Kezdőoldal » Utazás » Európa » A bőrönd 3 kgal nehezebb a...

A bőrönd 3 kgal nehezebb a megengedettnél, mennyire veszik ezt komolyan a repülőtereken?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 19:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az dekaban van, ami mar sok, es vagy kezibe at kell tenni, vagy kidobni, vagy extra penzt fizetni, ami nem erne meg.
2021. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Kézipoggyászt alapból nem szokták mérlegelni, de megtehetik, ha gyanús. Mennyire létfontosságú az a 3 kilónyi cucc? Szerintem gondold át, hogy kell-e ennyi cucc egy olyan utazáshoz, amit egy kézipoggyásszal meg lehet oldani. Nyilván hosszabb utakra feladott csomagot is visz az ember általában.
2021. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Nem csak légitársaságtól és reptértől, de még a személyzet pillanatnyi terheltségétől, hangulatától is függ, hogy mennyire érnek rá és akarnak ezzel szívózni.

Ha sok a gép és utas, nagy a pörgés (ami mostanában ritkább), akkor örülnek, hogy élnek és inkább gyorsan lezavarni akarnak mindenkit. Ha nyugisabb időszak van és jobban ráérnek/unatkoznak, akkor inkább van kedvük/idejük szórakozni, ha kell, ha nem. Ha már fáradtak, műszak vége közeleg, akkor is lehet, hogy kevésbé akarnak szívózni, inkább hamar túllenni és menni haza.

Olvastam olyan cikkeket is, hogy a beszállítást intéző cégnél marad a helyszínen kiszabott felárak jó része, ezért is érdekeltek benne, hogy jobban büntessenek, mint maga a légitársaság tenné.


Olyannal is találkoztam, hogy ugyanazt a poggyászt egyik irányba nem mérték és nem is kötözködtek rajta, másik irányba viszont igen. Olyan is volt, hogy visszaúton elkezdték magyarázni, hogy menet közben megváltoztak az utazási feltételek és sajnálják, hogy erről nem tájékoztattak, de akkor is úgy van. Aztán mégis kiderült, hogy nem így van és mivel nem fogadtuk el, beletörődtek.


Nekem pont az a tapasztalatom, hogy fapadosnál kevésbé mérnek, akkor is inkább csak a táska külső méreteit, nem a súlyát. Ha ránézésre túl nagynak tűnik, vagy feltűnően küzdesz az emelgetésével, akkor mérnek, de ha ránézésre nem tűnik nagynak, akkor nem foglalkoznak vele. Én úgy tapasztaltam, hogy inkább a merev bőröndöket méregetik, mert ott inkább előfordul, hogy egy kerék vagy fogantyú kilóg a mérőkeretből és azzal nem nagyon tudsz mit csinálni, kénytelen vagy fizetni miatta. Mióta leszoktam a kis gurulós bőröndről és csak egy könnyű hátizsákkal utazom, sosem mérték - akkor sem, ha úgy ki volt tömve, hogy nem biztos, hogy befért volna a mérőkeretbe.

Viszont nem fapados társaságnál is mérték már a kézipoggyászt és erősködtek, hogy nem vihetem fel kézipoggyászként, ha túlsúlyos - végül lebeszéltem őket, mivel csak olyasmi volt benne, amiért nem vállalnak felelősséget feladós bőröndben.


Ha eleve tudod, hogy nehezebb a táskád és semmi esetre sem akarod itthon hagyni a cuccok egy részét, akkor érdemes kitapasztalni, hogy mit tudsz kivenni belőle, amitől átmegy a mérésen. Főleg, ha ez egy kabát, vagy egyéb ruha, akkor azt tedd felülre és ha belekötnek a súlyába, gyorsan magadra veszed, mivel téged nem mérnek és máris átmész a mérésen. Aztán, ha már becsekkoltál, szépen visszapakolod a táskába és utazol tovább úgy.


Ami rajtad, vagy a zsebeidben van, azt nem mérik és nincs rá semmilyen korlátozás. Ezért is utaznak sokan nagy zsebű kabátokkal, mellényekkel, mert sok mindent bele lehet tömködni és csökkenti a kézipoggyász súlyát. Övtok, kis táska, nylon szatyor viszont külön poggyásznak számít, ezért azok nem jelentenek megoldást.


Azzal lehet még valamennyit cselezni, hogy ha a reptéri boltban veszel egy könyvet, vagy italt, akkor azt felviheted külön zacskóban a kézipoggyászon kívül. Így segíthet az is, ha a vásárolt cucc mellé még beteszel ezt-azt - bár pont emiatt egyre több helyen lezárják a zacskót, hogy mást ne tehess még bele. Olyannal viszont sosem találkoztam, hogy a gépnél megnézték volna, hogy mi van a zacskóban.

2021. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!