Kezdőoldal » Utazás » Európa » Portugália és Spanyolország...

Portugália és Spanyolország jó helyek?

Figyelt kérdés

Az emberek milyenek? Na és a kulturájuk nincs túl tolva? Igaz az, hogy nagy bulizos ország mind a 2. És az összes drog legális. Na meg, hogy Portugália tényleg olyan biztonságos hely?


Fejlettség, megélhetőség és fizetés alapján mennyire vannak elmaradva tölünk? Mert egyszer szívesen kiutaznék mind2 országba. És esetleg még talán laknék is ott, mondjuk jövő nyáron szerintetek megoldható lesz már a nyaralás. Vagy a Covid még mindig megfogja akadályozni az országon kívüli korlátlan életet! Csak mert nagyon érdekelnek. Főleg, hogy az éghajlat szerintem ezeken a helyeken a legjobb. Nincs 10 fok alatti hőmérséklet soha. De nem is egy Etiópia.. De emellett még Chile is érdekel az elvileg mindenben jobb mint Mo elvileg talán a legfejlettebb dél amerikai ország!?



2020. okt. 25. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
/facepalm
2020. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Na, itt egy újabb fejbenutazó. :))
2020. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztereotípiák alapján tájékozódni igen nagy butaságra vall... A "drog" nem legális egyébként... Spanyolország és Portugália is biztonságos hely és igen Chile elég fejlett dél amerikai ország.
2020. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Tenyleg nem tudom eldonteni, hogy celtalan troll, vagy ennyire osprimitiv, aki ilyen kerdeseket tesz fel. Pedig normalis kerdesek is lehetnenek itt, es elmeletben utazokat sem neznek le.
2020. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A drogok nem legálisak. Ami a bulizást illeti, Spanyolország nekem ebből a szempontból tetszik, pedig nagyon nem vagyok bulizós típus. Viszont nekik teljesen más a buli kultúrájuk. Szemben a közép-európai, észak-európai népekkel, ők nem csak a deklarált nagy bulikat ismerik, amikor bemész egy diszkóba, szól a zene, és táncolnak az emberek, hanem rengeteg a spontán kis buli, pl. mikor utcán egy zenész vagy táncos előadja a produkcióját, az emberek meg köré gyűlnek, beszállnak.


10 fok alatti hőmérséklet előfordul Spanyolországban és Portugáliában is, Madridban télen fagy is, a hegyekben síelnek is.


Hogy mi lesz jövő nyáron a covid helyzet, azt senki nem tudja neked megjósolni.


Fejlettségben, fizetésben Portugália valamivel jobb nálunk, Spanyolország sokkal jobb. Pár éve néztem IT-s állásokat, spanyolul nem, csak angolul kellett volna tudnom, az itthoni 2.5-3-szorosát kapnám Madridban, míg a megélhetés nem ennyiszeres. Interjúztam is telefonon, végül családi okokból le lett fújva.


Portugália és Spanyolország európai viszonylatban átlagos biztonságban. Nincsenek dél-amerikai típusú nyomornegyedek, nincsenek olyan helyek, ahová a rendőrség ne menne ki. Kb. olyan, mint nálunk.

2020. okt. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A drogok nem legálisan ott se!!!! Azt tudnod kell hogy az IT szektoron kívül nagyon nagy a munkanélküliség főleg Spanyolban.

Viszont én a helyedben Chilében mennék. Simán van olyan jó mint Magyarország sőt, ráadásul egzotikusabb, különlegesebb.

2020. okt. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6:

Madridban és Barcelonában nem csak az IT szektor megy jól, hanem pl. a pénzügyi, gyógyszeripari is. Munkanélküliség Magyarországhoz hasonlóan vidéken van, Spanyolországban ráadásul nagyobbak a távolságok, a gyorsvasuttól távol eső helyeknek a közlekedése sem jó.

2020. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 D. Brasco ***** válasza:
86%
Kerdezo te magadtol vagy ennyire hülye vagy fogja valaki a kezed?!
2020. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

D. Brasco: :-D :-D :-D


Még az is kérdéses, hogy HOL olvasott ilyen marhaságokat! Mert ezek nem szimpla sztereotípiák, amiket itt-ott fel lehet csipkedni...


LOL

2020. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Portugáliáról olvashattál valamit a drogokkal kapcsolatban. Valóban az összes kábítószer (inkluzíve heroin) fogyasztása dekriminalizált, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint a legáldrogokat Hollandiában. Nincs heroin meg kokainbolt, ahova bebattyogsz és egy szakértő eladó segít kiválasztani az igényeidnek leginkább megfelelő kábszit, csak nem kapsz büntetést, ha találnak nálad.

Amúgy nagy a káosz a fejedben, gondolom még középsulis vagy éa eddig nem utaztál sokat. Javaslom, hogy menj el pár helyre, aztán meglátod, hogy mi mennyire jön be.

2020. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!