Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol érdemesebb inkább tavassza...

Hol érdemesebb inkább tavasszal pár napot eltölteni? Bosznia (Szarajevó+Mostar és esetleg Montenegró) vagy Ukrajna (Kijev+Pripjaty)?

Figyelt kérdés

Az itt unatkozó, egyébként is csak a sarki boltig eljutó életteleneknek üzenném, hogy igen, tisztában vagyok vele, hogy most nem lehet utazni, de nem is most mennék.


Köszönöm annak, aki érdemben válaszol a kérdésre.



2020. nov. 20. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Bosznia.
2020. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én Pripjatyba mennék.
2020. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő király. Kijev izgalmas, bár a katasztrófaturistákat lenézem kicsit, így nekem Csernobil nem játszik. Mosztár 1, Szarajevó 2 napos program, de többet is el lehet itt lenni, mert jók a kaják és az utcai hangulat.
2020. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Bosznia nem tudom hol van bár nevéből ítélve Szigetországnak tűnik ami jobb programnak minősül mint egy lepusztult Orosz táj.
2020. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő a legjobb olcsó európai célpontok között van, én hajszállal jobban szeretem Boszniát, de Szarajevó a kedvenc városom az egész világon, szóval elfogult vagyok.
2020. nov. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bosznia gyönyörű és a sok mecset miatt szerintem magyar szemmel különleges. Viszont a távolságok (időben) elég nagyok, de ez mondjuk Ukrajnára is áll.
2020. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös, miért Szarajevó a kedvenc városod?:)
2020. nov. 21. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
@7 Emberi léptékű, a központi részen minden sétatávra van, három-négy distink kultúra van egymástól néhány másodpercre (katolikus, ortodox, muszlim, zsidó), remek a konyha, a város elég olcsó, a bosnyákok jó vendéglátók, nagyjából mindenki tud angolul (ráadásul elég jól), egy órára van repülővel, amire majdnem mindig van olcsó jegy, elképesztően izgalmas a történelme, viszont a jelene is mozgalmas, jó az éjszakai élet, biztonságos. Fel tudnék még sorolni vagy kétszáz érvet, de szerintem felesleges is. Jártam az Antarktiszon kívül minden kontinensen, kicsit több, mint 80 országban, de Szarajevót nekem eddig semmi nem múlta felül.
2020. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Bosznia. Bár nem lesz elég "pár nap". Szarajevóban akár egy hetet is el lehet tölteni, Mostar is megér pár napot. Ami még tetszett nekem: Jajca és környéke (vízesés, malmok a Pliva folyón, Pliva forrás), Travnik (vár). Ami nem tetszett: a vidéki nyomor, Visegrad, Banja Luka.
2020. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ha városnézést szeretnél akkor Ukrajna - Kijev

Ha inkább a természetben kalandoznál Montenegró

2020. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!