Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezek az országok közül melyik...

Ezek az országok közül melyik a legjobb megélhetés szempontjából?

Figyelt kérdés

Melyik ország a legjobb megélhetés szerint? Hol könyebb elhelyezkedni? Angolul anyanyelvi szinten beszélek, van 5 éves titkári tapasztalatom.

Svédország

Norvégia

Dánia

Izland



2021. okt. 5. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Svédországot mondanám. Norvégiában drága az élet (és EUn kívüli ország), Dániában szóba se állnak veled ha nem tudsz dánul, Izlandon a helyieknek is sokszor nehéz munkát találni (nyelvtudás nélkül meg pláne), tőlük sokan más skandináv országokba költöznek emiatt.
2021. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Izlandra külföldieket jellemzően vagy nagyon magasan kvalifikált melókra vagy szezonális dolgokra keresnek a turizmusban.
2021. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jó, sőt Dániában még az időjárás is jobb, mint a többiben.
2021. okt. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

1:

Ez orbitális hazugság. Nem sokat voltam Dániába, de mindenki simán beszélt velem angolul. Nem csak nagyvárosokban, még kisebb településeken is.


Kérdező:

Dánia-Svédország-Norvégia kb. ugyanolyan szintű. Ftba jól hangzik a fizetés, de kint közel se magyar árak vannak.

Ezek közül a kiköltözés a legdrágább Norvégiába. Ott 1 millióval simán számolhatsz a kiköltözésre.

De titkárként kezdetben szerintem egyik országba se tudsz elhelyezkedni. Főleg nem simán angollal, ilyen posztra kérnék az adott ország nyelv ismeretét.

Svédországról nem tudok nyilatkozni, Dániába éltem 1-2 hétig, meg Norvégiának néztem előtte utána, így, ha kérdésed van ezekről tudok nyilatkozni.

2021. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
@4 Felteszem a válaszoló arra célzott, hogy a legtöbb munkaadó csak dánul is beszélő embereket alkalmaz. Ami igaz is. Turistaként nyilván más a helyzet, olyankor könnyű kiélvezni, hogy majdnem mindenki folyékonyan beszél angolul.
2021. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez orbitális baromság. te turistaként mentél oda, még szép hogy olyan nyelven fognak hozzád beszélni amit megértesz. de ha ott akarsz élni, akkor dánul KELL beszélned ha nem aljamunkát akarsz csak végezni. hiába beszél az utolsó utcaseprő is angolul, akkor is elvárják hogy beszélj dánul ha rendes munkát akarsz
2021. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs #4nek ment
2021. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

6:

Nem turistaként mentem oda. :D Dolgoztam kint.

2021. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!