Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prága vonattal?

Prága vonattal?

Figyelt kérdés
Azért írom ki mert semmi konkrétat nem találok ami normális lenne. Egy menetrend érdekelne illetve biztos árak (nem ilyenek hogy 20 eurótól) és hogy fel legyen tüntetve két irányú vagy egy irányú e. Mióta megváltozott a MÁV oldala nem igazodik ki rajta. Valaki volt mostanában ott vonattal?

2021. aug. 15. 12:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Töltsd le a MÁV applikációját. Jegyvásárlás->Nemzetközi jegyek. Jó utat!
2021. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
91%

Szia kedves kérdező!

Én a "Prágából Budapesre" útról tudok írni. 1 hónapja jöttem haza vonattal, a cseh vasúttársasággal utaztam. Hálókocsis opciót választottam, este 9 körüli indulással, reggel 8 körüli érkezéssel. Minden zökkenőmentesen zajlott, a kalauz nagyon! kedves volt, felszállásnál összeegyeztettük az adatokat, a vonatjegyet kötelező volt kinyomtatni. (Kb. 1 héttel az utazás előtt vettem jegyet.) Az éjszaka tűrhető volt, a kabinban meg volt ágyazva, kaptunk fogkefét, fogkrémet, papucsot. Éjjel Breclav állomáson állt a vonat néhány órát, ide-oda tologattak minket, ez annyira nem volt kellemes, de szerintem hozzáadott az élményhez.

Este előre megkérdezték, hogy kávét vagy teát kérek-e reggelire. A reggeli bőséges, friss zsemle, narancslé, lekvár, stb. Plusz 2 deci feketekávé, nagyon jól esett.

Nekem fogalmam sem volt, hogy ennyi minden beletartozik a jegybe, 1140 cseh korona körül volt.

Kis késéssel, de simán beértünk a Nyugatiba reggel.

Remélem, hasznos volt, ha MÁV-val utazol, ha nem, a cseh vasúttársaságot meleg szívvel ajánlom, mert nagyon élveztem. :)

2021. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
A dátumokra, amiket néztem kb 5-6 ezer forinttal drágább a repülő, úgyhogy nem igazán éri meg 7 órát zötykölődni.
2021. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
International jegypénztár, ott vehetel jegyet
2021. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A Regiojet ajánlatait is nézd meg, ők ha lassabbak is, de jobbak a fedélzeti ellátásban és simán olcsóbbak is többnyire !
2021. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Ne haragudj kérdező, tényleg nem értelek. Ebben a pillanatban is 6000 forintért állnak hegyekben a repülőjegyek szinte egész őszre Prágába.

És ez épp túl is van árazva, mert oda is tipikusan 3-4000 Ft szokott lenne egy repjegy.

Miért jó az neked, hogy egy lassú, drága és gagyi vonattal mész?

2021. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Tudod 6-os, van aki szeret vonatozni, vagy esetleg nem a sokkal környezetszennyezőbb repülőt választja. Meg a vonat amúgy is központtól központig megy, plusz a reptéren se kell mindenféle biztonsági ellenőrzésen átesni, meg annyi csomagot viszel amennyit akarsz.
2021. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

"Meg a vonat amúgy is központtól központig megy"


Elég vicces időspórolással érvelni egy olyan esetben, mikor a vonat 7-szer hosszabb, mint a repülőút. (Tudom, tudm egy órával előbb kint is kell lenni, ha nincs feladandó bőröndöd, de ez oda-vissza így is 14 kontra 4 óra)


"plusz a reptéren se kell mindenféle biztonsági ellenőrzésen átesni, meg annyi csomagot viszel amennyit akarsz.

"


Na arra az átlagos 3-4 napos hosszúhétvégére, amire az emberek Prágába szoktak menni aztán óriási bőröndök, meg több tucat tubusnyi sampon, tusfürdő, fogkrém, testápoló kell.

2021. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Mire kimégy lisztferihegyre az min 1-2 óra (nincs ki semmi, se vonat se metró)

Szórakozol, nincs beszálló kártyád mert Csekinnél nézik a kovidigazolvanyt azok a jokepessegu személyzet.

Utánna szekurity, repülnek az órák.

Itt már min 3-4 óránál tartasz.

Utánna felszenveded magad a gépre, meghallgatod a agyoniskolazott crew standup commedy előadását, wizz boutique service, stb.

Itt már 4-5 óránál vagyunk.

Érkezés Prágába, ezt garantálom hogy 5 óra lesz már.

És ekkor valami külvárosi francba vagy kint, pont mint Pesten, szóval alsó hangon is 6-7 óra.

Menjél vonattal, ne szennyezd a levegőt

2021. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%

Tőlem 35 perc kocsival a reptér. A múltkor kivitt egy ismerősünk, konkrétan 10 perc alatt feladtuk a bőröndöt és ugyanennyi volt átmenni a biztonsági ellenőrézsen is.


Mi az, hogy szórakozol, nincs beszállókártyád? Te miről beszélsz?

Az írásod alapján amúgy te tűnsz iszonyat agyoniskolázottnak, nem a személyzet.


4-5 óra, jajj olyan jókat nevetek:D Én köszönöm, repülővel megyek, te pedig ne felejts el megkenni 4-5 vajas-parizeres kenyeret a vonatútra, attól lesz csak igazán autentikusan magyar!

2021. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!