Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek meddig fog tartani...

Szerintetek meddig fog tartani ez a koronavírus? Nyáron már el tudok menni utazni Olaszba és Albániába?

Figyelt kérdés
Még januárban foglaltam Olaszba és Albániába, júliusra és most nem tudom, hogy lemondjam, vagy várjak és reménykedjem. Mit gondoltok? (Tudom, most mindenkinek minden baja nagyobb, mint, hogy én evesztem az utazási lehetőségem, de nagyon vártam, erre tettem félre pénzt és szomorú vagyok.)

2020. márc. 20. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted van bárki is aki előre megmondja, hogy mi várható?


Lehet addigra lecseng az egész, de az is lehet, hogy akkor fog tombolni a legjobban a vírus.

Kínában majdnem 6 hónapig tartott, és csak most jutottak el oda, hogy már nincs új beteg. Európa még az elején van az egésznek..

2020. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
76%
De azert azt ne felejtsük el, hogy Kína eltitkolta az egészet és amikor már nagy kakiban volt az ország akkor szóltak róla. És Februar környékén vezették be a karantént, kijárási tilalmat... Szóval pár hét alatt a 80 ezres megbetegedést letudták nagyjából. Ha a többi ország betartaná a kijárási karantént akkor április vége, májusba letudnánk a nagyját...
2020. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Júliusban talán már nyitva lesznek a határok, ennek ellenére nem hiszem, hogy jó ötlet lenne pont Olaszországba menni. Pillanatnyilag talán a legveszélyesebb ország a világon vírus szempontból.
2020. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 qkker1 ***** válasza:
73%
Ezt inkább az ezotéria rovatban kérdezd, ott vannak jósok!
2020. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Kivételesen nem kell az ezotéria rovatba menni. Elegendő néhány szakcikket elolvasni. Elég érthetően írták meg. Röviden:


Kérdező! mondj le mindent, míg nem bukod el az esetleg előre befizetett összegeket. Nem fogsz Albániába menni. Pontosabban, talán ki tudod játszani, de én nem igyekeznék a darázsfészekbe gondtalanul hancúrozni. Még ha ősz körül lehet is, az nem olyan lesz, mint tavaly ősszel. Olaszországot meg se említsük. Oda még csak meghalni mehetsz majd.

De perszenem kell elhinni, nem kell józannak se lenni.

2020. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Ki állítja, hogy Kínában vége van?
2020. márc. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Megértem a szomorúságodat, én is tucatnyi helyre akartam elutazni idén és nehezen viselem a bezártságot, ám igazából gondolj bele: rengetegen nem a kedvtelésből utazgatás lehetőséget buktál be, hanem a megélhetésüket, úgy, ahogy van. Vagy épp számukra nagyon fontos, de amúgy nem halaszthatatlan egészségügyi beavatkozásokra kell újabb hónapokat várniuk. Lehetsz szomorú, de lehet, hogy némi vígaszt nyújt, hogy jobban jártál , mint mások.


Albània eddig egészen megúszta, de Olaszországgal szorosak a kapcsolataik, csodára nem számíts. Olaszországban meg leírhatatlanul rossz a helyzet, döbbenetes ütemben terjed a ragály és egyelőre nincs megállás. Ebben a helyzetben én nem volnék optimista: ha idehaza esetleg elkezdhetünk visszatérni a normális élethez (mínusz turizmus, mert az olcsón utazó turisták tömegei idén már aligha indulnak útnak) , azokban az országokban, ahol igazán eldurvult a járvány, még a nyár sem lesz egyszerű. Hacsak nem derül ki, hogy rosszul bírja a vírus a magas környezeti hőmérsékletet - egyelőre erre nincsen bizonyíték. És persze pártunk és kormányunk nem túl negbizható, szóval igazából ki tudja, mi a valós helyzet idehaza...

2020. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Tök mindegy ki van kormányon a Központi Operatív Törzsoperatív BM-es.
2020. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Még ha le is cseng nyárig a vírus nagy része, kell egy jó pár hét utána, mire feloldják a karantént, újraindul a turizmus és újra kinyitnak a helyek. Ezt én leghamarabb őszre saccolom Olaszországban. Magánvéleményem szerint viszont akkor is kb katasztrófaturistáskosni lehet majd odamenni, annyira csődközelben lesz az ország minden téren. Sajnálom, én is terveztem 4-5 országba menni még idén, nem tudom mi lesz belőle...
2020. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
Annyira szeretném, hogy ezt ma még legalább tizen megkérdezzék! Unalmas a nap, amikor csak kilencen izgulnak azon, el tudnak-e menni 'Olaszba' nyaralni.
2020. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!