Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan, aki a türelmi...

Van itt olyan, aki a türelmi időszakot kihasználva még év vége előtt ki szeretne költözni Angliába?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e olyanok, akiket a Brexit arra motivál, hogy még kihasználjak az utolsó hullámokat, a szabad munkaerő áramlás tekintetében, ha igen tudnátok beszélni a terveitekről?

2020. febr. 19. 10:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen egyetértek az előttem szólokkal. Én diplomás állasban volta ki, és amellett még kellett este takarítanom járni egy hotelbe. Azt tettem félre amit a másodállásban kerestem. Ha csak a főállásom lett volna semmit nem tudok félretenni. Nagyon sokat dolgoztam, meg is lett az eredménye mert több betegségem kialakult akkoriban, amit meg hagy ne mondjak kb paracetamollal kezeltek volna ahogy mindent, úgyhogy én meg főképp emiatt jöttem haza, mert egyre komolyabbak lettek a betegségek és nem éreztem magam biztonságban ott. Itthon kiderült hogy éppen lábon hordok ki egy agyhártyagyulladást + kezdődő epilepsziám van, azóta is dokihoz járok. Így én nem mentem vissza és már nem is mennék. 6 évet éltem ott, kb 3 millió ft volt a számlámon amikor hazajöttem, de ez tényleg mind a másodállásból. Sokat utazgattam mondjuk, arra sokat elköltöttem, de a többi mind főleg az albérletre ment el. Itthon is hamar elhelyezkedtem, szobát bérelek csak egyelőre Budapesten, havi 200 ezer körül el tudok tenni ha nincs semmi szokásostól eltérő kiadás, ja és ezt az egy munkahelyemen, szóval szerintem verem az angliai életem anyagilag.
2020. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Olyan jó lenne, ha valaki a konkrét kérdésekre válaszolna, engem nem kell lebeszélni róla!

Valószínűleg azért London a második legnagyobb magyarok lakta város mert ott olyan rossz, valószínűleg az a közel 400 000 magyar, aki kint él mind mazochista, de még egyszer mondom NEM EZ VOLT A KÉRDÉS! Ha te nem tartozol a kérdésben leírt csoportba, akkor nyugodtan lehet továbbállni

2020. febr. 20. 14:14
 13/27 A kérdező kommentje:

Egyébként elhiszem, hogy nem sikerült boldogulnotok, ha még egyszerű kérdést sem tudtok értelmezni!

Eddig egyetlen válasz érkezett, ami a kérdésre felelt

2020. febr. 20. 14:17
 14/27 anonim ***** válasza:
16%
Bocsi, de nem a kérdésre válaszoltunk, hanem az utána kommentelt hülyeségedre,ha nem tűnt volna fel :D
2020. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%

Nincs itt olyan szabály, hogy csak és kizárólag a kérdésre lehet válaszolni, ha meg ezt szeretnéd ne fűzz a kérdéshez baromságokat.


Azért van Londonban annyi magyar, mert hidd el tapasztaltam a 18 év alatt, hogy általában az ott levő magyaroknak csúnyán szólva a kaka is jó.

Minden megfelel, nincs igény..

Elhiszik, hogy hú de jól élnek ott.

Azt a legtöbbsége nullásan jön ki minden hónapra.

Maximum tényleg annak jó, aki itt Magyaroroszágon már éhen halt szinte, ott esetleg annyi előnyben van, hogy éhen nem hal, hanem kajára futja. Rengeteg ilyet láttam, aki itthon Providentből vett már hó végén kaját.. Ott meg annyival előbb vannak, hogy kajára azért futja, és hónap végén nem hitellel, hanem nullával zárnak. Nem annak kell hinni, hogy hányan élnek ott a statisztikák szerint, hanem amit a saját szemeddel látsz, hogy HOGYAN élnek azok ott kint. Pontozgathatsz le mindenkit, attól még így van. Ha meg téged abszolút nem érdekel a téma, mit érdekel hogy ki hova akar menni amúgy meg.

2020. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
# 14 Már nem azért, de szerintem bőven jogos volt a feltételezésem, hogy 18 év munkaviszony után azért tesz félre valamennyit az ember, nem hinném, hogy ez hülyeség lett volna, aztán persze vannak kivételek, de biztos vagyok benne, hogy nem az ilyen esetek képviselik a többséget!
2020. febr. 20. 16:14
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

13 éve élek Angliában, és mi is most jutottunk el arra a pontra, hogy lassan tervezzük a végleges hazaköltözést.

Már nem olyan jó kint, és ahogy előttem is írták, nem is olcsó.

Igaz mi képtelen voltunk nyolcadmagunkkal élni egy házban vadidegenekkel, ezért a lakást amit bérelünk, és csak mi élünk benne, nem olcsó. Az én fizetésemből nem sok marad mire kifizetjük a bérleti díjat, council taxot, rezsit.

Sokan csak azt nézik, hogy húúú havi 1200 font havonta a fizetés...de azt nem, hogy egy sima szoba vidéken is 500 font havonta, és akkor még nem ettél nem tisztálkodtál, és nem szórakoztál.

Hiába használod ki az idei évet, neked már regisztrálnod kell, és kérned kell munkaigazolást. Igaz nekem is, de aki 5 évnél régebb óta van kint és dolgozik az megkapja automatikusan a letelepedési státuszt, te nem

2020. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Félre lehet tenni ha nincsennek igényeid.

Pl: többedmagaddal laksz egy szobában. hétfőtől szombatig dolgozol. Legrosszabb minőségű ételeket veszed mert az olcsó.

Igen, sokan laknak kint londonban ( én is éltem ott) , és azok akik nem szakmai munkát végeznek ( pincérkednek, takarítanak, gyárban dolgoznak, azok mind 6-8-an élnek egy fedél alatt.. Azok akik családként élnek kint, vagyis vannak igényeik, azok is félretudnak tenni, de messze nem annyit mint sokan gondolják. Ha meg gyerek van akkor nehéz félretenni, mert a gyerek alapból drága itt. ( nincs ingyen ovi)

Én nem akarlak lebeszélni. Gyere ki, és majd meglátod. De ahogy előbb is írtam. Neked már kell regisztrálnod hiába évvégéig van a türelmi idő.

2020. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%

Így van , ugyanezt láttam én is a 18 év alatt, hogy nincsenek igényei sokaknak, tényleg jó nekik minden, olcsó kaja, 6 lakótárs, lepukkant környék.

Akinek gyerekei vannak és nem lakhat akárhol, meg nem tud dolgozni látástól mikulásig az ha hiszed ha nem, nem tud milliókat felhalmozni. Sőt..

Én nem tudnék úgy élni, és nem is tudtunk, mint sokaknál láttam mint a heringek..

Meg voltak akik kivitték magukkal a nyugdíjas nagyit, aki otthon ült a gyerekekkel, és úgy tudott mind a 2 fél dolgozni, úgy már jobb. De akinek nincs (nyugdíjas) nagyi, aki kimenne hozzájuk? Az akkor így járt..

De tudjuk, te az a típus vagy, akinek ha itt is már vagy 5. különböző ember írta le ugyanazt a SAJÁT tapasztalatot, te akkor se hiszed el, mert az xy hírportál azt írja sokan vannak ott, akkor biztos nagyon jó..

2020. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

Volt olyan ismerősöm, aki étteremben dolgozott konyháslányként, és büszkén mesélte, hogy próbál ott minél több mindent, kb maradékokat összeenni, meg hazavinni, hogy minél kevesebbet költsön kajára, meg a pihenős napjait ha néha vannak inkább átalussza és olyankor alig eszik, és ő kajára szinte nem is költ :D

Hát kb nem tudtam sírjak e vagy nevessek..

2020. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!