Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jogosítvány vagy New York-i...

Jogosítvány vagy New York-i utazás?

Figyelt kérdés
18-ik születésnapomra kapott pénzt melyikre költsem? Az utazás életre szóló élmény, a jogosítvány viszont hasznos a továbbiakban. (Fél millióról van szó, nemtudom annyiból kijön-e például az utazás, mindkettő meg egyértelműen sehogy, ezért ez a kérdés.)

2019. márc. 20. 19:52
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Egyébként los angeles lenne a leginkább cél, csak az jóval drágább, meg amúgy is a kettő üti egymást, ugyanis ott kocsi, vele jogosítvány elengedhetetlen.
2019. márc. 20. 19:57
 2/26 anonim válasza:
75%
Utazás
2019. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
jogsi, ha valóban elakarsz utazni azt a késöbbiekben is megteheted. Jogosítvány nélkül viszont nehéz a felnőtt élet.
2019. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

"Jogosítvány nélkül viszont nehéz a felnőtt élet."


Van egy sikeres vállalkozó barátom, 34 körüli, nincs jogsija.


Kérdező: 300k-ból ki lehet hozni egy hetet NY-ban youth hostelben megszállva.

2019. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

4-es, az ismerősödnek valószínű volt egy olyan ötlete, amihez nem kellett jogosítvány. ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek van egy jó ötlete és ilyen szerencséje lesz. hasznos az a jogosítvány, ha van.


de amúgy a jogosítvány is megcsinálható később, szóval igazából nincs "jobb" döntés.


én inkább jogsit csinálnám.

2019. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagy utazó vagyok, de inkább a jogosítványt mondanám.
2019. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként ninca autónk, és nem is kapnék, szóval a jogosítványt nem tudnám kihasználni egyenlőre, azért nem is vágtam bele mert kicsit fölöslegesnek éreztem elkezdeni ha úgysem tudom hol használni, de a jövőben viszont jobb ha van. Egyébként mennyibe kerül egy jogosítvány megyzerzése mindennel együtt?
2019. márc. 20. 22:28
 8/26 anonim ***** válasza:

"4-es, az ismerősödnek valószínű volt egy olyan ötlete, amihez nem kellett jogosítvány. ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek van egy jó ötlete és ilyen szerencséje lesz. hasznos az a jogosítvány, ha van."


Azert hoztam fel ot peldanak, mert neki aztan szokott lenni inteznivaloja, es megis remekul boldogul auto nelkul. De en is a 20-as eveimben el tudtam jutni barhova idore auto nelkul tomegkozlekedessel, amikor meg surgosebb volt, taxival. Hogy jogsi nelkul nehez a felnott elet, szerintem durva tulzas.

2019. márc. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen anyagi körülmények között éltek Kérdező, az a kérdés hogy ha most ezt a pénzt elutazod, mikor jön össze a következő félmillió a jogsira. A jogsi akkor is egyfajta befektetés a jövődbe, ha most hirtelen még nem fogod használni. Bármikor szükség lehet rá, akár egy jó állás is állhat vagy bukhat ezen, amivel később megkeresheted öt USA utazás árát is. Az élmények szerzése szép és fontos dolog, de az USA-tól közelebbi és olcsóbb élmények is vannak. A racionális választás a jogsi, Amerikába pedig akkor utazz ha megteheted. A “megteheted” pedig nem azt jelenti hogy az összvagyonodat erre elszórva valahogy kihozod és utána nem marad egy filléred sem. Ilyen drága utazást akkor tervezz ha már adott a biztos anyagi háttered és az a párszázezer forint nem számít. De a kérdésből nekem nem ez a helyzet jön le.

Egyébként úgy tetted fel a kérdést mintha harmadik választási lehetőség nem lenne, vagy utazás vagy jogsi. Mi ez, valami EU-s támogatás amit határidőre fel kell használni különben elvész? Akár el is lehetne tenni azt a pénzt tartalékba, vagy befektetni valamibe, hogy kéznél legyen ha egyszer tényleg szükség van rá.

2019. márc. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Sovány a fél millió New York-hoz. Utazás, szállás, élmények...stb. Hidd el. Jogsi.
2019. márc. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!