Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az olaszoknál tényleg nagyon...

Az olaszoknál tényleg nagyon erős a család összetartás, a különböző generációk között is? Család centrikusabb nép?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Sokszor több generáció is együtt lakik, és tényleg családcentrikusak.
2020. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Dél-Európára erősen rányomta a képét a mór hatás. Igaz sok évszázad eltelt, de külső megjelenésükben, temperamentumukban mit sem változtak. Igaz, nem muzulmánok, de erősen vallásos keresztények, bőrök kicsit sötétebb tónusú, hangosak, nagyon gesztikulálnak stb.

A család mindennél fontosabb, de a legfontosabb a családfenetartó férj. Ő valóban ura a feleségének, sok ellentmondás nem lehet. Rendszerint nem is ülhetnek egy asztalhoz a családfővel. Még a 80 éves dédmama is csak akkor ehet, ha a huszonéves fiú unokája is már jól lakott. A rangsorban a fiúgyermek a következő, és csak utána következik a leánygyermek és a többi nő.

Nagyon tudnak sírni, nagyon tudnak nevetni. Több generáció együtt el, rendszeresen járnak templomba. Otthon is van egy jelképes ki mini oltár.

A nagy városokban már kevésbé jellemzőek a fentiek, és észak felé haladva is már inkább a mini világunkra hasonlít a családi élet. Kevésbé erős bennük az érzelem, és nem jellemző a több generáció együttélése sem.

2020. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Különös, hogy tényeket is képesek vagytok lepontozni. Amit előzőleg írtam, az pontos kép. Ha másképpen gondoljátok, a ti dolgotok. Én leírtam a valóságot. A családi kötődés délen igen erős, de megvan mindenkinek a helye.
2020. júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én spanyolról tudok nyilatkozni(éltünk ott egy kicsit) de gondolom olaszoknál is hasonló


Városokban általában egész Európában hasonló mentalitású életet élnek viszont vidéken elég erősek még mindig a tradíciók

Mondjuk én vidék alatt azt értem,hogy a falu ahol éltünk az egy Tavernas sivatag melletti kis ranch volt :D

2020. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos igaz és túlzásba esnek, akkor is összetartanak, ha csak veszekednek és ki nem állhatják egymást.
2021. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha " ki nem állhatják egymást" akkor az milyen összetartás?
2021. febr. 6. 23:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Én se értem, de ezt látom, mindig erőltetik, hogy sokat találkozzanak, együtt legyenek, ünnepeljenek, de minden alkalommal viták és utálkozás megy, sőt kiabálás is. Ennek mi értelme?
2021. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!