Kezdőoldal » Utazás » Európa » Barcelonában és Milánóban...

Barcelonában és Milánóban milyen étterem,élelmiszer árakkal érdemes számolni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erről közvetlen tudnivalót,csak szeretném tudni,hogy kb.egy reggeli,vacsora menüt,bolti hideg ételeket,üdítőt kb.mennyiért lehet kapni?

Ti hogyan oldanátok meg 3 nap/2 éj ottlétet,hogy jól is érezzétek magatokat?

Oda nem kell útlevél,jól tudom?



2022. febr. 7. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell útlevél.

Az árak magasabbak (talán Milánó kicsit drágább), kb. bécsi árakkal számolhatsz, numbeo-n össze tudod hasonlítani a városokat, hasznos oldal.

Ha árérzékeny vagy, van Spar és társai, kb. 40-50 százalékkal drágábban. Egyszerű menü 12-20 euró mondjuk egy nem túl turistás helyen.

2022. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
A belváros mindkét helyen luxusturistákra van berendezkedve, ha csak angolul tudsz rendelni akkor pláne drága lesz. Egy jó külvárosi milánói pizzériában viszont simán ehetsz helyieknek is elviselhető árakon. Ajánlom Sesto San Giovannit (Monza és Milánó között, épp mikor lejössz a stradáról), ott 10 € alatt is vannak nagyon jó helyek.
2022. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A numbeo.com-on meg tudod nézni az átlagos árakat..


[link]


[link]



Ezek helyi lakosok adatai alapján számolt összegek....

2022. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes kicsit elhagyni a turistás zónát. Milánóban például Lambrate állomásnál van egy-két szakadtabb bár, nem annyira csábító elsőre a hely, de kaja kitűnő és jó arcok a helyiek.


Barcelonában meg Barceloneta az, ahol vegyesen vannak turistás és helyiekre specializált éttermek. A "no wifi és nem beszélünk angolul, nem fogadunk el bankkártyát" feliratok már jó irányt jeleznek, a La Bombeta például ilyen.

2022. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barcelona szerintem abszolút viselhető. Ha nem a nevezetességek mellett akarsz étkezni-kávézni, hanem pár utcával lejjebb vagy a külső kerületekben, akkor már 6-7 euróért kapsz egy jó ételt. 10 euróért, ha nem is mindenhol, de kapsz egy leves-főétel, főétel-desszert, vagy turistamenü egy pohár borral kombót. A szupermarketek tipikus nyugati áron vannak, de nem éreztem azt, hogy drágább lenne, mint Németország, sőt Franciaországnál olcsóbb. Mi piacoztunk is, meg vásároltunk is, jókat ettünk, főztünk, étterembe is jártunk és nem volt olyan, mintha a fogam húznák. Meg ugye ami nekünk itthon luxusketgória az adók miatt, azt ott jó áron meg lehet venni (én vega vagyok, de a barátaim egy hétig a sonkán éltek), főleg a sajtok, borok, tenger gyümölcsei.


Milánóban ettem életem egyik legjobb pizzáját (igazából csak Nápolyban nem kaptam túl jó nápolyi pizzát, lehet mellényúltam a válsztásnál), meg ott érezhető, hogy nagyon rámennek a turistákra és ezért hajlandóak is minőséget adni. DE! Most jön a de. Milánóban olyan szinten el lehet költeni a pénzt kajára, hogy egy pizza-tiramisu-bor trióért simán 25-30 eurót elkérnek. 7-8 euró egy kis kocka tiramisu. Calzone - ami ráadásul meg sem volt olyan durván töltve - 15-nél kezdődött. Biztos lehet itt is költségvetést vágni, viszont mi csak 1.5 napot voltunk ott, ezért nem láttuk értelmét, hogy csak enni kibumlizzunk a belvárosból, mert amúgy szállást lehet találni jó áron a belvárosban is. Az átlagbérek is magasabbak, mint máshol Olaszországban, de ha megnézed az étlapokat amik ki vannak téve: 20-25-30-35 eurós fogások, ami csak 1 tányér és nem is biztos, hogy jó. Ettől függetlenül jó élményekkel gazdagodtunk, mert viszont amit kaptunk az kiváló volt, szóval megérte. Nem ez a pár étkezés miatt "vitt el a bank".


(Amit írtam pre-covid időkre vonatkozott, hogy idén mi lesz a helyzet, még nem tudok róla nyilatkozni, mert nem tavalyi a tapasztalat)

2022. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,így már van viszonyítási alapom,és örülök,hogy jól éreztétek magatokat,én 2 hét múlva megyek Milánóba,Márciusban meg Barcelonában.Nagyon várom már!😊
2022. febr. 7. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!