Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizs tényleg ilyen kicsi?

Párizs tényleg ilyen kicsi?

Figyelt kérdés

Most néztem Wikpipedi-an, hogy a területe mindössze 105,4 km^2. Na most ez kb. 5x kisebb mint Budapest, ami szerintem szintén nem túl nagy. Igaz a népessége az 2,2 millió fő, szóval jóval nagyobb a népsűrűség mint pl. Budapesten. Igazából nekem a ,,nagyvároshoz" nekem valamiért hozzátartozik a nagy terület is.

Biztos nagyon jó meg szép város, de ezen valamiért most ledöbbentem. Aki volt már ott esetleg írja le a tapasztalatát, hogy ő mekkorának/ milyennek érezte a várost amikor ott járt.


köszi:)



2019. okt. 3. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Minden csak közigazgatási beosztás kérdése.
2019. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A belvárost nézted. Arra igaz. De Budapesthez is hozzátartozik Rákospalota.
2019. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Alig akartam elhinni ezeket az adatokat, így én is megnéztem a wikipédián.

Nos, ez csak úgy lehet, hogy teljesen összenőtt az elővárosaival. Tehát úgy képzeld el, mintha Budapest határa a Rákóczi híd - Könyves Kálmán körút - Hungária körút - Róbert Károly körút - Árpád híd vonalában lenne, és ami azon túl van, azt agglomerációnak neveznénk.


Valójában reálisabb az elővárosaival együtt számolni, az pedig vagy 9 millió embert jelent.

És a távolságok is ehhez foghatók. Nekünk a szállásunk az agglomerációban volt. Onnan autóval háromnegyed óra alatt értünk be a belvárosba este, úgy, hogy hosszú szakaszokon 70 km/h körüli tempóban hajtottunk, csak a belvárosban sűrűsödött meg a forgalom, ill. ott kellett lámpa miatt megállnunk.


Szóval nagyon nagy város. Nem akkora, mint London, de nagy.

Viszont tágas!

Akkora terek vannak, hogy alig látsz át a túlsó felére. Pl. a Diadalív körüli körforgalmas tér is óriási (Etoile Charles de Gaulle), de még nagyobb a Luxori obeliszknél levő tél és ovális körforgalom (Place de Concorde).

A Champs Elysee kétszer ötsávos, mellette még legalább ugyanolyan széles passzázsok vannak kétoldalt, ahol járda, kerékpárút és füvesített részek vannak. Az az út van vagy 100 méter széles!


Sokkal tágasabbnak érzed, mint Budapestet. Nincs zsúfoltság-érzeted - ellentétben Bp-tel.

2019. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindenképp összehasonlítást akarsz tenni, almát almával, körtét körtével... Párizshoz nem csatoltak hozzá egy csomó elővárost, míg Budapesten főleg a gyári munkásság által lakott elővárosokkal turbózták fel a város méretét 1950-ben, ellensúlyozandó a polgári réteg befolyását. Ma már ismét újra el kellene gondolkozni azon, hogy van-e értelme minden területen fővárosban gondolkozni vagy inkább egy főváros körüli régióban lenne jó.


Esetedben Île-de-France és Közép-Magyarország statisztikai kicsit közelebb vihetnek az igazsághoz.

2019. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hasznos volt mindegyik, mentek a zöld pacsik!


Tényleg félrevezetőek ezek az adatok, közben itt vanmég egy érdekesség:


[link]


ez pedig a legnagyobb területű magyar települések


Hódmezővásárhely a 2. és majdnem akkora mint Budapest, ami hát azért a vicc kategória, ha így az ember nem jár utána jobban a dolgoknak..


Úgy érzem, mint ahogy írtátok is, hogy ez hogy mi memkkora területű, inkább csak adminisztációs jelentőséggel bír, míg ha odamegy az ember egy konkrét városban úgyis akkor dől el, hogy mekkorának érződik, mint ahogy szintén egyik válaszoló írta..


köszi:)

2019. okt. 3. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete voltam Párizsban.

Hidd el, hogy rohadt nagy. Főleg ha be akarod járni a nevezetesebb helyeit.

(Meg piszok drága.)

2019. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi:) sajnos én nem voltam még és a közeljövőben sem néz ki úgy, de majd talán egyszer..:)
2019. okt. 3. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hódmezővásárhely a 2. és majdnem akkora mint Budapest, ami hát azért a vicc kategória, ha így az ember nem jár utána jobban a dolgoknak.."


Mert Magyarországon minden terület valamely településhez tartozik, a külterületek is, így ott vannak a területileg legnagyobb települések, ahol kicsi a településsűrűség. Lehetne nézni csak a belterületet is, csak erről nincs elérhető adat.

2019. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!