Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban angollal ?

Németországban angollal ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan lehetőségem, hogy kitudok menni tanulni Németországba egy egyetemre. A képzés az angol nyelven van és azzal nincs is bajom, mert az megy. De a német nyelv az gyakorlatilag semennyire nem megy. Okozhat ez gondot nekem a minden napi életben , hogy csak angolul tudok beszélni csak ? Vagy azért megértik ? Ja a város egyébként Drezda lenne tehát mihez képest egy nagyobb város azért



2021. nov. 25. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Min gondolkodsz? Ez hatalmas lehetőség , az angol már valami németül meg hamar megtanulsz majd ha itt élsz. Sokan úgy jönnek ide, hogy semmilyen nyelven nem beszélnek mégis is holdogulnak
2021. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is értik meg akkor mi van? Oktatás angol nyelven van mint írtad, tehát a csoporttársaid nyilván fognak tudni angolul. A többi meg kit érdekel, attól még meg tudod venni a tejet meg a kenyeret a Sparban, hogy nem beszél angolul a pénztáros.
2021. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Valahogy el fogsz boldogulni, de tutira 100x jobban éreznéd magadat, ha addig egy alapfokú német nyelvtudást szereznél....
2021. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg el tudsz vele boldogulni egy nagyvárosban. De feltétlen javasolnám itt egy (NO) német nyelvtanfolyam elvégzését, itt ugyanis normálisan tanítják a nyelveket.
2021. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy a németek nem szívesen beszélnek angolul. Persze megértik, szóval ne aggódj, boldogulni fogsz.

Azért ha az időd engedi, tényleg iratkozz be tanfolyamra, jól fog jönni a későbbiekben. Egyébként nem kell a némettől félni, csak az elején nehéz, aztán belejössz. Pár hónap alatt egész jó szintet el lehet érni, főleg anyanyelvi környezetben. Ráadásul te már tudsz angolul, a második mindig könnyebb.

2021. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

"tehát mihez képest egy nagyobb város azért"

Nem magyar az anyanyelved?

2021. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os: szerintem csak elkezdett valamit írni, át akarta fogalmazni és valami elkerülte a figyelmét. Fölösleges belekötni!
2021. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hivatalokba még érsz is valamit angollal, de boltokban például nem sokat.

Saját tapasztalatból mondom, én anno tanultam németet, de 2010 óta nem használtam így totál elfelejtettem mire kimentem tavaly októberben Németországban és csak angollal próbáltam kommunikálni eleinte. Baromi nehéz volt, nem lehetetlen, de nehéz.

Van online baromi sok lehetőség tanulni már németül, főleg angolul. Én most a [link] kurzusát kezdtem el.

2021. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!