Kezdőoldal » Utazás » Európa » A felsorolt német városok...

A felsorolt német városok közül melyik az, ahol legkevésbé pusztított a háború?

Figyelt kérdés

2021. okt. 25. 22:17
A kérdező szavazást indított:
Berlin
Hamburg
München
Köln
Stuttgart
Lipcse
Drezda
Frankfurt am Main
Nürnberg
Bréma
5 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:

Berlin, Dresden, Köln, Nürnberg (+teljes Ruhr-vidék) kapott rendesen, láttam a korabeli képeket, ezeket gyakorlatilag legyalulták. Münchenben nemigen láttam régi, patinás épületeket, gyanúsan újszerű a városfelépítés. Hamburg, Bremen tengerhez közeli nagyvárosok, stratégiai szempontból érdemes volt bombázni. A felsoroltak közül Stuttgartot mondanám, de csak saccra.

Még a közepes városok se úszták meg, pl. Augsburgban amikor dolgoztam többször kitelepítettek minket besült bomba hatástalanítása végett. Vagy pl. Rothenburg, gyönyörű középkori hangulatú kistelepülés, aligha lehetett bármilyen jelentősége, mégis újra kellett építeni a teljes korabeli várfalat.

2021. okt. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!