Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizs valóban ilyen kicsi?

Párizs valóban ilyen kicsi?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár órában azzal szórakoztam, hogy minden nagyvárosnak megnéztem a területét.

Budapest 500km2 körül van, New York 1200km2, Moszkva 2000km2 valamennyi, Párizs pedig csak 104km2 az egész területet beleértve. Valaki, aki ért hozzá, magyarázza meg kérem, hol a hiba, hiszen 16 metrója is van, és soha nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi.


2017. jún. 2. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Párizsnak van egy belvárosa. Mondjuk Pest a kiskörúttal, Buda belső része, még a Gellért hegyet belevéve. No ennek felel meg az a 100 km2. Amit érdemes megnézni. Ha nagyon rohanós vagy és bírod a tempót, Budapesten (még a Városligettel, Szépművészetivel, állatkerttel együtt is együtt is) 3 nap. Ha minden apró részletet, akkor egy hét. Párizs legfontosabbjaira igen erősen tervezett módon talán 8 nap elég. Ha mindet, akkor menj egy hónapra.

Párizs legtöbb kerülete és külvárosa annyira összeépült, hogy nem tudod szétválasztani. És ezeket nem Párizsnak, hanem Boulogne, Saint Denis, Nanterre, Ivry és hasonló nevekkel illetik a régi településnevek után. Észak-Dél irányban úgy 40 km, K-NY irányban úgy 30 km. Nem tudom a területét, de gyanítom, minimum duplája Budapestnek. A legfontosabb (nem leghíresebb) egyeteme például az ő Margitszigetüktől 17 km.

2017. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy a metró tényleg csak ezt a kis területet szolgálja ki, csak néhol megy ki a külvárosokba.
2017. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatásilag igen. Nem volt olyan városegyesítés, mint Budapest esetében.
2017. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!