Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jogosítvány vagy New York-i...

Jogosítvány vagy New York-i utazás?

Figyelt kérdés
18-ik születésnapomra kapott pénzt melyikre költsem? Az utazás életre szóló élmény, a jogosítvány viszont hasznos a továbbiakban. (Fél millióról van szó, nemtudom annyiból kijön-e például az utazás, mindkettő meg egyértelműen sehogy, ezért ez a kérdés.)

2019. márc. 20. 19:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Megvan a döntés! Melyik autósiskolát ajánlanátok?
2019. márc. 21. 07:40
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Hol laksz? Ajánlhatok miskolci vagy győri autósiskolát, ha budapesti vagy..

Amúgy 200-250-ből megvan a jogsi, marad 250, ahhoz hozzáspórolsz egy keveset, és egy használt autót is tudsz venni. Igaz figyelni kell, de az első kocsi úgysem az utolsó lesz, tanulni, tapasztalni meg szinte bármi jó.

2019. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen élethelyzetben az utazást választanám. Ezekből az élményekből élete végéig tud táplálkozni az ember, a jogsi meg csak egy papír. Amúgy New York helyett inkább mennék Ázsia fele, 500-ból 6 hétig simán elvagy Vietnámban mondjuk januárban. Na, az tényleg egy életet meghatározó élmény, nem véletlenül megy ezekre a helyekre az összes skandináv meg holland frissen érettségizett.
2019. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

"ahhoz hozzáspórolsz egy keveset, és egy használt autót is tudsz venni. "


Zsenialis, vegyen egy tragacsot, amire nincs is szuksege, de legalabb eletveszelyes, es rengeteg penz a fenntartasa, ami nem terul meg. :)

2019. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%

Nekem 42 évesen lett meg a jogosítványom. Viszont ez alatt az idő alatt bejártam a fél világot.

Bevallom sosem volt szükségem jogosítványra. Budapesten élek, a BKV hamarabb, gyorsabban elvitt az A-ból a B-be. Ha sürgős volt az út akkor volt taxi. Ha meg mégis kocsi kellett , ott volt a férjem. Akinek van jogsija, autója.

Jó munkahelyem van, magas beosztásban dolgozom, mégsem volt hátrány, hogy nincs jogosítványom. Én úgy voltam vele, hogy addig minek amíg nincs saját autóm. ( bár anyagilag megtehettem volna, hogy vegyek saját kocsit)

De nekem az utazások fontosabbak voltak. Most is csak azért lett jogosítványom, mert fogadtam a családommal, hogy bukás nélkül elsőre át tudok menni kreszből, és vezetésből is. Tavaly tettem le, és elsőre sikerült.


Szóval én ha a helyedben lennék, és tudnám, hogy évekig nincs lehetőségem autót vezetni, nem lesz saját autóm, az utazást választanám. Jogosítvány nem olyan fontos mint sokan hiszik.. Csak megjegyzem: Sok ismerősöm van akiknek 10-20 éve megvan a jogosítványuk, és azóta is a fiók mélyén porosodik. Nem vezetnek. Nincs szükségük rá

2019. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Utazz, az a legklasszabb dolog a világon és mindig emlékezni fogsz rá, hogy így indult a felnőtt korod. :) A jogsit meg ráérsz még, főleg, hogy nem lesz még kocsid...Nekem is van ismerősöm, aki megszerezte és mivel nem tudott mit vezetni, elfelejtette a nagy részét. Így kidobott pénz volt. Majd félreraksz rá és összegyűlik. Gondolom azért nem vagytok annyira rossz helyzetben, majd csak összegyűlik a jogsira való, mikorra szükséged lesz rá.
2019. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
24%
Tuti az utazàs választanám 24 évesen megszereztem a jogait 1 évig nem vezettem mert nem volt mit ezutàn már elfelejtettem mindent azóta sem vezetek 40 éves vagyok a tesómnak előbb autója volt aztán kb 3 honap múlva jogsi ő azóta is vezet
2019. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
41%
Tuti az utazàs választanám 24 évesen megszereztem a jogsit 1 évig nem vezettem mert nem volt mit ezutàn már elfelejtettem mindent azóta sem vezetek 40 éves vagyok a tesómnak előbb autója volt aztán kb 3 honap múlva jogsi ő azóta is vezet
2019. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jogsi. New York megvár, 5-10 év múlva is ugyanott lesz, jogsit viszont minél hamarabb érdemes letenni, mert bizony minél idősebb valaki, annál nehezebben veszi rá magát, illetve az én egykori oktatóm szerint minél idősebb valaki annál több órára van szüksége, hogy sikeresen levizsgázzon. Az se utolsó szempont, hogy a későbbiekben sokkal nehezebb lenne időt szakítani rá.
2019. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

Bár én az utazások nagy híve vagyok, de ebben az esetben a jogosítványra szavaznék. Ahogy mások is írták, minél később kezded, annál nehezebb lesz a dolog, egyrészt időhiány, másrészt a csökkenő tanulási képességek miatt.


Ilyen fiatalon szerintem New Yorkot nem fogod élvezni, pláne ha nincs jó társaságod az utazáshoz. Ráadásul tapasztalatlanul ilyen messzire utazni, csak egy folyamatos probléma megoldó túra lesz az egész.


A jogsi 250 ezer körül van, sőt 25 ezret vissza is kapsz (KRESZ vizsgadíj). A maradék pénzből utazz valami közelebbi helyre, vagy menj el egy jó nyaralásra valami buliszigetre társasággal.

2019. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!