Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kérhet-e _szabályosan_ németor...

Kérhet-e _szabályosan_ németországi hotel ("Apartments" van a nevében) érkezéskor 24 óránál frissebb PCR tesztet? Miután vonattal Budapestről beutaztam.

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a szállás privát üzenetben azt felelte hogy igen, 24 órán belülit kell mutatnom - ekkor viszont az előző napon csak este tudom teszteltetni magam, ami lehet hogy a reggel kezdődő vonatúton már késő lesz... (Amúgy, a szállás házirendjében valóban szerepel hogy kérik a PCR tesztet, az viszont nincs benne hogy mennyire legyen friss.)

2021. szept. 13. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Es ha nem 'szabalyos', mit csinalsz, feljelented?
2021. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

:-(


A problémám az hogy angolul folyik az üzenetváltás köztem és a szállás egy (vagy több) képviselőjével. Booking.com-on át.

És nekem az az erős gyanúm hogy bár én választékosan és pontosan fejezem ki magam angolul, ők nem biztos hogy mindent megértenettek. (Több válaszuk is hibás volt nyelvtanilag.)

A szállás leírásában nem is szerepel 24 óra, csak az hogy "PCR teszt eredmény".

2021. szept. 13. 18:53
 3/19 A kérdező kommentje:

Vagyis, lehet hogy csak a nyelvi korlát miatt nem fogták fel hogy mi a kérdés. (Miközben valójában simán beengednének egy 72 órán belüli PCR teszttel amit a csekkolást megelőző 24 órán belül küldök.)


Ezért kérdeztem itt, hogy valóban lehetséges-e hogy valahol ilyen szigorú szabály van.

2021. szept. 13. 18:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
a szabalyokrol nem tudok, de nemetorszagban ingyenes a teszteles, szoval ha megerkezel akkor max bemesz egy tesztcentrumba es megcsinaltatod
2021. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Biztos hogy meg tudom csinálni? (Eredmény azonnal?) Merthogy este 7-kor érkezem meg a vonattal, és kb akkor kéne a szállást is elfoglalni.

(Ha a válasz igen, akkor: nem vagyok német, nekem is ingyenes?)

2021. szept. 13. 19:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik Bundesland?
2021. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szászország.
2021. szept. 13. 19:41
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, úgy néz ki Szászországon belül is régiónként eltérő szabályok vannak az aktuális fertőzöttségi adatok alapján. Az viszont biztos, hogy ha valahol negatív tesztet kérnek, akkor ott az oltással ki lehet váltani. Tehát a kérdés inkább az, hogy be vagy-e oltva? Mert egyébként ha nem vagy beoltva, akkor már az országba belépéshez is szükséged lesz negatív tesztre.
2021. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az első Pfizerem van meg, éppen az utazás közben lett volna esedékes a második oltás, de nem engedték előrébb hozni, és egyébként is, 14 nap kell még a második után hogy számítson bármit is. (Ezt jól tudom?)
2021. szept. 13. 20:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod. Így viszont mindenképp szükséged lesz tesztre sajnos.
2021. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!