Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fontolgatjuk, hogy Tirolból...

Fontolgatjuk, hogy Tirolból Bécsbe költözünk. Mit gondoltok/ Tapasztalat esetleg? Pro-kontra?

Figyelt kérdés

A ferjem mindig is itt elt Tirolban. Igazabol jol megvagyunk. Vettünk egy lakast, a ferjemnek 15 eves munkaviszonya van egy cegnel en pedig otthon a picivel (mellette elvegeztem egy tanfolyamot is, mert itt Tirolban a diplomammal nem mentem sokra). Ami zavar minket, az a befasult emberek. Alig vannak barataink, pedig ha valaki, akkor mi probalkozunk. Nyitottak vagyunk, probaltam jatszoteres anyukakkal is baratkozni, de azt tapasztalom h zarkozottak.

A ferjem mar regota fontolgatja, h elmegy Tirolbol, egyreszt nem szeretne elete vegeig ugyanannal a cegnel dolgozni, na meg ez az egyhangusag es unalom. Voltunk Becsben egy hosszuhetvegen es nagyon megtetszett. A lakas arak sem magasabbak mint itt, söt... Munkahely, ovi, suli, szabadidös programok stb millioi.

Tudom egy idö utan mindenhol unalmas tud lenni es baratokat talalni sem lesz olyan egyszerü biztos, de szerintetek jo ötlet? Lattok benne logikat? 😃



2021. máj. 24. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Irígy magyarokkal biztos találkoztok majd akik legszívesebben egy pohár vízbe megfojtanának csak azért mert nektek ilyen jól megy. Ezt leszámítva elvileg Európa egyik legélhetőbb városának hírében áll. Bár az itthoni kormánypropaganda szerint ott már az utcára sem lehet kimenni mert elevenen felfalnak a migráncsok. A magyar határ onnan csak egy köpésre van, ha kedvetek támadna hazaugrani mondjuk egy balatoni pancsolásra akkor azt bármikor megtehetitek. Bécs nekem is tetszik amúgy, főleg a fekvése miatt, az alföldi régió és a hegyvidék találkozása miatt különleges. Ha már érik bennetek a költözés gondolata akkor tényleg jó célpont lehet.
2021. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Sose éltem Ausztriában :), de szerintem logikus. Több emberből biztos könnyebb barátokat szerezni, gondolom munkalehetőség is több van, te talán ingázhatsz is akár ha ki akarod használni a diplomádat (már ha érdemes). Hosszútávon meg a gyerkőcnek is több lehetőség van ott.
2021. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Osztrák barátokat ott sem fogtok találni....


Annyi előny tényleg, ahogy más is írja, hogy két óra alatt itthon tudsz lenni.

2021. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Nem feltetlenül osztrakokkal baratkoznek. A ferjem egyebkent osztrak, en pedig beszelem a nemetet C2 szinten. Inkabb nyitott, eletvidam emberekkel ismerkednek 😃Igen, a szüleimet gyakrabban latnam az tuti.
2021. máj. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!