Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írország munkavállalás szempon...

Írország munkavállalás szempontjából? Vagy más opció?

Figyelt kérdés

Párommal régóta terveztük, hogy szerencsèt próbálunk külföldön, mert itt (Romániában) nem túl fényes a helyzet és nem tudunk gyűjteni. Illetve az sem biztos,hogy itt akarunk majd letelepedni ezért méginkább hajt a kíváncsiság,hogy más,fejlett országokban milyen az èlet.


Eddig tanulás, covid helyzet miatt mind csak tolódott ez az egész, de már nem szeretnènk többet várni és idén mindenképp mennènk valahová.

Ahogy látom, Angliának már lőttek,nagyon nehezen lehetne kijutni,ráadásul drágán is. Szóval Írországon gondolkodunk mèg, vagy bármilyen más helyen ahol boldogulni tudnánk az angollal (a román nyelven kívül mèg csak angolul beszèlünk).

Nekem van tapasztalatom a pedagógiában, műkörmözèsben(ebben van diplomám) de más szakmára is nyitott vagyok, nem büdös a munka számomra és mivel falun nőttem fel, az állattenyèsztès sem ismeretlen. Párom is talpraesett 'ezermester', nagyon ügyes a szerelèsben és profi sofőr,jelenleg kamionon dolgozik, ő is szereti a mezőgazdaságot.

Elsőre bentlakásos munkára gondoltunk ,vagy farmra de igazából mindegy, csak nyugodtan tudjunk élni és gyűjteni pénzt. Mit gondoltok Írországról ilyen szempontból? Vagy más ország,ahol angollal boldogulni lehet ?

Nagyon megköszönném,ha irnátok vèlemènyt, tapasztalatot. 23n


2021. jan. 4. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem pontosan értettem, de működmös diplomával kérdezed, kiköltözzetek-e Írországba? :)
2021. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Írország is drága főleg Dublin.

Hát farm van bőven kérdés keresnek-e embert. Elég sokat esik és gyakori a köd még a keleti részeken is, nyugaton méginkább.

Skandináv országokban el lehet még lenni angollal csak azok még drágábbak.


Esetleg Hollandia lehet még jó az nem annyira durván drága mint Skandinávia, és munka is van bőven. Én ezutóbbira szavaznék.

2021. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem (csak) abban szeretnèk elhelyezkedni, mint írtam, a felsorolt dolgok közül bármelyikben szívesen dolgoznèk.

Csupán arról kèrtem infót, hogy mely országokban èrdemes gondolkodnunk, ha angolul beszèlünk.

Egyèbkènt barátnőm testvère körmöskènt van kint, egész szép összegeket keres vele. Nem kellene pár sztereotípia miatt lenèzni/kiröhögni egy szakmát.

2021. jan. 4. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

a működrmös diplomás nem sztereotípia, kedves. Önellentmondás.

igazi magyar szó. Ha nem érted románul, kérlek guglizz rá.

2021. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2. Neked nagyon köszönöm a válaszod! :)
2021. jan. 4. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem a barátnőd testvérét kérdezed a lehetőségekről?
2021. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úristen, mekkorát vètettem, elnèzèst kèrek!

Akkor kijavítom, és úgy mondom, hogy kèz- és lábápolói szakmában szereztem államilag elismert oklevelet, folyamatosan fejlesztettem magam,hogy később tanithassak is.

Így már tetszik? További jó kötekedèst neked, nem hazudtolod meg a magyar mentalitást!

2021. jan. 4. 13:59
 8/12 A kérdező kommentje:
6. Nyilván kèrdeztem, de sokat nem tudott mondani. Ő oda házasodott, nem tudja milyenek az esélyei egy külföldinek.
2021. jan. 4. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek már 9 éve, ha csak elboldogultok a nyelvvel, az édeskevés. Ha folyékonyan beszéltek, akkor pont ugyanannyi esélyetek van, mint egy helyinek, főleg szakai tapasztalattal. Most viszont elég nehéz a helyzet a covid miatt, én még várnék ezzel, bár a bentlakásos vagy farm munkákról sajnos fogalmam sincs, de gondolom az se lehet most túl reális.

Dublint nem ajánlom, mert az ingatlanárak undorítóan drágák, esetleg Kildare környékén nézhettek valamit, ha Dublinban lenne munkátok. Cork környékét, esetleg Galway környékét tudom inkább ajánlani.

Gyúrjatok rá a nyelvre, hogy mire lecseng a járványhelyzet már jól menjen és akkor szerintem nem lehetetlen álom. Az emberek kedvesek, segítőkészek, nyitottak, ebből a szempontból jó itt élni.

2021. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
ha csak éppenhogy megy az angol akkor egy legalja munkát talán megkapnátok
2021. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!