán nem írtad.


,,át szeretném érezni az egész Mexikói életérzést."

Egyáltalán tudod milyen a mexikói életérzés? Nem csak a luxus része, hanem a tényleges.


,,A kis helyhez, sok cucchoz meg annyit, hogy amikor albiban laktam, egy 7 nm-es szobát béreltem, 3 lakótársam volt, és nincs sok cuccom, így elfértem"

Attól még nem 7nmen laktál, hanem a többi szobán kívül a teljes lakásban.


,, De nincs az a pénz, hogy én egynél több táskát vigyek magammal külföldre"

Akkor meg olyan táskák közül nézelődj, amik nagyobbak, mint te. Nem érted, hogy ez nem olyan, mintha leugranál a Balcsira egy hétvégére és oda bőven elég egy sporttáska? Te félévet akarsz kint élni (attól, mert nem dolgozol ugyanúgy kint élnél). Ehhez meg egyáltalán nem elég pár apróság. Kimehetsz te 3-4 váltóruhával, csak azon fogod észrevenni magadat, hogy állandóan a mosodákat járod majd és elmaradnak a kirándulások.


,,Nem tudom, te mit néztél, de én pl mindig, mindenhol azt látom, hogy ponthogy a street food-ot ajánlják szinte minden helyen, mert a helyiek is ott esznek, így olcsó is ás finom is"

Csak a helyiek ezen nőttek fel, az ő szervezetük hozzá van szokva. Ott az utcai árusok szó alatt ne abból indulj ki, hogy itthon mit hívnak street foodnak. Ott tényleg arról szól, hogy José fogja, kigurul az eszkábált főzőkocsival és tojva magasról az egészségügyi előírásokra megfőzi a húst nem éppen a legjobb körülmények között. Ahogy írtam a helyiekbe azért nem tesz kárt, mert az ő szervezetük már megszokta, felerősödött annyira, hogy bírja a strapát. Te meg lehet az első street food után 3 napig a WCn ülsz majd. A helyiek meg pont azért veszik, mert olcsó. Olcsó meg azért tud lenni, mert nem a legjobb körülmények között készítik.


,,Itthon ritkán szoktam mexikóit enni, de amikor eszek (étteremben), érzem, hogy felfordul a gyomrom."

A normál minőségű mexikói kaját nem bírod, akkor te mi a fenét akarsz büfékocsisoktól? Inkább ezt a tételt már most húzd le a listádról, mert akkor te nem 3 napig fogsz WCn ülni, hanem lehet kórház is befigyel nálad. Itthon normálisabb minőségű mexikói kajákat tudsz enni, de te magad ismered el, hogy már azt se bírja a gyomrod.


,,A jövőbeni munkámról beszéltem"

Ja, magyarul te csak kitaláltad, hogy majd X munkában fogok dolgozni és azzal jól keresek majd és abból féléveket eltöltök Mexikóban. Még semmi se biztos az egész jövőddel kapcsolatban, de te már hisztizel, ha valaki nem azt a választ írja, mint amilyet te vártál.


,,Csak azért tudok spórolni, mert kitartó vagyok, és mert hajlandó vagyok lemondani bizonyos dolgokról a cél érdekében"

Lefordítva sz*rrá akarod dolgozni magadat, mindenen spórolni, hogy kimenj lakni egy kis zugba Mexikóba, mert az milyen jó lesz neked. Elég érdekes felfogás.


,,Éppen ezért is tudnám mégjobban becsülni azt a kisszobát is"

Csak azzal nem számolsz, hogy neked abban a kis, aprócska szobában kellene laknod félévet minden cuccoddal együtt. Ezt nem akarod felfogni, hogy úgyse bírnád ki.


Azt már megse kérdezem a spanyollal, hogy állsz.

2019. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem reagálnék az egészre, ha nem baj.


"Attól még nem 7nmen laktál, hanem a többi szobán kívül a teljes lakásban."

Igen, de csak wc-re, fürödni, meg a konyhába mentem ki. Ezek a helyek a hostelekben, guest house-okban is ugyanúgy megtalálhatóak, nem vagyok kitiltva onnan. Meg különben sem leszek egy helyben, utazgatni fogok, néha hostelekben alszom, néha guest house-okban, néha olcsó szállodákban/apartmanokban, esetleg Workaway-en keresek valamit.


Van már utazótáskám, 70 literes, és tök jól elférek benne, nem csak 3-4 öltözékkel. Amúgy mosógép van egy csomó szálláson is, nem kell mosodákat keresgélnem, így csak 1-2 órát vesz el az időmből. Meg ha SOS tiszta ruhára van szükségem, kézzel is meg lehet oldani. Dolgoztam egy nyarat Balatonfüreden, egy munkásszállón laktam, úgyhogy tudom, miről beszélek.


"Ja, magyarul te csak kitaláltad, hogy majd X munkában fogok dolgozni és azzal jól keresek majd és abból féléveket eltöltök Mexikóban."

Gyakorlatilag igen, de teszek is érte, hogy megvalósuljon, nem a csodára várok. És eléggé hiányszakma, 99%-ban biztos vagyok benne, hogy fel fognak venni. A fizetést meg szintén nem én találtam ki, hanem utánanéztem, ennyit fizetnek.

És nem hisztizek én semmin, nem tudom, ezt honnan szedted. Beismertem, hogy lehet, hogy rosszul fogalmaztam, meg a gyomorrontásos dologgal is egyetértek. De a többivel nem, és nem fogok bólogatni, amikor nem értek egyet, hanem elmagyarázom az én nézőpontomat, szerintem teljesen normális hangnemben. Ha neked ez a hiszti...


"Lefordítva sz*rrá akarod dolgozni magadat, mindenen spórolni, hogy kimenj lakni egy kis zugba Mexikóba, mert az milyen jó lesz neked. Elég érdekes felfogás."

Igen. Inkább dolgozok, és nem veszem meg az 1500 ft-os Starbucks kávét (amit amúgy szeretnék), hanem utánaszámolok, és abból a pénzből 3 különböző kaját veszek Mexikóban. Vagy a smink, amit szívem szerint megrendelnék, az egy hét szállásnak az ára kint. A ruha, ami tetszik, de nincs rá szükségem, pont annyiba kerül, mint egy buszút Mexikóvárosból San Cristóbal de la Casas-ba. Hozzáállás kérdése. Ha így nézem, és magamban mérlegelek, igenis ad motivációt a spórolásra. De hát nem vagyunk egyformák, ami nekem működik, az másnak nem biztos, hogy fog. Nem feltétlenül kell megértened, elég ha elfogadod, hogy nekem ez jó. Egyébként meg Mexikó egész nagy ország, nem egy lyukban fogok élni. Elvégre nem azért megyek ki, hogy egész nap az ágyban feküdjek, hanem várost nézek, strandolok, kirándulok, stb. Biztosan lesznek napok, amikor "otthon" maradok, de ez kevés lesz.


"Csak azzal nem számolsz, hogy neked abban a kis, aprócska szobában kellene laknod félévet minden cuccoddal együtt. Ezt nem akarod felfogni, hogy úgyse bírnád ki."

Megismétlem önmagam; nem maradnék egy helyben, hanem utaznék az országban. Illetve több időt töltenék kint, mint bent (az alvást nyilván nem számítva, de hát arra meg pont mindegy, hogy mekkora a hely).


"Azt már megse kérdezem a spanyollal, hogy állsz."

Ohh, pedig nyugodtan rákérdezhetsz. :D Tanulom, kicsit beszélek spanyolul, pl egy bemutatkozás, egy útbaigazítás, és egy kaja/pia rendelés már megy. De szerencsére jó a nyelvérzékem, itthon is könnyen tanulok, kint meg ragad rám a nyelv.

2019. jan. 16. 18:13
 14/18 anonim ***** válasza:

A mexikoiakkal az a baj, hogy ha latjak, hogy nem jol beszelsz spanyolul, akkor atvagnak, nagyon gyakran. Amig ki nem derult, hogy a ferjem anyanyelve a spanyol (csenben volt), addig ok spanyolul azt beszeltek meg, hogy nyugodtan kerjenek par szaz pesoval tobbet mert ezek ugyis ostoba gringok. Szoval tanulj spanyolt kemenyen :)

Az elkepzeles nem rossz, hogy a vilag barmely tajan elve "otthonrol" dolgozni - a ferjem programozokent paypalra kapja a fizujat, es barmikor, barhonnan hozzaferunk (mondjuk, azt el kell donteni, hol akarsz adozni)

En egyebkent ajanlom Perut, mint Mexikobol atugrani es korulnezni ott (augusztus ott a leghidegebb, 15-18 fok). Viszont gyonyoru!

2019. jan. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. jan. 18. 00:09
 16/18 anonim ***** válasza:

,,Igen, de csak wc-re, fürödni, meg a konyhába mentem ki. Ezek a helyek a hostelekben, guest house-okban is ugyanúgy megtalálhatóak, nem vagyok kitiltva onnan"


Csak te éppen nem ilyeneket keresel, mivel azok már neked túl trágák. Minimális hotel szobát nem akarsz lefoglalni, így te belőled azt nézném ki, hogy valamelyik gyorsan kikiáltott kiadó szobát vennéd csak ki, mert annyira minimálisat akarnál magadnak.


,,Gyakorlatilag igen, de teszek is érte, hogy megvalósuljon, nem a csodára várok"

De, csodára vársz sajnos. Nem így lenne már rég spanyol oldalakon érdeklődnél a dolgok után, hogy hol mennyi a belépő, stb.


,,És eléggé hiányszakma, 99%-ban biztos vagyok benne, hogy fel fognak venni"

Megsúgok egy titkot: már rég elmúltak azok az idők mikor a hiányszakma azt jelentette túl kevés a szakember. A mai világban egy szakma azért hiányszakma, mert olyan fizetésekért, amit adnak senki se megy el dolgozni. Így ne légy biztos benne, hogy annyit is kapnál. Szeretnek túlozni az emberek a fizetésekkel kapcsolatban. Nem csak úgy, hogy mikor arról beszélnek, amennyit kapnak, álláshirdetésekben is többet szoktak írni, mert úgyis lesz olyan a sok jelentkezőből, aki kevesebbért is elvállalja, mint amennyit írtak eredetileg.


,,De a többivel nem, és nem fogok bólogatni, amikor nem értek egyet, hanem elmagyarázom az én nézőpontomat"

Az a baj nem a nézőpontodat magyarázod el, hanem elkezdesz hisztizni, hátha neked úgy igazad lesz, mert te eldöntötted úgy akarod csinálni, másként meg totál nem vagy hajlandó csinálni. Ezt hisztizésnek hívják, bármennyire is próbáljuk körülmagyarázni.


,,Igen. Inkább dolgozok, és nem veszem meg az 1500 ft-os Starbucks kávét (amit amúgy szeretnék), hanem utánaszámolok, és abból a pénzből 3 különböző kaját veszek Mexikóban"

Te kis naiv. Itt nem arról lenne szó, hogy nem veszel 1500Ftos Starbucks kávét, hanem kenyéren élsz napi egyszer, akkor is kevesen, hogy tovább kitartson és így több pénzed maradjon.


,,Vagy a smink, amit szívem szerint megrendelnék, az egy hét szállásnak az ára kint"

Nem tudom milyen sminket akarnál megvenni, ha az olyan marha drága, hogy 1 hét szállás ára kijön, ugyanis 1 mexikói peso 14 forint környékén mozog.


,,A ruha, ami tetszik, de nincs rá szükségem, pont annyiba kerül, mint egy buszút Mexikóvárosból San Cristóbal de la Casas-ba"

Megint olyan példákat hozol fel, amiről arra következtettek egyáltalán nem vagy tisztába a dolgokkal és te tényleg csak pár filmből meg sorozatból van információd Mexikóról. Így meg totál nem ajánlom neked, hogy kiköltözz.


,,Egyébként meg Mexikó egész nagy ország, nem egy lyukban fogok élni"

Hát mivel azzal közölted, hogy te mindenből a legolcsóbbat akarod, de, valószínűleg egy lyukat fogsz kinézni magadnak, mert az olcsó.


,,Elvégre nem azért megyek ki, hogy egész nap az ágyban feküdjek, hanem várost nézek, strandolok, kirándulok, stb"

Ezért inkább utána lefekszel majd egy lyukba. Meg azért elég hihetetlen, hogy a szálláson spórolni akarsz a lehető legjobban, de kirándulni, várost nézni, strandolni akarsz, mikor ezek sokkal többe kerülnének neked, mint egy normális szállás.


,,Megismétlem önmagam; nem maradnék egy helyben, hanem utaznék az országban."

Attól, mert utaznál az országban ugyanúgy mindenhol a spórolás céljából egy lyukba vennél szállást, mert ugye mennyit spórolsz vele.


,,Illetve több időt töltenék kint, mint bent"

Vannak olyan helyek meg olyan időszakok mikor a mexikóiak se bírnak kint lenni, te meg majd tudnál? Az itthoni melegek semmik a kintiekhez képest, ott tényleg vannak olyan időszakok, hogy reggel meg este járnak csak ki inkább.


,,Tanulom, kicsit beszélek spanyolul, pl egy bemutatkozás, egy útbaigazítás, és egy kaja/pia rendelés már megy"

Csak Mexikó olyan hely, hogy jó spanyol nélkül nem is érdemes elindulnod, mert ott vágnak át, ahol tudnak majd, meg baromira nem fogod érteni hova nem érdemes bemenned fehér emberként. Főleg úgy, hogyha az európai spanyolt tanulod elsőnek nem is fogod megérteni mit mondanak neked, mert annyira másként hangzik a beszédük.


Az a baj, hogy egyre jobban érzem neked fölösleges bármit mondani. Te a fejedbe vetted, hogy ,,már pedig én akkor is kimegyek, mindent úgy fogok csinálni, ahogy elterveztem" és hiába mond neked bárki bármit nem vagy hajlandó elfogadni, hogyha az változtatna azokon, amiket a fejedbe vettél.

2019. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Na jó, nem fogok veled feleslegesen veszekedni a továbbiakban, úgyis csak elbeszélünk egymás mellett. Szívem szerint reagálnék azokra, amiket írtál, de nem fogom erre pazarolni az időmet. Nyilván sokkal jobban ismersz magamnál, nyilván tisztában vagy az igényeimmel, szándékaimmal, és a pénztárcámmal, nyilván tudod, hogy én miket teszek, és miket nem, nyilván mindent jobban tudsz nálam. Ok.

Hidd el, nem a levegőbe beszélek, akár amikor a Mexikói árakról beszéltem (rengeteg oldalt nézegettem, rengeteg videót láttam, renteget étterem menütábláját láttam Tripadvisor-on, rengeteg szállás árait néztem Booking-on, és rengeteg buszjáratra kerestem rá), sem akkor, amikor a jövőmről (de te biztosan jobban "tudod", hogy semmit nem teszek érte, elvégre itt vagy velem minden nap, nem?), sem akkor, amikor a sminkekről (mert hát hülye vagyok, természetesen csak hasraütés szerűen írtam valamit, miért is értenék hozzá?)

És most azonnal felfüggesztem a spanyol tanulást is, elvégre úgyis fölösleges.


Én is befejeztem, nem fogok feleslegesen veszekedni a neten egy idegennel.

2019. jan. 18. 14:54
 18/18 A kérdező kommentje:
*Én itt
2019. jan. 18. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!