Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki, aki utazott már...

Valaki, aki utazott már repülővel (Párizsba, de nem annyira lényeges hová), vagy gyakorlott a repülésben, megadná nekem az msn címét? Lenne pár egyszerű kérdésem, amit itt nehéz lenne feltenni. Köszi.

Figyelt kérdés
Csak kérdezni szeretnék, hogy hogyan is működik a jegyvásárlás, a felszállás, ilyen kezdő dolgokat mert életben még repülőt se láttam... xD
2010. aug. 19. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. neten befoglalod, csak ellenőrizd le, ált hitelkártyával fizetsz. nyomtasd ki a visszaigazoló emailt


2. elmész a reptérre a megadott napon, 2-2,5órával előbb. ha fapados, akkor ferihegy 1, ha menetrendszerinti vagy charter, akkor ferihegy 2 (A vagy B de ezek egymás mellett vannak)


3. a "becsekkolásnál" (kis képernyők vannak az ablakok fölött, a légitársaság és az uticél megjelölésével), sorban állsz, odaadod a jegyed és a személyid/útleveled


4. lemérik a táskát, fel kell tenni a mérlegre, ez a pult mellett van, fekete futószalag. (ne legyen 15-20kg több, cég függő, ez a jegyen rajta van mennyita dnak ingyen. ne tegyél túlsúlyt, mert 5-16 euró kilója!)


5. adnak egy kis papirt amin rajta van a beszállási kapu, meg hogy mikor kell beszállni


6. várakozhatsz kinn, de időben (kb 1 órával felszállás előtt) azért menj be ellenőrzésre, ki van írva nagy betűkkel. ez egy kordonokkal leválasztott folyosó, sorban állsz, megnézik a jegyed, az útleveled, és majd a kézipoggyászod. ez futószalag, adnak kosarat, bele kell tenni a kézitáskád, laptopot kivenni, és minden fémet magadról levenni, pl öv, aprópénz, mobil, minden bele a kosárba mert átvilágítják. néha a cipőt vagy sálat is le kell venni. folyadékot, ollót, ilyeneket ne tegyél a kézipoggyászba (krém, szemspirál stb is folyadék),. ha muszáj, összesen max 100ml, a reptéren adnak kis zacskót abba külön kell tenni.

mindent átvilágitanak és szólnak ha valami gond van, ha pl ollód van, vagy innivalód, kidobatják.


7. bemész a váróterembe, ki vannak írva a kapuk/folyosók, attól függ mi, ugyanazt keresd ami a kis beszállókártyádon van, pl 16B kapu, vagy akármi, lehet szám, vagy betű és szám. leülsz, várakozol, itt a duty freeben vásárolhatsz alkoholt, szalámit stb., ehetsz-ihatsz, wc-zhetsz, vehetsz újságot stb.


8. beszálláskor a személyzet, akik a beszállókártyákat is kiadják, megnézik a kártád (letépik a felét) és néha az útlevelet/személyit, beszállsz a gépbe (folyosón mész, vagy busz visz), megkeresed a helyed ami a kártyára van írva, sorszám és ülés (ez általában betű), mint a moziban.


a repülőn mindent elmondanak, hol a vészkijárat, mikor kell bekapcsolni az övet, kikapcsolni a telefont. rövidebb utakra max szendvicset adnak, vagy üditőt. a gépen is van wc.


leszállás, szólnak ha kiszállhatsz, útlevélbemutatás, poggyászkiadás, kijárat.

2010. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha lenne más kérdésed,akkor írj itt, és küldök neked privit :)

2010. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú választ, igazán hasznos volt számomra. Mivel csak 18vagyok, soha nem hagytam még el az országot, ezért szeretnék megtudakolni ilyesmi kérdéseket, remélem nem kérdezek akkora baromságot. xD

Még csak annyit kérdeznék az előzőhöz, hogy hol máshol vásárolható még jegy? Pl ott a helyszínen, a repülőtéren is lehetséges?


És a másik kérdésem az lenne, hogy ha már kint vagyok az adott helyszínen (Párizs, de ez nem fontos), hogyan kerülök újra haza? Vennem kell újra jegyet (ha igen, ott kint hol?), vagy vannak visszafele szóló jegyek? (és ha igen, az hogy működik? pl megvan adva, hogy 1hétig vagyok kint, utána haza? és ha lekésem véletlenül?)


Már csak ezek a kérdések gyötörnek, remélem lesz valaki hasonlóan türelmes mint az első kommentelő, és szán rá egy kis időt hogy elmagyarázza. Előre is köszönöm! :)

2010. aug. 22. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát először is:

megveheted a reptéren, de szerintem jobban jársz ha lefoglalod neten keresztül, jóval előbb ugyanis olcsóbb sokkal.

Van úgynevezett retúr jegy, ahol adott hogy kimész pl. szeptember elsején és akkor mondjuk 8.-án jössz vissza.

Ha lekésed a géped, az elég szívás, rá kell fizetned valamennyit ha olyan a jegyet, de az is lehet, hogy újra meg kell venned.



Második voltam.

2010. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. Még esetleg annyit kérdeznék, ha véletlenül tudnátok a választ, hogy mivel nem ismerem se az utcákat se magát a várost (Párizs), ezért terveim szerint főbb helyszínekre (hotel, stb) taxival közlekednék. Ez külföldi városokban nagyon drágába kerülne? Mert hát ha van egy hotelom, ismerem magam annyira, hogy kb soha nem találnék el egyedül a reptérre onnan, se vissza ha egyszer kimentem napközben sétálgatni stb xD

És ott kint azért elég sok helyen tudnak angolul a turizmus miatt, tehát azért tudnék tájékozódni, kérdezgetni valahogyan, nem? És egy utolsó kérdés, melyiket érdemesebb megvenni? retúr jegy, és kint vagyok adott ideig, vagy kimegyek csak úgy, és a vissza jegyet kedvem szerint bármikor vásárlom? Gondolom a retúr olcsóbb, nem így van?


jaa és mégvalami, de komolyan nem muszáj megválaszolni ha nincs kedvetek vagy nem tudjátok :)

Körülbelül mennyi költőpénzt ajánlatos vinni? Igazából nem vásárolnánk semmit, csak néha egy-egy étterem kajáit kipróbálni, esetleg valami kocsma féleség, tehát ilyen alap dolgok, de semmi ruhavásárlás sem ajándék haza. Ja és még a hotelok gondolom szörnyű drágák, főleg a fővárosban, ugye?:S

2010. aug. 22. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül mennyi költőpénzt ajánlatos vinni? Igazából Ja és még a hotelok gondolom szörnyű drágák, főleg a fővárosban, ugye?:S


Szia, megint második.

Közlekedés:

Igen a taxi nagyon drága, de Párizsban szuper a metrórendszer, elsőre bonyolultnak tűnhet ugyan, de hozzá lehet szokni, minden ki van írva egyébként. A metró jegy 1,60 azt hiszem. De van úgynevezett carnet is az a gyűjtőjegy abban 10 darab van és olcsóbban jön ki egy. Van napi "bérlet" is az 5,90 € körül van. Akkor van heti és havi bérlet is, a havit most pontosan nem tudom, de majd megnézem neked ha érdekel. A heti pedig ha jól emlékszem 18-20€ körül van, és meg kell venned egy ilyen kártyatartó szerűséget ami kb. 5 euró de azt még évekig használhatod ha visszamész.( ebben az utolsó árban nem vagyok biztos, régebben vettem ilyen, lehet változott azóta, de ezt is megkérdezhetem ha érdekel.)


Franciák: tudogatnak angolul, de nem igazán beszélnek. Franciául kéne próbálkoznod, de ha nem megy akkor legalább az első pár alapmondat franciául, hogy pl. beszél-e angolul. Utána segítőkészek. Én ezt tapasztaltam legalábbis.


Jegy:

Retúr olcsóbb mindenképpen, de hát függ az időponttól is és a légitársaságtól is. Ha fapadossal mész akkor lényegében mindegy, csak vedd meg jó előre.

Malév, Airfrance és társainál pedig óriási árkülönbségek vannak. Egy oda jegy több száz ezer forint is lehet. Retúrral simán megúszód 30-50 között, függ az időponttól és mondom a társaságtól.


Pénz:

Nem tudom mennyire vagy spórolós,mennyit költenél, az éttermek.. hát nem tudom. az ilyen meki és társai drágábbak kint, de vannak éttermek ahol menüt adnak akár 10 €-ért is. Leves-második-desszert, tehát ki lehet fogni. Azt, hogy mennyit vigyél, nem tudom. Időtől is függ meg minden.

Igen, a hotelok nagyon drágák, de vannak már olcsó hostelek is. Pl. 25€ / éjszaka. Ami ott nagyon jó ár, és egy kulturált kis szobát kapsz.

2010. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hotelek ** :D
2010. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszonom szépen a hosszú és kimeríto válaszod, más kérdésem már nincs. Ha bármiben segíthetek nyugodtan írj ide, és megoldjuk. :D


üdv

2010. aug. 26. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
:D Nincs mit. És köszi, ha neked is van még bármilyen kérdésed nyugodtan írj :)
2010. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!