Kezdőoldal » Utazás » Európa » Törökország mennyire élhető?...

Törökország mennyire élhető? Érdemes lehet odaköltözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon régóta vonz a török kultúra, a nyelvet is tanulgattam, persze nyilván közel sem tudok anyanyelvi szinten. Sokat gondolkoztam azon, hogy vajon lenne-e lehetőségem, és persze lenne-e értelme odaköltöznöm (elsősorban Isztambul vonz egyébként).

Aki esetleg járt már ott, netán hosszabb ideig is kint élt, milyennek látta Isztambult és magát az országot? Milyenek az emberek? Milyenek a munkalehetőségek és az életszínvonal? Mennyire nehéz a letelepedés? Lenne esély magyarként beilleszkedni az ottani társadalomba?



2020. nov. 8. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Persze, indulhatsz is.

Senki nem kíváncsi itt rád.

2020. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarokat tudtommal szeretik. (hát igen számukra a török idők jó emlékek)

Viszont a gazdaság ramaty állapotban van. Elég ránézni a török lirára. És a demokrácia sem olyan nagy már ott Erdogan óta.


Én nem ajánlom csak ha kapsz egy nagyon jó állást. Anélkül felejtős.

2020. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát esetleg először egy nyaralás idejére menj ki és nézd meg, mielőtt a kitelepülést kezded szervezni.
2020. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Epp soha nem latott gazdasági és politikai krizist el meg az ország, nagyjából 25-30%os munkanélküliseg van, és a pénz folyamatosan veszít az értékéből. Semmi értelme idekoltoznie olyannak, aki itteni munkából akarna megelni. Munka kulfoldinek nagyon nincs, munkavallalasit szinte lehetetlen kapni, marad az illegális munka, ilyen 2000-2500 lirakert - ha kifizetnek, persze. Szóval, ne, ne gyere. Hacsak nem 1000 eurós német nyugdíjas vagy.
2020. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!