Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen problémám adodhat...

Patentos kérdése:

Milyen problémám adodhat abbol, ha epp nincs szemelyim es atszeretnek menni ausztriaba?

Figyelt kérdés
Tortent az hogy keson vettem eszre hogy lejart a szemelyim es elmentetem csinaltatni ujat, ideilenest nem kaptam mivel vam jogositvanyon es ezert allitolag nem kaphattam olyat. Viszont ausztriaba nem fogadjak el a jogositvanyt mint szemelyazonossagot igazolo kartyat, kaptam meg egy igenylo lapot ugye az van nalam . Ha igazoltatnak akkor mi lehet a buntetes?

2019. dec. 14. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
És milyen halaszthatatlan dolgod van Ausztriában? Ha megszállnál, vsz. kérnek majd valami igazolványt, de nekem a flixbuszon is kértek (ez változó, szúrópróbaszerű ellenőrzés van a határon). Mindenféle okmány nélkül nem igazán javaslom az utazgatást.
2019. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Buszos utazas, mar le lett foglalva honapok ota es ha nem muszaj nem buknam be a penzt. Egyebkent mint irtam van jogsim meg az igenylo lap ami t rajta vannak az adataim, tehat nem teljesen papir nelkul mennek
2019. dec. 14. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A jogsi és az igazoló papír nem jó határátlépésnél- Figyelembe sem veszik.



" Ha Ön uniós ország állampolgára(vagy izlandi, liechtensteini, illetve norvég állampolgár) , nem kell felmutatnia személyi igazolványát vagy útlevelét, amikor a belső határok nélküli schengeni térség egyik országából a másikba utazik.


Ugyanakkor továbbra is mindenkinek feltétlenül tanácsos magával vinnie útlevelét, illetve személyi igazolványát annak érdekében, hogy ha szükséges, igazolni tudja személyazonosságát (pl. ha rendőr igazoltatja)

A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak, és nem használhatók a személyazonosság igazolására."

Konzuli honlapján emeltem ki.


Nem tanácsos személyi vagy útlevél nélkül utazni. A buszokat szűrőpróbaszerűen rendszeresen megállítják a rendőrök.

Hiába van nállad a jogsid vagy igazoló papírod nem fogják elfogadni.

Kérjél 24 órás személyi ügyintézést

2019. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Jobb lett volna megtartani addig a lejárt személyit, az ugyanis elfogadott, ha egy éven belül járt le.
2019. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Ahol foglaltad az utazást, szerintem ott kérdezz rá. Amúgy egy hét alatt kész a személyi, az nem fér bele?
2019. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok, látom a tájékozatlan "okoskák" lepontozták a válaszomat...
2019. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg csináltass útlevelet, pótdíjjal 24 óra alatt kész!
2019. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
@7 Mondjuk több, mint 40k-t kipengetni egy amúgy tízezres krisztkindölmárkt-kirándulás miatt elég aránytévesztő kiadás szerintem.
2019. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A Konzuli szolgálat hivatalos tájékoztatója szerint a lejárt személyi is jó. Meg van még, vagy bevonták?


Lejárt úti okmány (magánútlevél, személyi igazolvány): IGEN, Az Európa Tanács tagállamai között a személyek szabad mozgásának szabályairól szóló megállapodás alapján.


[link]

2019. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!