Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába szeretnék menni...

Ausztriába szeretnék menni dolgozni. Hogyan kezdjek bele? Többi lent

Figyelt kérdés

Auzstriába szeretnék menni dolgozni, lehetőleg a magyar határtól nem messze vagy ha nincs rá lehetőség akkor bármilyen olyan helyen, ahol kertes házat tudok bérelni elérhető áron.

Nem igazán tudom merre keressek?

Amit rólam tudni kell, hogy az esetleges segítség könnyebb legyen, hogy milyen vonalon induljak el:


Szakács vagyok, némi gyakorlattal.Olasz, Arab, magyar, mediterrán konyha úgy ahogy megy.Dolgoztam a szakmában, de inkább Pizzéria szinten.A La Carte is megy, de nem éttermi szakács vagyok.Fotósként is dolgoztam(nem csak magánban, itthoni és külföldi magazinoknak, többek között a világ egyik leghíresebb magazinjának is készítettem képeket, szóval a munka nem áll messze tőlem.)


Éltem külföldön, de egyéb okok miatt haza kellett jöjjek.

Most a kutyáimmal keresek valami farm munkát, vagy olyan munkát, ahol finanszírozni tudom az életem egy nyugodt környezetben.Lehetőség szerint olyan szektorokban keresek, ahol nem szükséges első körben a német nyelvtudás, de megtanulom természetesen.


Link, kontakt, fórum segítene igazán, ahol tudok érdeklődni, körbenézni és utánajárni dolgoknak.


amihez értek:

Épületgépészetben dolgoztam 1,5 évet.Nem önállóan, de tudok dolgozni, mivel nem ez a szakmám.Lézervágó gépen is dolgoztam, műszaki ismereteim vannak, de az állatok tartása, gondozása is simán belefér(alapítója voltam egy külföldi kutyamenhelynek) mezőgazdaságban is dolgoztam, nem ilyedek meg a munkától.


Ha bármi infó vagy kontakt lenne nagyon megköszönném.

Rosszindulatú kommentektől kíméljetek.Privátban is válaszolok, ha valaki úgy érzi segítene.

Köszönöm előre is



2019. máj. 6. 17:36
 1/6 anonim válasza:
0%
Miért nem ausztriai melós oldalakra és Fosbúk csoportokba írsz?
2019. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
Ilyen helyekre kár is írnod,tekintve hogy nem beszéled a nyelvet!Úgy gyakorlatilag esélyed sincs semmire,maximum a szokásos alja kuli munkára mint mosogatas meg tarsai!Azt is valoszinuleg valamilyen magyar fönöknél vagy vállalkozásnál......
2019. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyarban szeretnel dolgozni? Minimalis nemet kell csak. Esetleg hidegburkolo, festo? Csak ausztria jatszik? Elöttem szolokra meg ne hallgass irigyek ezek, meg vannak mar keseredve az eletukbe :) ) ) )))
2019. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Munkavállalás Ausztriában Lépésről Lépésre címmel nemrég írtam egy könyvet. Ennek segítségével mindent el fogsz tudni intézni egyedül az álláskereséstől kezdve, a lakás bérlésen keresztül a bejelentkezésig. Rengeteg hasznos információt tartalmaz!


Bővebb infó:

[link]

2019. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3. és 4. kommentelő.

Köszi az infót, körbenézek.Beszélek idegen nyelvet, biztos nem azért fogok mosogatni, mert nem tudok németül.

A munkaterület inkább kisebb mezőgazdasági, vagy agrár környezet lenne.Nem vágóhídra gondolok.Nem a pénz motivál, hanem a környezet.Ilyen helyekre el tudom vinni a kutyáim is(két kotorék eb) és az lenne a fő szempont, hogy jöjjenek velem.Lehetőleg ne a világ végére keljen menni, tehát a hazajárás is opcionális legyen velük legalább éves szinten 2-szer.


Közösségi média platform-ok nem jók erre a fajta informálódásra, mert a nagy számok törvénye alapján néhány nagyokos egyből leojt, elkezdődik a vita, és elkanyarodnak az eredeti témától, amiért a bejegyzést megírtam.Tapasztaltam már, nem működik.


Nyelvtudás hiánya annyira nem zavar, megtanulok majd amennyire kell és amikor lesz időm tanulom a nyelvet.Nem a német nyelvtudás hiánya lesz az oka, hogy nem találok munkát magamnak.


Köszönöm a válaszokat, körbejárom a lehetőségeket és döntök a helyszín mellett.

Közvetítőket ki szeretném hagyni belőle, mert feleslegesen fizetek ki egy csomó pénzt, és annyira nem sürgős elmenjek külföldre dolgozni.


Szép napot

2019. máj. 13. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom, nekem hogy sikerült.


1. Amikor eldöntöttem, hogy külföldön akarok dolgozni, beiratkoztam egy nyelviskolába, otthon is tanultam rendszeresen a célország nyelvét kb fél évig. (Magyarországon nem két hete lett ilyen szar a helyzet, senkinek nem egyik napról a másikra kell kimennie dolgozni. Mellette természetesen dolgoztam, két helyen is. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.) Munkába jövet-menet nem Candy Crusht játszottam, hanem nyelvtanulós appokat használtam.


2. Amikor úgy éreztem, hogy nyelvtudásom elegendő a munkavállaláshoz, a mindennapi élethez, az ügyintézésekhez (bankszámlanyitás, lakcímbejelentés, betegbiztosítás stb), akkor rákerestem a célország legnépszerűbb álláshirdetése oldalaira, majd a számomra releváns munkákra az előzetesen megírt idegen nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel jelentkeztem.


3. Ahonnan pozitív visszajelzést kaptam, oda elmentem állásinterjúra (volt közte telefonos is). 3 helyre felvettek volna, végül megérzés és szimpátia alapján választottam.


Sok sikert!

2019. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!