Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi félretett pénzzel...

Mennyi félretett pénzzel érdemes kiköltözni Nyugat-Európába? Svájc, Ausztria pl?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 14:27
1 2
 11/16 anonim válasza:
0%
Szemèlyi kölcsönt bankbol amenyit csak adnak. Veszel lakoautot. Iràny nyugat. Bankbol soha utol nem èrnek kint meg màr van lakàsod.
2020. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Auszriába szerintem 1-2 millió elég, Svájcba már kelleni fog 4-5.
2020. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12

Azért 4-5 nem. Legalábbis ahogy most utánanéztem, albi kaucióval mondjuk 1 milkó, repjegy + 1 havi megélhetésre számolok még egy milliót. Annál több kezdetben biztosan nem kéne. Persze minél több tartalékja van az embernek, annál jobb, de mivel egyből elkezdenék dolgozni, 1 havinál több megtakarításra nem lesz szükségem.

2020. ápr. 29. 19:28
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Svájc - 3 honap kauciot kell lefizetni a lakásberlesnel. Van, ahol csak kettöt. Lakás, ha szerencséd van kb. 1500 CHF havonta. Etkezés 300 CHF, közlekedés (busz, villamos), attol függ, honnan hova, kb. 100 CHF/ho. Szerintem, ha van rögtön munkád, akkor kb. 8000 CHF-al elindulhatsz. 3 Mio Ft? Most nem jo ebbe az iranyba Ft-CHF váltani, a Frank nagyon megerösödött az utobbi honapokban, évben.
2020. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. ápr. 30. 17:47
 16/16 anonim válasza:
Azon kívül még, amit 14-es remekül leírt, hozzátenném még Svájccal kapcsolatban, hogy utána kell nézni, fizeti e a krankenkasse-t a munkahely, vagy sem. Mert ha nem, azt is magadnak kell állni. Plusz a kiadott lakások többsége bútorozatlan, ezzel is számolj hogy vagy viszed innen a tiedet, vagy veszel kint jó pénzért.
2020. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!