Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyedül, lányként végigvezetni...

Egyedül, lányként végigvezetni Törökországon biztonságos?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 07:52
 1/10 veterán vas ***** válasza:
52%

Végigvezetni biztonságos.

Na persze ha megállsz........ ;)

2020. júl. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Törökország a világ egyik legcsodálatosabb helye, hihetetlen módon fejlődik és fantasztikus szépségei vannak, ha majd egyszer ott leszel, csak csodálkozni fogsz rajta.

Ettől függetlenül totál értelmezhetetlen a kérdésed:

- egyrészt mert van itt ez a koronavírus nevű izé, tudod, ami miatt emberek nem mennek sehová, nem hogy átvezessenek a Balkánon, meg azon elmélkedjenek, hogy Törökországban csak úgy autókázzanak

- másrészt mert Törökország nem igazán homogén, vannak olyan részek, ahova max katonai kísérettel megy az átlagember.

(persze gondolom te a kommersz útvonalakon szeretnél autókázni, szóval azzal semmi baj)

-harmadrészt azért, mert Törökországon belül /tapasztalataim szerint/ filléres a repülőjegy. Szóval teljesen fölösleges autókázni. Főleg ha tudod, oda sem olyan drága eljutni, mint autóval Bulgáriáig.

2020. júl. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

- Nyilván nem a koronavírus alatt terveztem.

- És nem azért, mert annyira hülye lennék, hogy azt gondoljam, hogy olcsóbb. Hanem mert szeretnék.

2020. júl. 10. 11:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben olyan helyre menj, ahova nem kell katonai kíséret.
2020. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En Törökorszagban elve nem mennek. Egyrészt azért mert a legtobb helyen életveszélyesen vezetnek, ha vegig vezetsz az egesz országon, bele se merek gondolni, hány marhaval találkozol, akiknek a jobb-bal iranyokig van meg a KRESZ, utána tobbi homály. Illetve egyedüli kulfoldikent ott fognak atverni, ahol tudnak. Szóval allandoan vigyázni az úton is, mellette is mindenhol, szerintem ha teljesen egyedül mész, akkor megöli a szórakozast. Maximum társasággal csinálnék ilyet, akik kozott van itteni gyakorló sofor is, mert Európaban vezetni, meg itt vezetni az ket kulonbozo dolog.

Én ezek miatt nem mennek, nem ilyen 'eladnak két kecskeert' meg tarsai hulyesegekert :'D.

2020. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Törökországban még nem, de a Balkán legzűrösebb országaiban (Albánia, Koszovó) már vezettem teljesen egyedül. És nem volt semmi gond. Jó, az utak állapota hagy némi kívánnivalót maga után, és el kell fogadni a helyi vezetési kultúrát, de az átállás igazából könnyebben és gyorabban ment, mint gondoltam. Nem hiszem, hogy a törökországi viszonyok ennél rosszabbak lennének, még vidéken sem. Az emberek pedig alapvetően nagyon szimpatikusak és segítőkészek voltak végig. Jó, azt hozzáteszem, hogy én férfi vagyok.
2020. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha a balsorsom következtében nőnek születtem volna, iszlám országba nem indulnék el egyedül.
2020. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy az előttem írók is írták

Szír határ melletti részeket hanyagold,ott bombázások is vannak a kurd helyzet miatt de egyébként rendben,Isztambul,Izmir stb meg teljesen atlagos európai nagyvárosok biztonságra

2020. júl. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Peter303 válasza:
Azt mesélték, sok a figyelmetlen vezető. A kötelező biztosítás nem az egész kárt téríti meg, hanem max pár millióig, a maradékért perelni kell. Ugyanakkor megkérnek a járókelők, hogy a szegényebb ember autóját te fizesd ki akkor is, ha ő a hibás. Számolj azzal, hogy lesz ütközés, és intézni kell javítást mielőtt tovább tudsz menni. Én a helyedben odarepülnék, és bérelnék egy autot biztosítással.
2020. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6-os válaszoló vagyok. Ja, én sem úgy gondoltam, hogy saját kocsival, hanem odarepülni és autót bérelni. Egyrészt a távolság miatt, autóval már az odajutás is több napba telne. Másrészt ha a saját kocsiddal szenvedsz balesetet, az valóban nagy szívás, egyrészt az ügyintézés bonyolultsága miatt, másrészt a legtöbb magyar CASCO-biztosítás területi hatálya eleve csak Európára terjed ki, így Törökország területén nem érvényes, vagy maximum az európai felén, a Boszporuszig. Ha autót bérelsz, akkor viszont a bérleti szerződésbe már be van építve a helyi kötelező- és CASCO-biztosítás, másrészt ha utóbbihoz tartozik is önerő, annak van egy felső korlátja, szóval legrosszabb esetben (pl. önhibából eredő totálkár esetén) is csak egy mérsékelt összeget (mondjuk 100 ezer forintot) kell kifizetned, a többit pedig az autókölcsönző, a helyi biztosítótársaság és a hatóságok majd lemeccselik egymással, miután te már rég hazarepültél onnan.
2020. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!