Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Ausztriába vagy...

Érdemes Ausztriába vagy Németországba költözni, ha szeretnék közel lenni Svájchoz?

Figyelt kérdés

Egyrészt fizetés tekintetében mindhárom országban legalább az ittteni 3xosát tudnám megkeresni. (szoftverfejlesztést/tervezést tanulok eltén jelenleg.)

Nagyon szívesen költöznék Svájcba egyetem után, de lakás/biztosítás/élelmiszerek úgy vettem észre drágábbak mint a másik 2 országban.

Németországban láttam olyan álláshirdetéseket, amik a szállást is tartalmazzák, nem tudom a másik két országban van e ilyen lehetőség.

PL Ravensburgal számolva:

Junior developer: 42.080 euro/yr, ami netto 794.000 Ft havonta

Median developer: 54.080 euro/yr, ami netto 971.300 Ft havonta

Senior developer: 66.000 euro/yr, ami netto 1.148.300 Ft havonta


Ha a munkáltató nem fizeti a lakást, egy szoba rezsivel együtt 300 euro.

Munkába/boltba elkocsikázok 30 euro benzint.

Egyszeélyes háztartásban 200 eurót költenek élelmiszerre átlagosan Németországban.

Internet kb 30 euro.

Auto biztosítás/átvizsgálás/adó 100 euro hónapra lebontva. Útdíj nincs.

Ez így 660 euro, de lehet valmait kihagytam vagy elszámoltam. Aki Németországban él, mennyiből él havonta, illetve aki Ausztriában?

Ausztiában valamivel alacsonyabbak a fizetések, de nem néztem utána többinek.


Minden észrevételt köszi elrőre is!!



2022. febr. 2. 15:52
1 2 3
 1/27 Valentino BROssi ***** válasza:
50%

Még egy apró különbség van: a határ német oldalán 25 megás szakadozós ADSL netet kapsz 30 euróért, a határ svájci oldalán meg világverő 10 gigabites üvegszálas hálózatot. Egy informatikusnak gondolom nem mindegy.

Bár igazából ez a Svájc dolog nem választás kérdése - nincsenek rászorulva, hogy kelet-európai egyetemekről vegyenek fel újoncokat - 5-10 év tapasztalattal magyarként nem leszel valami vonzó munkaerő.

2022. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

lehet elnéztem valamit, újból megnéztem és nem 300 euró a bérleti díj, lehet rosszul állítottam be a szűrőt, inká 600 körül vannak jobb ingatlanok.

#1 úgy tudom szívesen alkalmaznak külföldieket a Svájciak. Informatikai területen ott is nagy a munkaerőhiány.

elméletileg 2018ban építettek ki új netet, amivel lehet 100mbittel netezni, nekem az elég, nem vagyok nagy torrentes.

2022. febr. 2. 16:11
 3/27 A kérdező kommentje:
Még azt is kiszámoltam, hogy Magyarországon ugyanilyen körülmények mellett, kb 50-80 ezer forintot tudnék max félrerakni egy programozói állással, ha fizetem az albérletet, kaját stb és nem veszem spórolósra a dolgot. Úgyhogy mindenképpen szeretnék külföldre menni
2022. febr. 2. 16:25
 4/27 Valentino BROssi ***** válasza:
90%
Igen, a svájciak keresik a külföldi munkaerőt. S mivel mindenki Svájcba akar menni dolgozni bőven válogathatnak németek, spanyolok, franciák, olaszok vagy akár angolok között is.
2022. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ingázás rengeteg időt is elvesz az életedből a pénzen kivül. Arról nem is beszélve, hogy a svájci adózás jóval kedvezőbb, mint a német, vagy az osztrák.
2022. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Svájcban úgy tudom több munkaidőt is várnak el, heti 45-50 órát. Németorszagban dolgozott rokonom, három különböző munkahelyen azt mondta hogy nincs hajtás, nagyon emberbarát a munka Magyarországhoz képest.

Esetleg Svájcba költözni, de közel Németországhoz, hogy át tudjak menni olcsón bevásárolni?

2022. febr. 2. 17:31
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Általában heti 42 óra a munkaidő. Egy-két terméken kivül nagyon sokmindent nem érdemes vásárolni külföldön. Ami olcsóbb (pl.hús, cigaretta), annak meg limitálva van a vámmentes mennyisége.
2022. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm. Te esetleg külföldön élsz? Ha igen mik a tapasztalataid?
2022. febr. 2. 17:42
 9/27 anonim ***** válasza:
Svájcban élek 11.éve
2022. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyi a havi kiadás? Mik a legnagyobb hátrányok, az előnyöket tudom már
2022. febr. 2. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!