Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szófiába érdemes lenne elutazn...

Szófiába érdemes lenne elutazni a vírushelyzet után?

Figyelt kérdés
Vannak szép helyek ott is? Sok helyen azt olvastam, hogy egy putri, panelrengeteg az egész.

2021. ápr. 1. 14:06
 1/6 Timi_R75 ***** válasza:
85%

Szófia egy nagyon kellemes város. Komolyan.

Akárhányszor szívesen megyek.

Ha elmúlik a járvány, próbáld ki.

És azokat a tanácsadókat hanyagold a jövőben, akik csak a panelrengeteget látták.

2021. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem jött be. Ha Bulgária, akkor inkább Velko Trnovo, Melnik, Neszebar, Szozopol, esetleg Burgasz.
2021. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Plovdiv volt hatalmas meglepetes. Lepusztult iparvárost sejtettem, erre tele van rómaivkori műemlekekkel, amfiteátrum, rendehozott belváros, stb stb.
2021. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szép város, szüleim évek óta járnak oda.

Nekem pl. Veliko Tarnovo volt nyomasztó, Neszebar pedig iszonyatosan turistás és zsúfolt.

2021. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egyszer voltam szep kellemes varos erdemes megnezni
2021. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

3 éve voltam Szófiában, nekem alapvetően több volt ami nem tetszett, mint ami tetszett, de ettől függetlenül érdemes egyszer elmenni.

Ami tetszett, hogy szép rendezett a város (nyilván nem mindenhol,de a turistás részeken az), nem kell sokat költeni a közlekedésre, mert gyalog is jól megközelíthető minden. Érdekes volt számomra, milyen eltérő műúvészeti stílusú épületek voltak egymás mellett, ilyet nem ritkán lát az ember. A partiélet nagyon menő, szuper kis sörözők, éttermek vannak. A borok nagyon finomak, a Vitosa sugárútra érdemes elmenni, éjszaka sokan vannak és jó a hangulat. Kedvesek az ottani emberek, olcsó a város, szépek a templomok és más látnivalók, nincsenek turistacsoportosulások. Gyönyörűek a hegyek, amik körbeveszik a várost. Alapvetően a biztonság is rendben van, nem éreztem magam veszélyben vagy ilyesmi. A Rila kolostort pedig mindenképpen érdemes meglátogatni, gyönyörű és szuper élmény.

Na de vannak amik nem tetszettek.

Nagy a forgalom és hangos, sok a piszok, szemét, a levegő büdös, a járdák veszélyesek.

Sok a szép épület, de sok a csúnya, lepukkant is.

A lakók kedvesek, de az eladók, dolgozók általában nem segítőkészek. Taxisokkal vigyázni, úgy vernek át ahogy csak tudnak.

Sok a fura ember. Ezt nem tudom jobban elmondani, olyan "rossz kinézetűek".

Ne nagyon sétálj át csak úgy az úton, mert elég hektikus a közlekedés.

Sok a cirill betűs kiírás, a turistáknak nem adnak semmilyen érthető tájékoztatást.

Nem nagyon van információs iroda, vagy legalábbis mi nem találtunk.

A belvárosban minden drágább, mint a külsőbb részeken.

Kb ennyi :)

2021. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!