Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba Krétára, a...

Görögországba Krétára, a tavaszi és az őszi hónapokban, mikor érdemes utazni klasszikus fürdőzős nyaralás céljából?

Figyelt kérdés

Úgy is kérdezhetném, hogy a tavaszi és az őszi hónapokban Kréta szigetén mikor van még / már jó idő és fürdésre alkalmas meleg tenger?

Kérem csak az írjon, akinek van saját tapasztalata a témában.



2022. febr. 19. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Tavasszal semmikor. Ősszel meg október közepe.
2022. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én voltam már Márciusban és Októberben is.


Márciusban mi sajnos olyan héten mentünk, mikor elég szeles volt, viszont maga az idő kellemes volt. Ha nem fújt nagyon a szél, akkor 18 fok volt a maximum. A tenger még ilyenkor hideg, mármint...ez relatív. Egy 16 fokos tenger valakinek már úszóhőfok, én belemártóztam, de csak úgy 5 percre, aztán spuri ki.


Októberben maga az idő nagyon kellemes. Néha előfordul egy-egy eső, mi 4 napot voltunk október elején és akkor egyik nap sem esett. Napközben végig 20 fok felett volt, de a tenger már ekkor is csak 20-22 fok körül van. Ezt is mindenki döntse el magának, hogy kellemes-e vagy sem.


Igazából az igazi fürdőszezon májustól-szeptember közepéig tart. Viszont ha csak fürödni mennétek, akkor van Krétától sokkal jobb part is. Ha a cél inkább a kulturálódás, akkor viszont kiváló választás akár késő tavasszal is, akár ősszel.

2022. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Osszel. Tavasszal a viz meg nem melegedett fel es kiszamithatatlanabb az idojaras.
2022. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!