Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha volna rá lehetőségetek...

Ha volna rá lehetőségetek akkor elmennétek az ,,Igazi Romániába,, mint pl. Moldova, Muntenia, Oltenia, szóval Erdélyen kivül szétnézni?

Figyelt kérdés
Én szeretem a román kúltúrát, vallást meg mindent velük, még a gondolatát is hogy léteznek s hogy én Romániában élek ahol ők. S eszembe jut, hogy kétszer voltam a tengeren s láttam erdélyen kivül Romániát, a vonaton elsírtam magam a gyönyörűségtől hogy nemcsak erdély van s hogy látom más részit az országnak s megkönnyebbulést is éreztem. Bizony ha megtehetném s eszem is volna hozzá ( lehetőleg Erdélyen kivül s tolmács kiséretében mert sajnos nem tudtam megtanúlni románúl) akkor kíváncsiságból bejárnám az országot. Erdély csak legutoljára jönne miután már láttam a Regat összes részeit, templomokat, kolostorokat, falvakat, városokat, a tengeren a plázsán szedni a kagylót s köveket stb. Mikor megunnám a Regátot meg hazajönnék nagyváradra. Elfelejtettem leírni higy az ortodox vallást is szeretem, minden hitnézetükkel egyetértek ( hiába vagyok református) s soha nem tűrném hogy bárki magyar szidja a románokat s az ortodox vallást. Azért nem keresztelkednék ortodoxra mert én nem tudnám rendesen megcsókolni az ikont s a keresztvetés is vagy túl gyorsan csinálnám vagy lassan s nem pont amikor kéne s a gyónás se menne mert amilyen gondolatokat meggyónnék azt 2 perc múlva újra elkövetném meg ,,elfelejteném,, leimádkozni amit a pap mondana s a sűrűn templomba járás se menne. Egy liturgia 2 óra s én 20 percnél tovább nem tudnék ott állni, székek meg nincsenek, mikor a pap prédikál meg unnám mert nem érteném románúl. Én magyarúl olvastam el az ortodoxok vallási szokásait s egyetértek velük, úgy érzem mintha én is éppen úgy gondolnám.
2021. febr. 6. 02:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
23 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%

Hát figyelj, a vallás egy dolog. Ugyanúgy mint nálunk, nem lehet kijelenteni, hogy minden román dogmatikusan követi a vallását. Ott is van másik oldal, akik szomorúan nézik és elvetik a "középkorban ragadt" szokásokat.

A nyitottság becsülendő, nézz körül, járd be az országot! Tanuld meg románul az utazók három alapvető kifejezését: Jó napot! Köszönöm! Bocsánat! A többire ott van a szótár amit kiírhatsz magadnak, ha pl szobát szeretnél foglalni vagy ételt, italt rendelni.

Moldovával azért óvatos lennék. Van román és volt szovjet része. Jártam Chisinauvban, ott nagyon barátságosak és vendégszeretőek az emberek.

2021. febr. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem Moldva lesz, amire gondolsz, nem Moldova.

Én magyarországi vagyok, Partium és Erdély mellett jártam Munténiában több helyen, van sok látnivaló és normális, vendégszeretőek az ottani emberek.

2021. febr. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Én mondjuk előbb rágnám le a lábamat, mintsem még egyszer az életben visszamenjek romániába. De tudod én sok országban jártam már, sok országba elmegyek még, de valahogy az ótvaros országok nem jöbnnek be. Az általad kérdezett helyek bedig bizony ebbe a kategóriába tartoznak. Szóval soha többé.
2021. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én nem mennék oda. Bocs de engem nem érdekel igazán az Erdélyen kívüli része. Számomra nincsenek ott érdekes dolgok igazán.
2021. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

„sajnos nem tudtam megtanúlni románúl”

Úgy látom, magyarul se...

2021. febr. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam a Kárpátokon túl, ami már a "történelmi Románia" része volt mindig. Igaz csak néhány dolgot néztünk meg. Nyilván a hegyvidék szép. Persze az érdekesség kedvéért akár még Bukarestet is megnézném, de mondjuk Konstanca érdekes lehet, meg a Vaskapunál a Duna tényleg szép.

A román ortodoxokat mondjuk inkább hagyjuk... Akkor már az oroszok: annak van múltja, szebb és azért jelentősebb. Románok nagyon soviniszták ebben.

2021. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
34%

Gyermekeim.......


Romaniaban szulettem,nottem fel...

Naaaagyon gyonyoru tàjakat lathattok Romaniaban,Ami igaz Az igaz .

De Jeremy szepen,nem a filmekben elunk ...

Realisan lehet latni Az eletet semmi hulyeseggel XD

Nem birtam elsem olvasni vegig a dràmàdat...

1 Az ortodox vallast Mar lesemszarjak

2 azok a vallasok itt Romaniaban,hogy minden utsza sarkon Ott epul a templom,a korhazak,ovodak,iskolak Meg rogynak ossze Az micsoda???

Rengeteg hivo van itt Romaniaban ortidoxtol kezdve minden,es miert?

Meet a hollandoktol kapjak a tamogatasokat...

A papok kapjak hasznalt ruhakat adomanybol es azt mind eladhàk darabjat 300 forintba es aztan Meg van kepuk ala iratni Az emerekkel a nevuket Meg h kapott ezt Meg azt.



Meg a masik dolog

Az h jaj irod itt hogy Meg sirsz meet lletezik Romania "IS" aszt mondod h itt elsz Romaniaban..akkor csak Romaniaban elsz nem?

Vonattal eljutsz Az orszag vegere is 30-40 lejert siman,nem Kell Oda tolmacs send tan kulfoldon erzed magad vagy mi?

Nh mindegy Az a lenyeg h ha elmesz kulgoldre vagy esetleg csak Meg kerdezi tolled egy akarki aki nm MAGYAR hogy gonna vagy ? Akkor not valaszolsz neki?

Azt mondod neki ,hogy #à là erdèly?#

Romaniaban elsz,akk fogadd is El hogy Romania vagy .....

Enis MAGYAR vagyok,de mikor kint voltam kulfoldon Meg kerdeztek hogy hold lakom Meg minden akkor termeszetesen azt mondtam mindenkinek hogy Romaniat vagyok.

Meg vagytok aldva tenyleg mondom Erdelyel eggyutt ..

Szerintetek A romanok mondjak azt h erdèly? xD

Rohog a vakbelem is.

Nagyon felidegeltel tenyleg,foleg ,hogy ma jott Meg a getto menstruaciom is !!!!😡😡😡😡

2021. márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!