Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mikor érdemes repülőjegyet/szá...

Mikor érdemes repülőjegyet/szállást foglalni? (Görög szigetek)

Figyelt kérdés

Sziasztok, a napokban nézegettem Júliusra 1 hetes tartózkodási idővel 2 főre szállásokat/repülőjegyeket, de arra jutottam, hogy nem igazán éri meg külön foglalni mindent vagyis utazási irodával néhol még olcsóbban jön ki a nyaralás. Ez lehetséges? Vagy még túl korán lenne a foglaláshoz és érdemes kicsit várni? A kereséshez kiwi, google flights, skyscannert használtam. A repülőjegyek pl. Rodosz szigetére olyan 200-230K jönne ki 2 főre (2x feladott poggyásszal!) plusz ugye a szállás (booking) és reptéri transzfer. A végső árnál pedig ugyanottvagyok mintha lefoglalnám utazási irodán keresztül.

Tehát érdemes lenne egy kicsit várni vagy ez már csak rosszabb lesz idén? Köszi!


2022. máj. 22. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nehez megjosolni, h mikor erdemes megvenni a repjegyeket. Elsosorban azert, mert nem lehet tudni, h a jarat tele lesz e most, vagy inkabb itthon nyaralnak az emberek az iden. Amikor egy jegyet megveszel, utana rogton felugrik a jegyar, aztan kesobb, par nap mulva vagy visszamegy arra az árra, amiert megvetted, vagy meg jobban felmegy. Ha nagyon nincs utas, akkor kesobb kaphatsz olcsobb jegyet is, meg akkor is, amikor mar alig van par nap az utazasig. De en ezt most nem annyira tartom valoszinunek, foleg nyaron, a legnepszerubb desztinaciok eseteben nem.


Ha nem haragszol, en azt mondom, ha olcson akarsz venni repjegyet, akkor ne a nyar kellos kozepere vegyel, hanem mondjuk oktoberre, amikor ott Gorogben meg mindig meleg van es elvezheto a tenger. A szezon vegere ezidaig mindig voltak nagyon olcso repjegyek is. Most viszont az aremelkedesekkel nem lehet tudni, h lesz e meg egyaltalan olyan, h igazan olcso kategoria.


En azt javaslom, h ha ugy dontesz, h nem utazasi irodaval mentek, akkor a repjegyeket abban az idoben vedd meg, amikor ugy latod, h annyit meg hajlando vagy adni ertuk. Mert valoban ugy van, h lehet sokkal dragabb is az a jegy, viszont most, azaz majus vegen nezve a jegyeket, csak akkor lesz olcsobb lehetoseg, ha a jarat nagyon nem akar megtelni, vagy ha egy ket reklamjegyet be akarnak villantani a jaratra. Es akkor is lehet, h csak az egyik jegyet kapnad meg olcsobban, a masikat mar nem. Az utazasi irodak arai sem a legolcsobb jegyarakkal allnak osszhangban. Arrol nem beszelve, h a "last minute" utak nagy resze nem last minute ár, tisztelet a kivetelnek.


Bocs ezert a valaszert, de tenyleg kiszamithatatlan. Annyit adj a jegyekert, amennyit Nektek meg meger ez a nyaralas. Es ha van lehetosegetek ra, ne hetvegen kezdjetek az utat, es ne hetvegen utazzatok haza, akkor lehet olcsobb a jegy. Talan...


A tapasztalatom az, h ezekre a tengerparti utakra a jegyet joval korabban lehet olcsobban elcsipni, illetve az utazas kozeledtevel, de akkor nagy szerencsevel. Nagyon sok mulik azon, mennyire telitett a jarat, amit ugye Te nem nagyon tudhatsz, mert amikor kivalasztod az ulohelyeket, es latod, h mennyi szabad, mennyi foglalt, az nem teljesen a valos helyzet.


Ha nagyon fontos az utazas, akkor ne nagyon varj a jegyekkel, de ha van idod szerencsejakot jatszani a legitarsasaggal, akkor igenis lehet szerencsed.

2022. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(1. folyt.) A szallassal kapcsolatban is olyanok a tapasztalataim, h ha telitett a hely, akkor a jobb szallasok mar hamar elkelnek, tehat hamarabb erdemes foglalni, viszont mindig lehet szerencsed. Most meg egyaltalan nincs keson. En magam nem szoktam utazasi irodara bizni a dolgot, de vannak olyan konstrukcioi az irodaknak, amelyeket valoban nehez sajat magunktol felulmulni. Altalaban azert, mert nem tudunk annyi idot ulni a monitor elott, nem igazan masert. Ha nem lesz a szezonban telitettseg, akkor jo szallast tudtok kifogni iroda nelkul is siman. Es nem mindig a Booking a nyero! De a felteteleket nagyon nagyon at kell olvasni.


Tudom, h a valaszaim nem mutatnak semmilyen iranyba, de tenyleg ez van. Szerencse is szukseges lesz, mint mindenhez.


En nagy utazo vagyok, de a nyari szezonban nem utazom meleg helyre, ezert kevesbe tudok ebben segiteni. Hirtelen elhatarozasbol, es elore megtervezett modon is tudtam mar olcson kihozni utat es szallast. Csak eleg sok idot kellett toltenem a neten ebbol a celbol. Ezen mult.

2022. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Es meg valami: a repulogep indulasi es erkezesi ideje nagyon sokat szamit, mert a nem megfelelo idopont rengeteg olyan plusz koltseggel jarhat, ami miatt mar megeri egy olyan repulojegyet venni inkabb, ami kicsit dragabb, de vegul megis csak kiderul rola, h osszessegeben nem.


A korai indulasnal esetleg szallasra lesz szukseg a repter kozeleben Budapesten, ha valaki nem eleve ott lakik... kesoi indulasnal az ember egy napot elveszit, es egy ejszakat ugymond feleslegesen fizet ki kulfoldon. Valamint keson taxizni ismeretlen helyen, amikor napkozben egy olcsobb busz is odavinne, stb... Visszautra is ervenyes a szallas, taxi, idoveszteseg. Szoval ezeket is tekintetbe kell venni a repjegy arak osszehasonlitasanal.

2022. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket és a tanácsaid! Sokat segítettél! :)
2022. máj. 22. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen. Oriasi gyakorlatom van ebben, (foleg repjegy) es innen is tudom, h nincsen tuti biztos valasz.
2022. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irtam privat uzenetet is.
2022. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!