Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan, aki a türelmi...

Van itt olyan, aki a türelmi időszakot kihasználva még év vége előtt ki szeretne költözni Angliába?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e olyanok, akiket a Brexit arra motivál, hogy még kihasználjak az utolsó hullámokat, a szabad munkaerő áramlás tekintetében, ha igen tudnátok beszélni a terveitekről?

2020. febr. 19. 10:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek tényleg vannak és ne felejtkezzünk el a direktben flancolósokról is, akik keresnek 2800 fontot ketten, és 1800 fontos albérletben laknak, mert derogál nekik csak szobát bérelni. Az egyik baráti pár így volt, van egy ilyen típus is, fogalmam sincs hogy éltek meg a maradék 1000 fontból ketten, úgy hogy megvették a londoni tömegközt mindketten, ami 200 font még kb. 800 fontból ettek, ittak, költöttek bármire is ketten? Hát necces lehet. Sok ilyen varázsló van. Én magyarokkal nem is szerettem kint kommunikálni, mert ugyanazt csinálják ott is mint itthon sokan. Azt lesik te mennyit keresel, miből élsz, próbálnak felvágni a semmire. Hú elég gáz. Nem rosszindulatból írom, de az erdélyi magyarokkal még rosszabb tapasztalatom volt, voltak olyan kollegáim, ahol a nő elmondta, hogy kb nem tudnak kijönni a pénzükből a gyerekükkel, lehet haza is mennek, mert ott legalább ott vannak a nagyszülők akiknél lakhatnak.. A férje meg rá 1-2 hétre ecsetelte nekem, hogy kinéztek egy 500ezer fontos lakást amit meg akarnak majd venni hamarosan. Ja gondoltam miből ha kajára sincs? Ez a kamu felvágás, komolyan. Ezt adják elő az otthon maradottaknak is? Én Angliába nem mennék vissza soha sem, most arra koncentrálok hogy egészségileg helyre jöjjek, utána talán Dánia vagy Norvégia lenne, amit szívesen megpróbálnék, de lehet maradok. De nekem másabb, se kutyám se macskám, jobban fel tudok adni mindent, meg szerencsét próbálni. Ha lennének gyerekeim, akkor biztos nem vágnék bele bátran ilyesmibe már.
2020. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

De ez hihetetlen, én még mindig egy szóval sem mondtam, hogy ki szeretnék költözni éppen ezért felesleges is lebeszélni róla, egyvalaki elkezdi a hülyeséget a többi pedig folytatja 😀

Vicc kategória

2020. febr. 20. 19:28
 23/27 anonim válasza:
73%

“A férjem 1 db fizetéséből éltünk, ami átszámítva 1.1 millió ft körül volt. Abból kb 600 ezer volt rezsivel az albérlet, kb 200 elment négyünkre bevásárlásra, tankolás, telefonok, havi 100 ezret ha el tudtunk rakni jók voltunk. Amit elraktunk meg kb elment arra, hogy évi 2* hazautaztunk meg egy két hasonló dologra.”

LOL :D :D

Ezért aztán érdemes volt kimenni! :D

Azért mások ennél kicsit okosabban csináljak.

2020. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem olyanok írtak ide, akik nem éltek itt, csak fújják a megszokott sztereotip hülyeségeket.

Példák: szoba vidéken 500 font / hó. Nem igaz, itt egy vidéki iparvárosban a szobabér 60-80 font hetente, ebben minden benne van.

18 év alatt semmit nem tettünk félre: hülyeség, ahol egy férj 1.1 M-t keres, az kb. 3000 Font/hó. Ebből nem albérletet kellett volna fizetni, hanem lakást venni azonnal, olcsóbbra jöttek volna ki és már régen lenne saját házuk.

A magyarok inkább nem esznek, hogy meg tudjanak élni: baromság, az igazság az, hogy a magyarok választanak, hogy egyenek és éljenek normálisan, vagy megvegyék a napi cigit, szeszt és kávét. Mert ezek tényleg luxuscikkek és feleslegesek. És az itteni magyarok 90 %-a tényleg napi szinten iszik, cigizik és kávézik feleslegesen. Akinek ez elsődleges, az ne jöjjön.

Sokat dolgoznak a magyarok: ez igaz, de ez itt nem rabszolgatartás, kereshetsz jobb, könnyebb melót, tanulhatsz, fejlődhetsz, előbbreléphetsz.

És végül nem London a világ közepe, rengeteg kisebb iparváros van, ahol sokkal olcsóbb az élet.

A net tele van idióta fotelhuszárokkal, akik azt az infót fújják, amit az ismerősőm ismerősének a szomszédja olvasott a fészbukon.

A konkrét tények, velünk: 2010-ban jöttem ki egy neylonszatyorral egy iparvárosba. Azonnal dolgozni kezdtem, semmilyen munkára nem mondtam nemet, mentem éjjel, nappal, ha kellett. (nem iszok, nem cigizek, nem kávézok). Fél év után jött a nej és a két felnőtt gyerek, senki nem kényeskedett, ment dolgozni. Lakást béreltünk négyen és dolgoztunk. A kezdetek után kerestünk jobban fizető munkát, most 31.900F az alapom, egy malomban vagyok gépkezelő, 14.92F az órabérem. Soha nem kések, nem lógok, megbecsülnek, tisztelnek. A hétvégém nem ivással telik (mint a legtöbb itteni magyarnak), hanem normális életet élünk, kirándulni járunk, stb. 2015-ben vettünk egy 4 szobás házat 96.500F-ért hitelre, két év múlva kifizetem. Tavaly vettünk egy Jaguar XF kocsit kápéra, azzal járunk haza szigorúan 2 évente, nem utazgatunk haza 3 havonta, mert az nagyon drága, és a munkahelyed sem veszi szívesen, ha ennyit hiányzol. A napi életben igyekszünk ésszel vásárolni, felderítettünk itt egy akciós boltot, fele annyiba kerül minden, mint máshol. A lakás dolgait, bútorokat, meg a műszaki cikkeket az itteni car boot-on (használt piacon) fillérekért meg lehet venni.

Vagyis összefoglalva: aki Magyarországon is idióta (nem szeret dolgozni, pazarol, lóg, csak panaszkodik, gyűlöli a munkahelyét, stb). az itt sem fog boldogulni. Aki viszont nyitottan, normálisan él és gondolkodik, annak Anglia egy kis paradicsom. 10 év alatt többet értünk el itt, mint otthon 25 év kínlódással. Ja és nincs politika, orbán, csurcsány, meg a többi aljadék.

2020. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy 4 fizetés vagy 1 max 2..
2020. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
81%

Én már 6 éve élek kint. Szerintem mindenképpen megéri kijönni, viszont nyelvtudással és diplomával vagy erős képesítéssel (ne műkörmös, fodrász, pincér).

Ha Anglia vonz, akkor tényleg gyere ki még most.

2020. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem pont van egy ismerősöm, aki kijött nemrég, de nem akar dolgozni, szóval passz, hogy meddig maradhat. Mondjuk most a koronahelyzettel talán kicsit tovább.
2020. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!