Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek merjek elutazni...

Szerintetek merjek elutazni egyedül olyan országba, ahol nem beszélem a helyi nyelvet?

Figyelt kérdés

Angolul tudok, de ez mennyit ér vajon? Találok majd olyan éttermeket, szállást, helyeket ahol beszélik?

Ha valakinek van tapasztalata, kérem írja le.

(Főleg Európai országokban gondolkodom.)



2020. júl. 11. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Pont most akarsz elutazni, amikor lebegteti a kormány, hogy lezárja a magyar határokat?

Nem tartom okos dolognak.

igen, tudom, nyár van, meg minden, de szerintem ez nem az az idő, amikor szanaszét kell utaznunk.

Hogy hogy jön ez ide? Képzeld el magad egy idegen országban, ahol karanténba kerülsz és baromira nem értik, mit beszélsz... Az anyagiakról nem is beszélve: ha valami miatt nem tudsz hazajönni, lényegesen többe kerülhet a nyaralás, mint eredetileg tervezted...

Nem mennék.

Imádok utazni, de most nem mennék.

2020. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Én mertem. Szerintem merj te is.
2020. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez nyilván attól függ, hová utaznál. Van, ahol rohadt frusztráló nem ismerni a helyi nyelvet, máshol meg simán elvagy anélkül is.
2020. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Eddig már több tucat olyan országban jártam, aminek nem beszélem a nyelvét.

:)

2020. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Bulgáriában, Boszniában, Szerbiában, Horvátországban, Lengyelországban, egy kukkot se tudok szlávul, de mindenütt elboldogultam.


Más kérdés, hogy most járvány alatt nem kóricálnék sehova.

2020. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy pont mostanra gondolok? Egyszerűen csak most esett úgy, hogy mások véleményét kérjem, de ez nem jelenti azt, hogy összepakolok és megyek is.

Egyébként pedig köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. júl. 11. 20:37
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Most voltam Portugáliában, úgy hogy a nyelvet nem beszélem. Angol elég volt.
2020. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Az ciki lenne, ha csak olyan helyre lehetne utazni, aminek beszéled a nyelvét 😄 angol elég.
2020. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Európában simán.


Én Thaiföldön is teljesen egyedül voltam (se utazási iroda, se egyéb közvetítő) .


A helyiek többsége nem beszél angolul, de tájékozódni könnyen tudsz.


EU-n belül meg még könnyebb a helyzet.

2020. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Le kellene írnod, melyik országról van szó. Német nyelvű országokban, Benelux Államokban, Skandivániában, Finnországban a többség beszéli az angolt.
2020. júl. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!